Градина на 10 години в развитие

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5623
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1704 пъти
Получил благодарност: 1926 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Fagus sylv. Purpurea Pendula , от разсадник Нановски, много лесно за отглеждане декоративно дръвче. Високо е два метра без да го подрязвам, формата си е все такава.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от shoshy »

Тутти, Margaritenia, благодаря за отговора.
Имаше коментари, че този бук не бил подходящ за нашия климат, но явно за твоя не се отнася. Чудесно изглежда :dovolen: .
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 619 пъти
Получил благодарност: 1110 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от greeneyed »

Леле, па ми е драго таз градина да гледам! :dovolen: Марги, :tzvetoman: пак да идеш там!
Къдъра , колоноводните/ туи ли са ?/, филипендулата, фенера на синджир ....- мога да си ги гледам до безкрай! 8-)
Тутти, какво става с тези хранилища на снимки ? Фотобукет обещават ли да тръгнат отново? :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Deleted User 2919

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Deleted User 2919 »

Тутти, ти всичко притежаваш в градината си.подарявам ти това:

Изображение
Клематис се казва Бяло облаче
Изображение

Изображение
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Tanet »

Клематиса ухае ли на ванилия, ако да е sweet autumn clematis - два пъти го поръчвам ама не идва.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5623
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1704 пъти
Получил благодарност: 1926 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Не съм си поглеждала темата, дадох си отпуска. Да отговоря на въпросите, извинявам се за ваканционното закъснение.
Хранилището за снимки беше чудно, докато не ми написаха, че мои снимки са засечени в интернет и като искам да си поствам снимките, ще го третират като реклама, или като професия, например фотограф. Искат такса от $ 300 (триста долара, без майтап). А иначе аз сега мога да си влизам във фотобукет, да си гледам, ама само аз. Не мога да качвам, без тази такса. А тя е и годишна, не еднократна. Не са добре тия. Затова...
На въпроса на Танет не знам отговора, ако Алина надникне, може би ще каже. Красив е, благодаря за споделянето на тази красота, Алина. :tzeluvka:
Аз да покажа малко снимки и да вляза малко в час. Всичко си е в добро състояние, въпреки липсата на грижи напоследък, да живее поливната система.
Снимките са от последните три дни. Домати имам разкошни и много. Не копах изобщо нито есен, нито пролет, че не мога, само дупки за разсада правих с правата лопата, слагах от калифорнийски червеи тор, зеолит и пемза. Зимата посипвах с дървесна пепел, а през ноември разхвърлях джибрето от грозде. След плевене покрих с окосена трева и пръсках два пъти за целия сезон с Флорин 99 - био листна тор с предпазно действие. Подробно описах, защото само това правих, и реколтата е един път. Никакви болести, никакви вредители, големи и силни растения станаха. Раздавах домати и краставици на който се сетих. Догодина пак така ще процедирам, само ще сменя мястото на доматите. Ако така продължава, до ноември ще имам домати, приличат на коледни елхи. Колците падат, такова чудо не съм имала, започнах да ги връзвам един за друг. Същата работа е с краставиците, чушките и малините. Не се хваля, споделям мързеливо земеделие. Сякаш градината разви имунитет и не й пука от дъжд, от нищо.

Изображение

Малко цветенца, има си все пак и в август. Щамба Червен Леонардо.
Изображение

Тревист блатен хибискус.
Изображение

Има и още, но не мога да качвам повече снимки.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от elmaz »

Тутти, не знам какво да кажа :hmmm:
Всеки път като те чета, ме хвърляш в размисъл и възхищение.
Небето ти е вълшебно, водата ти е богата, градината ти е възхитителна...
сега се оказва, че и зеленчуците ти са био и еко - без химия и отрова..
Просто :sbow: :sbow: :sbow:

От снощи чета за зеолит и пемза - за мен скала и камък за пети, а сега се оказват и приложими в земеделието.
Благодаря за споделеното :tzvetentze: :tzeluvka:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от dar »

Браво Тутти!
Записвам си всичко, което споделяш, особено за мързеливите неща ;) , но може би пак ще те питам на есен. Благодарности за идеята с окосената трева да се ползва в градината срещу плевели :tzvetentze: Много по-малко ме боли кръст и много бързо се справям с плевелите. Чакам да дойдете и да видите, че снимки няма как да качвам. През септември ако има изложение на Флора ще си купя от тези препарати Флорин 99. Да разбирам, че ти не си пръскала срещу мана, въшки и гъби и всякакви болести ни китки, ни плодове и зеленчуци - само гореописаните от теб препарати, нали? Краставиците ти на високо ли са или лазят по земята? Нашите домати са перфектни, нищо, че трета година са на едно и също място, но краставиците са много много зле. Мисля догодина да ги пускам по земята, въпреки че не ми се ще. Сега ако ми кажеш , че твоите са на високо, просто ще им сменя мястото догодина живот и здраве. Отново поздравления и благодарности :gush:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от маргото »

Тути, радвам се, че си вече тук :tzeluvka: Имаш си хубава тема, защо разпиляваш красотите си по другите,и
не прави повече толкова дълги ваканции...Тази година, въпреки големите жеги и градушките, реколтата от
плодове и зеленчуци е богата, а и грижите, които си положила съвсем не са били малко. Смятам, че от голямо
значение е калифорнийския тор, аз също много го ползвам, за всичко, и резултата е видим. :daaa:
Защо не си съхраняваш снимките на компютъра, в папки, така няма да се губят и ще се виждат винаги.
Сложи си последния залез тук, много е хубав, и чакам нови... :gush:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5623
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1704 пъти
Получил благодарност: 1926 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Изображение
Изображение
Изображение

Марго, това са три от залезите, които снимах последно. Всяка вечер е особен залеза тук, но понякога е потресаващо красив. Много харесвам този момент. На живо е още по-фантастично, защото цялата градина свети с отразена светлина и това няма как да го покажа на снимки.
Dar, нищо друго не съм използвала. Само това, за първа година и съм доволна. В други години не е било така безпроблемно. Краставиците лазят по земята, като тиквички, нали всичко е покрито с окосена трева.
Elmaz, и аз до миналото лято не знаех нищо за пемзата, а зеолита го използвах само за пречистване на вода. После покрай аквариума на ММ се светнах и понеже беше купил на едро пемза и зеолит, както и калифорнийска тор, реших да пробвам и в градината това, което той прави в аквариума. После четох, и разбрах, че не съм открила Америка и агрономите ги препоръчват тези материали в градинарството. Има смисъл, наистина.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”