Моята градина в....Тексас

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от ToBo »

Ааа, тия в Тексас не носят ботуши по цяла година само от г.зария ;) Там има гадове всякакви :nod:
Розите и искащите подобни условия не им е добре :snif: Цъфтят 1 път и после берат душа. Но една Banksia lutea може и да застане :mrgreen:

Мария, и това с поливането не е като при нас :ufff: Там хората с градини плащат хиляди долари на месец за напояване на градини. Трябва да си си надмогнал на масрафа, с две думи :dovolen:

Титина, на мен ми харесва много какво си постигнала до момента :tzeluvka: Моят съвет е да се придържаш към видовете, на които им понася климатът. Това за лично удовлетворение (демек да ти харесва) ;) Не можеш да пренесеш България в Тексас :hmmmmmm: Никога няма да се развиват като "на баба". Можеш да се радваш на даденостите там :nod: Топло, влажно :hmmm: Ако ми падне, ще гледам какви растения харесват това :mrgreen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
elena kirilova

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от elena kirilova »

много хубав дом си имате Тина :dovolen:
и двора е голям и подържан
само цвят ти трябва
рози ... ;)
е,има и други екзотики които биха могли спокойно да живеят на топло
цеантусите например
Изображение
а в Америката можеш да си намериш ето това
Изображение
lagerstroemia red rocket
все мои несбъднати мечти... ;)
при теб ще стане чудесно :daaa:
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

Имахме lagerstroemia, но ги отрязахме. Не бяха на правилното места, бяха влезли под основите (а тук къщите нямат мазета, а основите са плоча с дебелина около 60 см). Много твърда дървесина, и ако не се подрязват (а при нас ги бяха изпуснали) направо полудяват.
Да ви представя ловеща на змии и катерици , Мими ( да отбележа, че е мъжки, но кръстен от 2 годишен неправещ разлика между половете)
И ето го, Изображение, много добро и любвеобилно същество.
И малки снимки от днес:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Повечето градини тук са с храсти, ако има цветя, те са само за сезона....минах през това в началото. За месец и трябва да ги сменям. Ако си бях в къщи, добре, но работя а и на есен ще имам първокласник. От сега имаме домашни....
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Силвия »

Прекрасен е Мими :liubov2:
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

Малко снимки от днес.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
troll

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от troll »

Домашните любимци обичайно са като стопаните.
:mrgreen:
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

Напълно вярно- като стопанина си...стопанките са изключение.
Ако трябва да сме честни, много спокойно и дружелюбно животно се оказа (според съпруга ми защото поколения растат необозпокоявани от никого).
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от tili »

Здравей, titina :) Чудесно място си имате там! Мисля си по тази дървена ограда дали няма да стоят добре клематиси? А рози с клематиси е добро съчетание. Показвай още снимки, чудесни са различните местенца. А пък Мими е сладур и половина :liubov:
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Бобсъна »

https://www.anniesannuals.com/plants/zo ... -9b&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

Бобсъна, благодаря за линка. Тук всичко става....топло, вода, слънце....проблемът е, че пръста си е пясък...и аз си правя сама почва, т.е. Компостирам....а в компоста расте като обезумяло ( баща ми е градинар от години, щом обърка магданоза с целина...представи си всичко как е)

Магнолията започна да цъфти...ухае божественно...и листа има да падат.
Изображение
Тази роза е много интересна, в процесът на цъфтежа си сменя цвета, от розова в началото сега вече е жълта
Изображение
А това е местен бурен, от рода на коледните звезди е
Изображение
Един от цикасите ми миналата година изкара къдрави листа. С нетърпение чакам да видя тази година какво ще излезе...а може и да цъфне
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”