Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
лалесъм

Re: Градина - Дарина

Мнение от лалесъм »

Нямам ЛС :snif: Няма да си играеш да търсиш по потребител - направо пишеш ника :daaa:
Пробвай сега от профила ми в дясно - най-отдолу има иконка ЛС - направо ше ти излезе написан ника ми и ти само ще напишеш съобщението и ще пратиш. Хайде, чакам :dovolen:
лалесъм

Re: Градина - Дарина

Мнение от лалесъм »

Имаш двор мечта :liubov2:
лалесъм

Re: Градина - Дарина

Мнение от лалесъм »

Имаш ЛС :daaa: Най-горе трябва да пише (2 нови съобщения) - цъкни там :dovolen:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

dar написа:и сега отново се пробвам да кача снимки Изображение
тази гледка на част от двора е от нашата веранда
След черешата, най-вдясно на снимката до кирпичения дувар ми е разположена зеленчуковата градина. В горния десен ъгъл на снимката ММ планира да разположи барбекю.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

[quote="dar"]Изображение Изображение
Това е другата част на двора, която се вижда и от верандата и от терасата пред самия вход на къщата. ММ е купил миналата седмица една праскова и една кайсия и мислим в далечината да ги засадим. И чакам от вас, мили приятели помощ за групи храсти, иглолистни и цветни композиции[/quot
Уточнявам, че там, където е високото дърво на комшиите е посока юг. Целия двор се огрява от слънце. Има и сенчеста част, която ще ви покажа след малко.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Изображение
Това е поглед на градината откъм високото дърво- т.е. от юг
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

след цъфналата ябълка вдясно от къщата започва сенчестата част на цветната ни градина, която се нуждае от допълнение и корекции и тя. Следващите снимки са от нея Изображение
Стената на оградата е посока изток. през целия ден е сянка и от ябълката. В тази градина до оградата сме насадили 5-6 хортензии, пред тях 3-4 хости, които не знам защо не вървят, пролетни цветя и на тясната част на градинката от дувара до ябълката - има хризантеми. Какво ще кажете да сложа хойхери, астилбе и нещо за сянка или тотално се налага да и сменя визията?
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

забравих, че тая решетка е за един клематис купен от една възрастна жена.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

има и храст - чашкодрен мисля, че е и едно високо бор ли е какво е не знам
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

веднага след тази градина, с леко прекъсване от една лоза и площадка под нея, Изображение продължава градината ето така

от сенчестата градина, тук е най-огрявано - значи полусянка. това е гледката и от прозореца на спалнята ни. Заварено положение - маргаритки, здравец, ириси, сбутано между тях и дамско сърце. и тук се нуждае от нови и свежи идеи
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”