Двора на Тили

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Ида, Емили, Миленка, Марго, благодаря, момичета :tzeluvka:
Ще трябва да се качват снимките по друг начин. Ще го измисля! :x
Грейна слънчице днес, дано да се оправи вече, та поне плевенето да намалее и гадните плужеци и охлюви да се поукротят. Тревожа се за Соф.вода. Още не съм пуснала поливната система, ще вземат да фалират :lol:
Интересно наблюдение за хойхерите, Миленка. Тези, които разделих наесен нарастват и хубавеят, неделените издребняват. Явно на три години трябва да играят лопатата и ножа ;) И да се споделя с приятели :tzvetentze:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от сюзан »

Tili, като ги разделяш, цялото растение ли вадиш или отделяш само новите розетки? Имам една по-стара, но не посмях тази пролет да я разделя.
Може би наесен ще го направя.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

сюзан написа:Tili, като ги разделяш, цялото растение ли вадиш или отделяш само новите розетки? Имам една по-стара, но не посмях тази пролет да я разделя.
Може би наесен ще го направя.
Наесен е по-добре, според моя скромен опит. Вадя цялото растение, изрязвам сухите листа и отделните коренчета сами се отделят и виждат, после няколко часа във вода и Корневин (1ч.л. на около 5л вода) и садя или изпращам. Без накисване :lol: Трябва или да се разделят или да се насипва пръст нагоре, защото им се оголват корените.
И си направих експеримент с една хоста тази пролет. Отделих от туфата само едно коренче, почти без корен. Боднах я на сянка под една роза и гледам - хванала се е :)
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от сюзан »

Благодаря, Тили. Ще се пробвам да го направя наесен.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от Daniela Pargu »

Пак красоти паак :ieeemyzh:
А тази с лука - вълшебна :liubov: :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15883
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 855 пъти
Получил благодарност: 1715 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от Гео, граф »

tili написа:... Интересно наблюдение за хойхерите, Миленка. Тези, които разделих наесен нарастват и хубавеят, неделените издребняват. Явно на три години трябва да играят лопатата и ножа ;) И да се споделя с приятели :tzvetentze:
Ей така споделяйки и в моята градина дебелеят и хубавеят хойхерките :gush: :tzeluvka: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от mileni »

Тили,благодаря за споделеното!Забелязвам и при моите хойхери,това им свойство.Особено при Карамел.Имам някои,които не пускат никакви издънки,не зная защо.За хостата,което казваш,дано има успех и при мен.Пролетта изместих една,извадих с корени...като я сложих на новото място,видях,че ги няма.Сега се надявам да се вкоренени!
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Тези луци са ми първите. Като гледам, май ще се сприятелим с тях. Мнооого ми харесват! И като прецъфтят пак са хубави :)
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от Daniela Pargu »

Луците са чудесни, аз ги оставям в една стомна като сухи цветя - много са хубави и за аранжировки! :daaa:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

https://photos.google.com/photo/AF1QipM ... nihABXr-_t" onclick="window.open(this.href);return false;

Това е проба за качване на снимки през Снимка-Google. Става, но чрез линкове. Явно Тайни-то скоро няма да се оправи, така че, макар и по-бавничко ще може да се гледа по нещо.
Това е положението. :hmmm:

За протокола - това са малкият ми син Митака и двете американски племенничета :)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”