Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
GIOIA(Джоя)

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Марги,благодаря за приятната разходка!
Страхотна ти е градината и красива през всички сезони!
Снимай пак Zundert,моля те!Смени ли си вече окраската?
На първата снимка в ляво той ли е?
Lois

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Lois »

Марги, супер е!
А този приказен иберис от къде?
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Ей, момичета мили, полетях от тези похвални думи!:))) Благодаря ви! Усещането е прекрасно, когато съмишленици харесат постигнатото с много труд и понеже знаят как точно се постига, го оценят толкова високо!
GIOIA, да, на първата снимка в ляво e Zundert, още не е сменил окраската си, в момента някои иглици са вече зелени, а други са все още доста жълти.
Lois, този снежен иберис е от ПроПлантс, на 2 години е и беше няколко точици като го засадих на алпинеума! Мама не спря да ми се подиграва, че садя въшки:))))
Nini, какво ти кафе, обикалям с ръкавици и голяяяяма празна саксия, за да мога да скубя плевелите :lol: :lol: :lol:
Да ви кажа момичета, с почуда установих, че ми е адски приятно да плевя...сигурно съм мазохист, нали?! :hmmm: :hmmm: Полудях и аз по градинарството, а до преди 2 години имах съвсем различни занимания за свободното време:)))))))))))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от ToBo »

Маргаритения, оставѝ настрана, че ти се получава (приказно при това), но градинарството е страхотно занимание по много причини :nod: Изключваш се от ежедневието, имаш работа за ръцете, а умът е свободен да се рее (така се оскубват безценни растения, дето сме забравили, че са там :mrgreen: ). На открито си и се закаляваш с различен климат. Не е скъпо, ако не станеш колекционер. Има много по-скъпи хобита ;) Учи ни на търпение.
Има и още, но да не ти цапам темата :lol: Тези ги изброих само защото се чудиш на себе си :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1959 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Тутти »

Марги, става все по-невероятна и красива градината. Много добре изглеждат растенията, знаеш какво да им дадеш. Късметлии са те при теб. Както обичаш да плевиш, ако кажеш, че обичаш и да гладиш, ще зяпна съвсем. Ама плеви си, де, плеви си... А ние ще въздишаме по безупречната ти градина, снимките са поразителни.
GIOIA(Джоя)

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Марги,благодаря!
Моят е една педя и не пожълтя,но при теб е страхотен!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от calico »

Тобич, мен градинарстването ме излекува от остеопорозата, начална фаза, при това ми беше наследствена. Сега няма и следа от нея.
и на мен плевенето ми харесва, обаче обръщането с права лопата е моята стихия. :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от nora »

Марги ,че е чудесна градината ти се вижда веднага,че е обичана и обгрижвана-няма как да не се набие на очи. Това, което най-много ме впечатлява са разстоянията между растенията.Как се удържаш да не ги натикаш едно в друго? Да не ги местиш и реорганизираш .Те са се хванали и дори са пораснали и видимо могат още много години да си останат на местата. Тук един плеви, друг копае, аз местя - от ляво надясно и обратно в зависимост от това четна или нечетна година е.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

nora написа:Марги ,че е чудесна градината ти се вижда веднага,че е обичана и обгрижвана-няма как да не се набие на очи. Това, което най-много ме впечатлява са разстоянията между растенията.Как се удържаш да не ги натикаш едно в друго? Да не ги местиш и реорганизираш .Те са се хванали и дори са пораснали и видимо могат още много години да си останат на местата. Тук един плеви, друг копае, аз местя - от ляво надясно и обратно в зависимост от това четна или нечетна година е.
Норче, разстоянията ми е виждат малки, но съм се опитала да се получи горе долу като иглолистна леха и да е ефектно сега, като в същото време има и място за растеж...не съм убедена, че се е получило. Ще видим, нека мине време. Много се радвам, че ти харесва градинката ми:))) :gush:
Тутти, да не прекаляваме с полезните хобита, все ми се струва, че да градинарстваме с охота е предостатъчно! Ако започнем и да гладим с удоволствие, ще ни пораснат ангелски крилца:) :liubov2:
Тобо, Калико, така е, не само времето, но и градината лекува всички рани! :liubov:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1810
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от mariyanag »

Марги, благодаря за споделените красоти, напълни ми очите. Да те радват дълго и да големеят. :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”