Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Ей това ми е темата с градината. Като ви казах, че имам нужда от уроци, бях сериозна.Даже не знаех, че имам тема за представяне. Благодаря ви, че ми припомнихте. А снимки от северната страна няма по обясними причини :lol: Като дойдете на гости ще ви я покажа. Все още на село нямам нет и ползвам само от тел, а на работа имаме забрана и не мога да качвам снимки. На последната среща Маргаритения обеща да ми пуска снимките в темата, но за сега освен снежна поляна, няма какво ново да ви покажа. През есента, с помощта на баба, изкорених всичко.Засадени са към 40 рози, иглолистни, азалии и рододендрони.Засадени са и пролетни цветя. За сега са цъфнали малкото кокичета, които имам и нямам търпение да пукне пролетта и да видя след тая тежка зима има ли оцелели. Дай Боже да има,че да ви показвам снимки и да ръсите акъл, че хич ме няма по съчетаването на това с онова :lol: . Както стана ясно само доматите на северната страна бяха пИрфектни. Дано и таз година станат, че да ви чакам на по ракийка с шопска салата. Целувам ви
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градина - Дарина

Мнение от tili »

Чааак сега виждам тази тема! Напредъкът от първа до последна страница е много голям, Даре. И наистина помисли за един алпинеум на тази плитка част зад капака на ямата. Чудно местенце е и много ще си разнообразиш градината.
Всички си чакаме със свито сърце пролетните градини, че то не беше студ и сняг, направо ужас :(
Дано всичко е наред :stiskam: да се нагледаме на нови красоти!
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Забравих да ви кажа, че след няколко месечно четене и избиране на рози, след като започнах като гламава да копам дупки установих, познайте как, че съм разположила половината розариум баш върху ямата. Нали по ваши препоръки дупките за рози трябва да са 60-60-60 и познайте - стигнах до циментения таван на ямата. А аз си мислех, че където е капака там е ямата, да, а ма не :ufff: .Тъй, че розите са посадени и сега стискам палци да са си добре. Поживьом, увидим. А алпинеум направихме в градинка номер 3. Наесен засадихме цветенца, чакам още напролет от Мишето и ще показвам.
Deleted User 5091

Re: Градина - Дарина

Мнение от Deleted User 5091 »

Много ми харесва градината ти и пътеките, а живия плет от туите е :potekoha:
Дар, ти ли го реди, на какво разстояние са туите и как успя толкова равно да ги насадиш?
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Мия, на 2 м са посадени 3 бр. туи. Дадени са есента на 2015. Намерих фирма, която ми даде такава цена със засаждането, каквато другите ми дадоха само за туите. А цената на засаждане на бр беше 3 лв. 65 туи 2 човека ги засадиха точно за три часа.Направо унемях. Ако трябваше с ММ да го правим сигурно няколко дни щяха да ни трябват. Няма нито една бр фира
Всичко се хвана и расте.
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Градина - Дарина

Мнение от краси кубарелова »

Много красива градина, Даре! Харесва ми, че има сенчеста и слънчева част! Много хубаво е станало! :tzvetentze:
Светът е пълен с непознати хора...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

краси кубарелова написа:Много красива градина, Даре! Харесва ми, че има сенчеста и слънчева част! Много хубаво е станало! :tzvetentze:
Благодаря, Краси. С ваша помощ нещата леко, леко се получават :tzeluvka:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Daniela Pargu »

Градина с много възможности!Вече се оформя и създава чудесно настроение!
Да си жива и здрава!Тук ще има мнооого гарденфитнес! :gush:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина - Дарина

Мнение от ToBo »

Радвам се, че попаднах на тая тема :lol: Я сега кажи къде са ти Очите?
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градина - Дарина

Мнение от tili »

ToBo написа:Радвам се, че попаднах на тая тема :lol: Я сега кажи къде са ти Очите?
Аз пък нямям Очите :hihihi:

Оплакнах си вледенената душичка в летните ти снимки, Даре :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”