Двора на Тили

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Двора на Тили

Мнение от tili »

Слагам това заглавие, защото при мен почти не може да се говори за градина. Просто двор на къща, обиколена от няколко зелени пространства, където се опитвам да създавам обособени кътчета. Има доста стари дървета, храсти и цветя към които от три години добавям по нещо ново. Като гледам старите снимки, виждам че има развитие и това ме радва. Научих и научавам от Форума много неща за грижите по растенията, за което съм благодарна на всички! :tzvetentze:
Началото в "Представете се" е тук: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=6&t=5584" onclick="window.open(this.href);return false;
Продължавам с малко снимки от тази пролет. Всъщност - изпуснах минзухарите, игликите, форзицията, дивите теменужки, част от нарцисите, някои лалета почти прецъфтяха. Всичко презимува добре. Няма измръзнали рози и храсти :) Нямам големи промени в градината, само малко нови лаленца и пораснали миналогодишни цветенца. Предстои да видим как ще се представят растенията от новите поръчки. Клематиси, рози,непети, вероники, салвии и какво ли не.
Започвам с последния алпинеум, който направих есента под сянката на съседския орех.

Изображение

Изображение

Хостите и английските лилиуми вече се показват.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е част от предната част на двора. Продължавам покрай другия съсед. И двамата нямат грижа за владенията си и се боря с дървеса, храсти, диви къпини, които безконтролно надвисват или се завират навсякъде.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Старите селски кандилки си растат от незапомнени времена, но с поливната система и торенето вече се опитват да завземат цялата леха. Държа ги докато летните започнат да цъфтят и след това ги изваждам. Напролет пак се появяват. Неунищожими са, но си ги харесвам :)

Изображение

Изображение

Задната част на двора. Двата ми стари алпинеума, направени преди три години, когато се бях заинатила да докажа, че под орех и борове може да цъфтят цветя. Чакат си импатиенсите и новите астилбета.

Изображение

Единственият ми рододендрон май се пренесе в по-добрия свят :( Ще сложа на неговото място една голяма шарена хоста.

Изображение

Почти всички миналогодишни лилиуми са се размножили. :ieeee:
To be continued.
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от gabi123 »

Чудна градина Тили!Харесва ми алпинеума! :dovolen: :daaa: :tzvetentze:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от lenuza73 »

:D Малко,малко ,но цветно.... :gush: :tzeluvka:
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от dancheto »

Много уютно и красиво!!!!Поздравления!!! :daaa:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Двора на Тили

Мнение от calico »

Тили, много ми харесва всичко :daaa:

това
Просто двор на къща, обиколена от няколко зелени пространства, където се опитвам да създавам обособени кътчета. Има доста стари дървета, храсти ...
ми е много познато, щото и при мен е така, и затова казвам, че имам ...найсе на брой обособени малки пространства и градинчета

това е прекрасно, с много дух и сякаш приканя за почивка, обичам такива попадения и комбинации
Изображение

показвай по-често, искам да видя как изглежда след бума на пролетните цветя
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

gabi123,благодаря! Опитвам се да поразчупя малко равното и да събера по по-интересен начин растенията за сянка. Дефектът в ефект един вид :)

Ленузка, обичам да гледам просторни градини и на живо и по сайтове, и тук във Форума. Понякога ми се иска да не си бях купувала нова кола преди години, а съседното място, когато се продаваше. Ама на младини е така :)
Сега пък като ме стегне кръста си мисля, че няма да мога да се справя с по-голяма площ. И пак понякога викам помощ, то и това ми стига :)

dancheto, благодаря, мила! Високо и хладно е при мен, всичко върви с десетина дни след вас, южняците. Добре, че е Форума, та да се наслаждаваме по-дълго на красоти :)

calico, ти си ми вдъхновението за оформяне и на най-безнадеждните местенца. Напъхала съм рози и лилиуми под дърветата и те доста добре се отчитат, Е, Дарби си е на почетно слънчево място. Тази година му е втора и е един лъскав и наперен - принц :) Да ще снимам по-често за документиране, защото виждам, че има развитие, което ме радва.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Двора на Тили

Мнение от Noel »

Ах,откога я чакам тази тема :ieeemyzh:
Знакова градина,Тили :nod:
Тук двете с Калико искам да докажете на целия свят,че реши ли човек да живее сред красота само един инат му е нужен :tzeluvka:
Огромно форумно богатство сте :dovolen:
Искам всяка седмица снимков материал с подробно описание-кое къде намърда,как се развива,радва ли те....
Така уютно е около тези алпинеуми....
Лятото се местя при теб на палатка-там пред стария алпинеум ще свия крака и ще слушам какво ми разказва дървото :liubov:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Нали заради теб я отворих тази тема, Ноелче :liubov: Иначе сщях да си стоя на Честита Нова година :) Пред стария алпинеум е басейнчето. А зад него е баш теферича за мързелуване и клюкарене, под ореха. Той си е цяла палатка, даже шатра. Ще му отпуснем края някой ден. Днес засадих 25 нови лилиума и искам утре да ги видя нацъфтяли :angelche: А твоите непети и придворните им си растат наярамилени и поляти редовно :tzvetentze:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Я да сложа сега няколко снимки за собствена информация. Туй късните лалета са истинско чудо! Особено кичестите - лале ли си, гюл ли си :) Отвъртяха едни огромни цветове като божури и държат много дълго. Сигурно поне още седмица ще им се радвам :) Снимките са отпреди седмица. Сега развитието е много напреднало.
Изображение
Днес местих и размествах разни хости, астилбетата, насадени пролетта са готови да цъфнат. Всички лилиуми се показаха, а някои от миналогодишните наистина гонят 2-та метра и са се размножили.
Изображение

Изображение

А пък хойхерите дали от ярамилата, дали защото им е втора година станаха огромни!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Всичките безброй дребосъци от белгийската поръчка и от Витрофлора засадих директно в градината този път, без да се налага да ги дондуркам по саксийки като миналата година. Дали са си на подходящите места, предстои да разбера next year ;) То без местене не е интересно. И ще се загледам във вашите прекрасни иглолистници. Искам да изкореня едни стари и почти нецъфтящи люляци и да направя някаква композиция покрай източната ограда.
Последно промяна от tili на Апр 28, '16, 18:40, променено общо 1 път.
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Двора на Тили

Мнение от макс »

Тили я каква красива градинка си имаш ,много ми харесва и с тези цветни кътчета под дърветата е супер ,браво мила и това ти стига пази си кръсчето
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”