Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Noel »

Марги,плевели няма :D Всичко е въпрос на око.
Няколко вида скални карамфили предлага Зелена пролет.Хубаво е да ги видите на място при Искра.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

ToBo написа:Марги, всъщност колко иглолистни имаш? Броила ли си? Аз ги виждам стотици и кое от кое по-хубави (те са тайната ми любов заедно с розите и още около 50 други вида :angelche: )
:hmmm: Не съм ги броила, но като се замисля, сякаш са между 60 и 70 различни, повтарящите се не ги слагам в тази цифра, примерно туите, някои юниперуси...това са растенията, които ползвам за пълнеж, понеже растат по - бързичко и са на по-добри цени съответно:)))

Но със сигурност, Тобо, иглолистните са ми повее от розитеееее :hihihi: :angelche: :mrgreen:
Последно промяна от Margaritenia на Май 14, '17, 22:11, променено общо 1 път.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Noel написа:Марги,плевели няма :D Всичко е въпрос на око.
Няколко вида скални карамфили предлага Зелена пролет.Хубаво е да ги видите на място при Искра.
Напълно съгласна, ама то от тези прелести, борчетата не се виждат :lol: :lol: :lol: :lol: махам ги...не се търпи!

Мерси, Ноелка, за инфото, ще се разходя до там...някакси не ме грабна този разсадник навремето защото всичките прелестни флоксчета, които си купих от там умряха...и аз спрях да го посещавам. Разбира се, вината не е на Искра в никакъв случай, просто аз като младши градинар успях да ги уморя!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

vanina_g написа:! И аз искаааам :angelche: Колко е годишна?
И всичко друга в тази градина е прекрасно! Просто замайващо...
Ванина, много се радвам, че ти харесва!:)
От април 2016 е при мен в градината, но е поръчана таква голяма, така че не знам. От Поляците на Ким е купувана.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Мам, Люб, Силве :gush:
Правя много снимки с телефона, защото съм много любпопитна и картотекирам как се развиват растенията, но гледам да не досаждам, че и без това при мен е доста еднообразно:)))
Разчитам на розите обаче, имам 2 дарбита с по една пъпка :ieeee:
Крокус е 1 педя с над 20, а а? Ким каза, че бил машина за цвят в някоя от темите, обещаващо начало :ieeemyzh:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от tili »

Слушам един хорал на Бетовен, пия си кафенцето и разглеждам твоята градина, Марги :) Винаги започвам от началото. Това е като любима книга - винаги нещо те изненадва! :tzvetentze:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от ToBo »

Това е колекционерска бройка иглолистни :tzeluvka: Аз имам по-малко клематиси :lol:
Искам снимки сега, но искам и след 5-10 г. :shock:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1723 пъти
Получил благодарност: 1959 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Тутти »

Марги, ти имаш най-богатата колекция от иглолистни във форума. Просто обичаш тези красиви, с целогодишна красота растения. И те също. Любов споделена. Не съм съгласна , че в твоята градина е еднообразно. Напротив, само може да се въздиша, а снимките все не са ми достатъчни. Голям двор, поддържан, премислен, с хубави растения, с приказна гледка, бутикова беседка и стопанка неседка. Как да е скучно тук? Невъзможно.
Идеята да си слушам класическа музика и да разглеждам градини открадвам от Тили. Страхотно. :tzeluvka:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Ей, момичетааааа, Тили, Тобо и Тутти, усмихнахте ме многооооо:))) :gush:
Класическа музика и аз много обичам, това сякаш е единствената музика, на която мога да правя всичко!
Жалко че и съседите не са на същото мнение и повече наблягат по празници на класическа чалга :lol: :lol: :lol:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
elfy

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от elfy »

Марги, всичките ти иглолистни са приказни :potekoha: Само като си помисля колко време губим в избор при поръчките... дали е въпрос на усет, късмет при избора ти или просто всичко, което влезе в двора ти гледа да се представи в цялата си красота :liubov2: Възхитително! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”