Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Rastaswf
Kъсо кафе
Мнения: 62
Регистриран на: Май 29, '15, 16:22
Местоположение: София
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Rastaswf »

Моите поздравления за страхотната работа,която си свършила с твоята градина :o мечтая си да имам такова разнообразие на иглолистни,каквото имаш ти :nod: страхотно е
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Благодаря, Зузи!:)) По-напред в темата Тобо ме е попитала колко са иглолистните в двора и аз на око ги сметнах към 60-70, но днес ги преброих и се оказа, че са цели 88 броя, без да ги повтарям, понеже от някои имам по 2 или по 3!:))))
Това и мен ме учуди, честно казано...знам, че съм като луд с картечница като вляза в градински център, но съм прекалила сякаш:nod:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

dar написа:Марги, много красиво :tzvetentze: Кое е иглолистното, на една от снимките е на преден план със светъл прираст и увиснали шишарки? И има едно друго- може би някакъв клек с жълт прираст? За едни будлеи си мисля, че не са моите цветя, та о време да ги подменят с иглолистни.Благодаря ти
Либре, Дани, Дарче, много съм щастлива, че ви харесва моята "подредена" градина, както каза Лили:)))))
Замислих се дали бих могла да я направя неподредена (страшно много ми харесва подобен стил, небрежно разбъркан и леко джунглест) и установих, че няма да мога....много съм праволинейна сякаш и правилата за мен не са бреме, напротив, правят живота ми по-лесен :angelche:

Дарче, това с увисналите шишарки и лимонения прираст е Picea Orientalis Aureospicata от поляците на Ким, пролет 2016. Страхотна хубавица, нищо, че е смърч:))))))))
А другото с жълтия прираст, топчестото, ако правилно съм разбрала, наистина е клек, Pinus mugo Rositech, пак от същата поръчка:)))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 263 пъти
Получил благодарност: 1338 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Lilly »

[quote="Margaritenia"][quote="dar"]
Замислих се дали бих могла да я направя неподредена (страшно много ми харесва подобен стил, небрежно разбъркан и леко джунглест) и установих, че няма да мога....

Мдаа..тоя въпрос и аз си задавам / накупувах тая година толкова много различни , шарени, тревисти ..а бе - всякакви растения/, че като се замисля как да ги подредя - и изпадам в ступор :D
Виждала съм прекрасни дизайнерски градини с много треви и цветя, ама честно казано - от безразборното събиране на треви ,бурени, цветя и всякакви разнородни растения /които сме си избрали заради хубавите картинки/ най-често не съм очарована :snif:
Така че и аз започнах да съжалявам от избора си тая зима - ама каквото, такова. Най-малкото - като не ти харесва - вадиш го и си решил проблема :D Сега, като погледна някои от буренчетата, за които и пари съм дала, чак не мога да повярвам :lol:
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2696
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от marillia »

За мен е истинско удоволствие да гледам градината ти! :liubov:
Бодилчетата ти са такива симпатяги и всяко със собствено очарователно излъчване. Абе приисква ми се и на мен да имам такива кътчета. :angelche:
Ама няма да ми се получи, щото две иглолистни ги въртя сто дни и пак не мога да ги натъкмя. :lol:
Как ги съчетаваш и комбинираш, идея си нямам. :hmmm:
Но както писа някой по-напред /и аз го подкрепям/, ти обичаш тях и те теб - също! :tzeluvka: :liubov2:

Обичайте си се все така, за да ни радвате още дъъъълго време! :tzvetentze:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от dar »

Margaritenia написа:
dar написа:Марги, много красиво :tzvetentze: Кое е иглолистното, на една от снимките е на преден план със светъл прираст и увиснали шишарки? И има едно друго- може би някакъв клек с жълт прираст? За едни будлеи си мисля, че не са моите цветя, та о време да ги подменят с иглолистни.Благодаря ти
Либре, Дани, Дарче, много съм щастлива, че ви харесва моята "подредена" градина, както каза Лили:)))))
Замислих се дали бих могла да я направя неподредена (страшно много ми харесва подобен стил, небрежно разбъркан и леко джунглест) и установих, че няма да мога....много съм праволинейна сякаш и правилата за мен не са бреме, напротив, правят живота ми по-лесен :angelche:

Дарче, това с увисналите шишарки и лимонения прираст е Picea Orientalis Aureospicata от поляците на Ким, пролет 2016. Страхотна хубавица, нищо, че е смърч:))))))))
А другото с жълтия прираст, топчестото, ако правилно съм разбрала, наистина е клек, Pinus mugo Rositech, пак от същата поръчка:)))
Мерси, Марги. Pinus mugo Rositech го имам, но не можах да го позная. Смърча ще го проуча колко голям става. А с тази бройка 88 ме разби. Този парк на каква площ е разположен, сигурно си казвала, но не помня?
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

На около 2 дка и малко:))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Спиреите цъфнаха :ieeee:
Изображение

И книфофията ще цъфти :ieeee:
Изображение

Най-старите ми розички, от пролет 2016:
Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5619
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1696 пъти
Получил благодарност: 1912 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Тутти »

Леле, какви са тези "стари" рози на една година ? А след още една как ли ще е градината ти, при този размах...
Много ми се иска да покажеш беседката и какво се вижда от нея. Щамбите са разкошни, иглолистните са цяла колекция. Много красота има тук.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1103 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от greeneyed »

Тук като си поджиткам напред-назад по страниците и си представям в какво вълшебно царство ще се превърне това място, Марги! :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”