Двора на Тили

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Двора на Тили

Мнение от iv.tarlen »

А пък аз сигурно никога няма и да мина покрай Ботуша!Разказвай Лиляна :tzeluvka: !
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Есенната разцветка на чудовищните ми хортензии.

Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Двора на Тили

Мнение от dar »

Тили, от седем сутринта бродя из градината ти от първата до последната страница.Голяма красота :tzvetentze: От 2014 имам посадени хортензии розови от една баба и не искат да станат като твоята.Всъщност само едната под бора ми харесва. На сянка са, торя ги.Каква ли в причината да са хилави? Твоите покриваш ли ги зимата? Нещо по специално правиш ли им?
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

dar написа:Тили, от седем сутринта бродя из градината ти от първата до последната страница.Голяма красота :tzvetentze: От 2014 имам посадени хортензии розови от една баба и не искат да станат като твоята.Всъщност само едната под бора ми харесва. На сянка са, торя ги.Каква ли в причината да са хилави? Твоите покриваш ли ги зимата? Нещо по специално правиш ли им?
Лошото ми е, че не правя снимки, Даре. И аз понякога гледам за инфо и ме е яд, че съм изпуснала хубави моменти. Порицавам се пред строя :mrgreen:
Не се отчайвай с хортензиите. Тези са на повече от 30 години. Баща ми ги е садил и какво ли не видяха милите - строежи, майстори, тъпкане, рязане. Оправиха се да растат едва преди 3-4 години. Едно пролетно почистване и страхливо рязане, леко прекопаване, пролетната яра мила като за цялата градина и един път като се покажат зелените цветчета - малко меден сулфат - на трите по една шепа. Капковото си полива и - толкоз! Пръскам ги понякога заедно с розите - топсин, нуреле, някой листен тор - каквото съм сложила в пръскачката.
Не ги завивам и зазимявам. Зимуват си с цветовете и листата. Засадени са на север, но е доста закътано. Имай търпение и твоите ще потръгнат. :gush:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от сюзан »

tili написа:
dar написа:Тили, от седем сутринта бродя из градината ти от първата до последната страница.Голяма красота :tzvetentze: От 2014 имам посадени хортензии розови от една баба и не искат да станат като твоята.Всъщност само едната под бора ми харесва. На сянка са, торя ги.Каква ли в причината да са хилави? Твоите покриваш ли ги зимата? Нещо по специално правиш ли им?
Лошото ми е, че не правя снимки, Даре. И аз понякога гледам за инфо и ме е яд, че съм изпуснала хубави моменти. Порицавам се пред строя :mrgreen:
Не се отчайвай с хортензиите. Тези са на повече от 30 години. Баща ми ги е садил и какво ли не видяха милите - строежи, майстори, тъпкане, рязане. Оправиха се да растат едва преди 3-4 години. Едно пролетно почистване и страхливо рязане, леко прекопаване, пролетната яра мила като за цялата градина и един път като се покажат зелените цветчета - малко меден сулфат - на трите по една шепа. Капковото си полива и - толкоз! Пръскам ги понякога заедно с розите - топсин, нуреле, някой листен тор - каквото съм сложила в пръскачката.
Не ги завивам и зазимявам. Зимуват си с цветовете и листата. Засадени са на север, но е доста закътано. Имай търпение и твоите ще потръгнат. :gush:
Тили, не искаш ли да кажеш железен сулфат (зелен камък) вместо меден сулфат, което е син камък? Зеленият камък се слага за подкисляване на почвата.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

:) Точно това искам да кажа, Сюзън. :gush: Бързата работа... ама наистина бързах за ацерите на Пенков в Ботаническата.
ЖЕЛЕЗЕН СУЛФАТ на ХОРТЕНЗИИТЕ! :angelche:
Deleted User 5091

Re: Двора на Тили

Мнение от Deleted User 5091 »

Тили, много е красиво при теб, а хортензиите са ти направо :potekoha:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Двора на Тили

Мнение от dar »

Тили, Сюзан благодаря ви :gush: От пролетта Почвам с тази рецепта. Малко с копането съм скарана, а ма :hmmm:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Двора на Тили

Мнение от Светката »

Тили слушай,слушай :ieeee: :ieeemyzh:
Тя звучи за теб мила приятелко
[video][/video]
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от сюзан »

Честита Нова Година, Тили!
Бъди весела и щастлива и винаги се усмихвай!
Изображение
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”