Моята градина в....Тексас

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Asarina »

Титина, добре дошла! :dovolen:
Много хубав двор!
И аз като Еленка веднага си представих РОЗИ! Около чимширите :potekoha: Ред рози, ред чимшири :potekoha: :D Какви ли рози биха понесли влажния Хюстънски климат :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Мария Николова »

Хюстън, тук Нова Загора, чувате ли? :D
Не че много разбирам, но си мисля, че ако не се чака само от небето, а се изгради поливна система, има стотици видове, които могат да цъфтят не само в Нова Загора, а и в Хюстън, и ... на Луната. ;) По своята биология, във вегитацията си растенията се водят от температурите през деня и през нощта и от продължителността на деня. Безводието влошава, утежнява тези дадености, а напояването разширява палитрата на цветята, които успяват да се адаптират.
Змиите са подобни на бълхите по котките и кърлежите по кучетата. Един таралеж в случая ще ви реши проблема :daaa: и с пълен корем ще ви благодари. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
troll

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от troll »

Нова Загора! Нова Загора!
Тук Монреал!
Как ме чувате?
приемам.
туй са данни за средномесечните температури у хюстън.
https://www.currentresults.com/Weather/ ... verage.php
Там ако не уберът доматите до края на май ....
А тексаските таралежи, ако ги имаше, през лятото идват на по-студено, та да оцелеят.
:mrgreen:
А да...
там в оранжериите правят студено...
:mrgreen:
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

Добре заварили...и благодаря за посрещането.
Troll, за доматите си прав, има около 20 дни в които могат да узреят, но пък за пиперът е рай (имам три годишна чушка -пак е съфнала.
Ако трябва да опиша климата, температура около 40 С, влажност над 80%.... Август и повече. Усещането е като да си сложиш вода да ври във фурната, да отвориш вратата и и да седнеш срещу нея.
Имаме поливна система система и капково напояване, полива се всяка сутрин.
Имам и рози, не, като да нямам. Първи опит -Дейвид Аустин -4 катерача -за 4 години не са мръднали. Всъщност първи опит от изложение в ботаническа градина за скромните $50 си взех селектирана шипка ( трябваше да цъфти целогодишно)... После в един магазин си взех 5 рози за $20 -най-успешната покупка. Растат и цъфтят целогодишно.
Ето тук имам малко рози и коприва (последната контрабанда от България)
Изображение
А ето и вътрешният двор. Цветята са дръпнати напред, че онзи ден валя и използвах да се самополеят
Изображение
Изображение
Точно в този предния двор убих последната змия (около 50 см). Има много - заради топлия климат, влагата...имаме си и скунксове и .....абе кво ви дойде на ум. А комарите, хапят и през дрехите....да кажа ли, че в момента са на рояци. Живеем в града, но има много паркове и реки ( ако знаете каква змия мина през краката на съпруга ми в близкия парк)
troll

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от troll »

Ако си склонна да изключиш датчика за движение на алармата може да си вземеш котана.
Котките не прощават на всякаква змия.
Аз ги харесвам много.
:mrgreen:
Кучетата са мощни, а котките са бързи и ефективни.
:mrgreen:
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

Имам котана, ама мъкне всичко в къщи - гущери, мишки, змии, катерици.... :shock: Като се прибера гледа ли ме в очите, задължително трябва да погледна какво има в краката ми.
По едно време бях станала спец, ама нищо не спря змиите - гранули за змии, целия двор заобиколен с чесън, ходеща из двора с мотика...абе цирк
РОУЗ

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от РОУЗ »

Добре дошла, Титина! :tzvetentze: :tzeluvka:

Много хубав двор и къща, различен климат и растения, ще ми е много интересно да надзъртам тук и да следя развитието на градината ти.
Поздравления за копривата, впечатли ме! :dovolen:
elena kirilova

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от elena kirilova »

Тина ,ти ме разби с тия змии
направо откачам само да чуя за тях,а ти ги трепеш...
не знам ,значи трябва внимателно да подбереш растенията така ,че да има повече открита площ
да ги виждаш евентуално
бррррр,брррр ,ужас :shock:
Аватар
iren7
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Мар 15, '11, 09:34
Местоположение: София, Княжево

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от iren7 »

Прекрасна къща и двор с огромен потенциал. Ще следя, сигурна съм, че ще се превърне в райско кътче.
Успех пожелавам, зарядът се усеща. Само със змиите не знам... не искам и да си ги представям
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от serena »

Чела съм, че траперите са нощували на открито оградени с въже от конски косъм, за да се предпазят от змии, но доколко е вярно, не знам. Надявам се вашите поне да не са отровни, ама на мен ми стига само да видя змия, та да настръхна от ужас. Няма ли някакви растения, които с аромат или нещо друго да пъдят змиите :hmmm: Котана явно е добра ловджийка, може ли да ни я покажеш :dovolen:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”