Моята градина в....Тексас

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

От доста време Ви чета...и имам и регистрация. Та мисля, че дойде момента да представя градината си.
С ходене на работа, дете и природата тук съм я изпуснала, но... Това лято ше работя по нея.
Започвам с градината отзад. С какво разполагам-5 огромни цикаса, огромна магнолия и дъб...и японска мушмула (последното цъфти декември, а дава плодиве сега. И много много чемшири.
Да започнем по ред:
От дясно на патиото има чемшири:
Изображение
Сменяхме сайдинга и все още не са се възстановили (работниците ги бяха пакетирали, за да не ги повредят). Тази седмица престои да ги фрезирам.
След барбекюто има отново чемшири. Над тях направихме и пергола, а по нея имам лоза, на 2 години е ( след поредица от безуспешни опити се хвана само тя.
Изображение
На същата снимка се вижда и изсъхналата кайсия ( на нейно място ще има цитрусово дърво).
Следва ястъкът ( райсинг бед) за подправки и зеленчуци
Изображение
И наред е първи цикас. Тревата пред него ще бъде заменена с чемшир...не защото не ми харесва, но е трудна за поддържане и се оказа развъдник за змии, охлюви и земни пчели
Изображение
На снимката се виждат порасналото авикадо и слонските уши (последното го отчитам като грешка -посях го и няма отърване. Имам и капак на шахта -лятото върху нея са цветята в саксии -мушката, див лук, индрише. В градинката около нея има лапат, босилек, салвия...и ананас. Вижда се и стеблото на дъба.
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

Продължавам нататък....между подправките имам и роза. Искам по някакъв начин да скрия оградата...но ме е страх заради змиите. Мислях мушката....саксии по оградата, но идея си нямам как ще се поливат. А и август тук е ад...всичко измира.
На следващата снимка се вижда компостераи......пак чемшири
Изображение
Всъщност харесах къщата първо заради чемширите.
Дворът продължава с японската мушмула.
Изображение
Зад чемширите има и др вид храсти. И двете бяха много оголени отдолу. С рязане се опитвам да ги направя като стена. Мисля, че имам напредък. Самата градина беше замислена като градината на Гергана -четох, търсих, намерих семена, успя да просъществува 2 години...и изчезна. Остана ми само шибоя тук там. Но аз съм упорита, пак ще го направя.
Продължаваме с още цикаси и храсти. Предстои им подкастряне тази седмица.
Изображение
Изображение
Ето я и кралицата. Като цъфне е приказна
Изображение
Оградата ще е покрита с рози (вече са засети). Камъните край прозорците трябваше да пазят сайдинга от кал...трябваше, защото не го правят (а са тон и половина и всеки мина камък по камък през ръцете ми 3 пъти -избиране, товарене, разтоварване, подреждане). Сега се чудя какво да правя.
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

Новопосадените кипариси
Изображение
Да видим за колко време ще станат високи като комина.
И последна снимка, врещаща ни от там от където тръгнахме
Изображение
Добре, че я направих, за да забележа, че липсва чимшир за симетрия. :mrgreen:
Това е само градината отзад, има и отпред, имам и вътрешен двор, и атриум ( под магнолията черните саксии са с рози за атриума).

Каква ми е идеята. Средиземноморска градина ( климатът тук е като в Кайро - на една и съща географска ширина сме).
Какви растения имам. Няколко зокум (лянове), маслина, банан, дафинов лист.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от lenuza73 »

:tzvetentze: Титина добре дошла при нас
Вече си имаме и американска градина :mrgreen: красива къща и страхотни растения си имаш :tzvetentze:
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

Само дето ми липсва цвят...много ми е как да кажа, само зелено
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Бобсъна »

Твърда 9а зона...може и нагоре.....Къде е точно?
Изображение
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

Хюстън
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1666 пъти
Получил благодарност: 1828 пъти

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Тутти »

Titina,радвам се,че вече след толкова години в този форум,си представила и твоята градина.Имаш много красива японска мушмула,аз я отглеждам в саксия.Цикасите също като са навън,си е друго.Красота!!!
Много хубава е къщата,а промените в градината,които си замислила ще я направят още по-красива.Кипарисите ще достигнат ръста на комина,щом си в този климат,но не са ли засадени твърде близо до къщата,или така изглежда?
Само обещай да пишеш и качваш снимки редовно,моля те,ще е много интересно да виждаме как развиваш идеите си за градината.Много ми харесва,че имаш тези стари дървета,дъб и мушмула,така градината изглежда внушително.
:stiskam: .Желая ти много успех в градинарското хоби. :D
troll

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от troll »

Здравей titina!
Чудесна градина!
Май трябва здраво поливане при вас от юни до септември.
Сега е време за разправяне с разсад и садене и други важни дейности в Бг.
:mrgreen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от calico »

Здравей Титина, добре си дошла :tzvetentze:
Всичко много ми харесва, чимширите още повече, те са ми слабост :angelche:
Но какви са тези змии? :o Все пак град е това, и като гледам нагъсто населено?
Колко горещо става лятото, въздуха влажен ли е или сух? Какви цветя има наоколо, в дворовете, какво вирее там?
Има ли поливна система?
Цъфтящи храсти, бугенвилеи и пр. по-тропически красоти няма ли там?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”