Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Градина - Дарина

Мнение от краси кубарелова »

Много красива градина, Даре! Харесва ми, че има сенчеста и слънчева част! Много хубаво е станало! :tzvetentze:
Светът е пълен с непознати хора...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

краси кубарелова написа:Много красива градина, Даре! Харесва ми, че има сенчеста и слънчева част! Много хубаво е станало! :tzvetentze:
Благодаря, Краси. С ваша помощ нещата леко, леко се получават :tzeluvka:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5263
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Daniela Pargu »

Градина с много възможности!Вече се оформя и създава чудесно настроение!
Да си жива и здрава!Тук ще има мнооого гарденфитнес! :gush:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина - Дарина

Мнение от ToBo »

Радвам се, че попаднах на тая тема :lol: Я сега кажи къде са ти Очите?
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градина - Дарина

Мнение от tili »

ToBo написа:Радвам се, че попаднах на тая тема :lol: Я сега кажи къде са ти Очите?
Аз пък нямям Очите :hihihi:

Оплакнах си вледенената душичка в летните ти снимки, Даре :ieeee:
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: Градина - Дарина

Мнение от Diadolin1975 »

Поздравления,Дар много добре разпределена градина с тези лакатушести пътечки и добре сте се сетили да насеете туи покрай оградата.Да знаеш от мен тези иглолистни обичат много птича тор много поливане даже и през зимата и лятото вечер или рано сутрин можеш да ги къпеш с маркуча хем ги оросяваш и махаш прахта от тях.Към края на есента е хубаво да ги привържеш с канап към мрежата за да не може снегът да ги повали на земята иначе ще чакаш половин година да се изправят при мен се беше получило така аз имам тридесет метра ограда с източна туя. Видях също, че извън имота където са туите имате покрай оградата ивица с тревичка можеш да засадиш ирис много добре се получава.Надявам се ,че съм ти била полезна.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Daniela - добре, че не се съмнява в 22 ч. все още, че щях да отговарям в 23 ч. Разказа ми се играта с едни малини на 40 м разположени.
Тобич- очите съм ги забола на 5 стр. 2 - та снимка. Там в най- тясната част има една роза.Ей там мисля да са клематисите, а очите пред тях.Казвай как ги виждаш нещата,че да местя ако трябва нещо.Ако трябва клематисите ще ги забола някъде другаде. И за Омоширо трябва място да предвидя.Много ме кефи. Имам едно място под лозата- пълна сянка.Има здравец и хортензии. Там не става за Омоширо, нали?
Tili- и аз загрях, та знай ли се.
Diadolin- миналата зима вързах туите и никакъв сняг. Тази зима реших да си спестя труда и сутрин и вечер ги блъсках с една метла да им събарям снега. Кога му е вървяло на човек - или ще му откраднат магаретато или ще ... жена му, че и мойта работа такава. А вместо ириси есента засадих лавандула. Ив Тарлен и не помня още кой спретнаха една бърза поръчка,че се чудех, чудех и се метнах и там.
Та така, мили момичета. Благодаря ви, че ме навестихте. :gush:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5263
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Daniela Pargu »

Пак ще дойдем,пак! :gush:
С най -добри чувства и очаквания! :D :daaa:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина - Дарина

Мнение от ToBo »

Нямаш много избор за опората. Трябва да е конструкция някаква от типа на обелиските. Вероятно първата година ще им стигат по 3 бамбукови пръчки, забити в земята и завързани заедно на върха. Това ти дава време, но за догодина ще трябва да им мислиш нещо по-сериозно, ако искаш хубав ефект във височина, а не да увисват и да се търкалят :nod: Мястото е добро. Сложи Хагли хибрид така, че да хваща сянка, макар че там изложението, доколкото се ориентирам, е юг към дървото. Това е добре.
Нещо друго се замислям :hmmm: Кое ти е отпред и кое - отзад? Предполагам, че имаш предвид, когато си седнала на терасата. Традиционно при такова цветно петно високите неща се слагат в средата и етажите слизат по-ниско по края. Тогава няма да виждаш Очите от терасата :lol: Или ще пружиш малко врат с опасност да паднеш от стола :lol: Абе не знам какво ти е важно да виждаш и откъде :hihihi:

Над шахтата и аз го виждам като надигнат скален кът :lol:
В градинка 3 можеш да си сложиш някакви ниски слънцелюбиви разноцветни иглолистни, щом ще ги виждаш в сезона без листа ;) Ако се увличаш по тях де. И една идея роза или клематис за цветно петно :mrgreen:
И забравих да пиша, че ви е много хубаво мястото :liubov2:
Никога не е късно да засадиш клематис...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Тобо, на терасата стоя най- малко по обясними причини. По принцип си права за разположението на цветното петно, но най- в далечината, като гледам от терасата към крушата и т.н. мисля да са клематисите, а пред тях Очите. Най- много ще се гледат от двете страни на пътеката и от терасата и най- малко от моравата. И в тоя случай, Очите ще трябва да ми местя за да може на тяхното място да сложа обелиск и на 50-60 см пред тях да са вече Очите. Какво ще кажеш?
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”