Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

http://www.clematis-westphal.de/shop/cl ... -achat.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Дали е това и такива клематиси могат ли да се намерят в BG?

Ili tova:
http://www.clematis-westphal.de/shop/cl ... randii.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от libra »

От този сайт сме поръчвали.
По начало ,на пролет има доста внос на клематиси.Интегрифолия по-рядко се намира,но пък аз съм опровержението -имам 2 от тук от пролетната Флора. Дригият е стар сорт,вероятно и от него може да се намери
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от pepina »

Девина, рожец има навсякъде по разсадниците, не е никакво екзотично растение, струва лев и нещо саксийката и много бързо расте. Ако пък не намериш, искай ми, като дойдеш в България, ще ти изпратя няколко туфи.

Клематисът на Мария не е нито единия, нито другия от тези, които показваш :dovolen: . Аз го имах, но ми изчезна. Много свежо синичко е. Препоръчах ти трева за високата делва, защото не е гледжосана, ще пресъхва, и ще ти е по-безпроблемно отглеждането. Но ти ще си решиш :daaa:

Това със семената - наистина трябва да си ентусиаст :D. Красиви са много, но са голяма разправия - разсади, пикиране, искат много вода. Не всеки се справя, макар че тук има вълшебници. Признавам, не съм от тях. Рожецът ми е любим, защото е страшно непретенциозно растение - издържа на всичко, покрива всичко, души тревата, задържа влагата отдолу и не дава на почвата да съхне, плюс целогодишната си красота.

Розата Гламис Касъл е Остинка, те предпочитат места, на които няма пряко слънчево огряване в най-горещите часове. Искат много тор и вода, цветовете са нетрайни, но изобилни, специално този сорт би трябвало да цъфти често. Храстът е кълбовиден, около метър на метър. Ето информация. От тук можеш да търсиш за почти всички рози, като имаш предвид, че размерите са занижени с около 30-40 см за нашите условия.
http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... is-castle/

Прекрасно е това, което правиш в Германия!
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Pepina,
Ти си моята фея-вълшебница!... Аз сега прохождам в цветарството и ми е хубаво да се чувствам "обгрижвана" от цветарки с топли сърца като теб! Имаш страхотно присъствие тук, във форума! :tzeluvka: :shandshake:
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Мили розари/розарки,
трябва ли да торя през март 2016 розите ми, посадени през ноември 2015?... Какъв тор да сложа?
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Noel »

Dewina написа:Мили розари/розарки,
трябва ли да торя през март 2016 розите ми, посадени през ноември 2015?... Какъв тор да сложа?
Не,март е рано за торене.
Ториш с комбинирана тор ,когато растенията имат листна маса и най-вече при трайни температури над 10 градуса.
Нови рози не торим,трябва да се вкоренят добре,а стимулацията води до по-интензивна листна маса.
Дано съм полезна :tzvetentze:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от pepina »

Нови рози торим само наесен с оборска тор - поне година-две, докато почнат да изкарват сериозни стъбла. Преди това не са направили корени като хората, изхвърлят се да цъфтят и се изтощават. Иначе Ноелка е казала какво - някъде април края с комбиниран тор с преобладаващ азот за листна маса и стъбла, средата на май - калиев (за цъфтеж) и след първата вълна може листно торене заедно с препаратите против болести за засилване след изтощителния първи цъфтеж.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Мили мечтателkи/мечтатели,

стягам още 2 кашона за пращане до BG- оказа се, че още много неща трябва да си купя за градинката...
Ако имате нужда от семена, луковици, уреди, градински принадлежности - пишетe ми (do 28.02.2016)... Транспортът на кашоните до BG е безплатен - оттам до дома ви ще пращам по ЕCONT.
Изображение
GERMANY-BULGARIA Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от краси кубарелова »

Всичко си имаме, благодаря :liubov: Ще е хубаво да направим среща на варненската група и да се запознаем :ieeee:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

"Англичанката" Glamis Castle (David Austin) е вече в керамична саксия с крачета. Камъчета за дренажa събрахме в гората с деца от моята детска градина. :dovolen:
Моят първи клематис Oh la la пристигна, отлично опакован. След 2 седмици щe лети с мен за BG. Да го поливам ли дотогава (днес тук e 1 градус дневна температура)?
P.S. Фон на снимката - бидони с кисело зеле - MM :daaa:
Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”