Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от dolli »

Може нещо да се сложи отгоре върху ламарината - например от тънките електрозаварени арматурни мрежи с дистанционер 10-15 см. от ламарината. Не знам обаче дали няма да се затлачи водоотвеждането на този покрив. Иначе мястото е идеално, тъкмо ще облече дърварника, въпреки че той и така си е красив и спретнат.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от dar »

Поздравления Девина за теб и ТМ. Толкова много сте постигнали. Браво! За пореден път се убеждавам, че с много любов се постига всичко в този живот. Бъдете живи и здрави! Очаквам още снимки с нетърпение
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Продават ли в BG такива саксийки за разсад (80% целулоза), които се разграждат в почвата?
Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от shoshy »

В гомемите вериги магазини има. Скоро в Бриколаж гледах подобни.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от calico »

Девина, изобщо не слагай монтаната там, ще стане неуправляемо и ще се наложи да го махнеш, а вече ще е твърде вдървенен долу
Това нещо става над 10 метра, расте във всички посоки и няма контролиране. Просто повет, повярвай ми, имам го
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tanqruseva67
Kъсо кафе
Мнения: 71
Регистриран на: Фев 4, '15, 14:50
Местоположение: Разград

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от tanqruseva67 »

Мария Николова написа:Изображение

Изображение

Изображение

;) А?
Мария имам много от тоя син разкош ако искаш мога да ти изпратя.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1011 пъти
Получил благодарност: 2311 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Мария Николова »

tanqruseva67, на снимките съм показала моя... Blondin Durandii :lol: И даже аз съм му измислила това партизанско име. :sgiggle:
Много е мило, Таня, че ми предлагаш да ми дадеш коренче, благодаря ти!
Но ще разгледам какви китки имаш и ще ти кажа на ЛС кое цвете бих искала да имам от Разград. Най-хубавите си детски години от І до VІІІ клас прекарах с двете деца на офицерското семейство наши квартиранти от Разград. Бяхме като едно семейство! Имам сантименти към Разград. :liubov2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Dewina написа:Продават ли в BG такива саксийки за разсад (80% целулоза), които се разграждат в почвата?
Изображение
В момента има в Лидъл такива
http://broshura.bg/sofia/lidl
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Песента, която разказва историята ми
или цветята и хората, които ме връщат в Родината

( Годишният отпуск на Dewina, 7 – 29 март 2016)

...Моята градинка в България не е за чудо и приказ. Къщичката ни е малка, боядисана в нескромно жълто, може би смешна дори, ако я сравня с големи, богати, лъскави къщи...Ние можем да останем да живеем в Германия. Работим много, но и печелим добре. Можем тук да си простроим голяма, богата, лъскава къщa, да почиваме по известни курорти, да странстваме и да се пенсионираме тук... Но ние избрахме да се върнем – при градинката, садена безпланово, при къщичката ни от камъk, при мама, която все чака... и живее от телефонно обаждане до следващото... Избрахме България.
Преди да тръгна за България, децата от моята градина в Германия, където съм учител, нарисуваха така градинката ми, за която им разказах...
Изображение
Изображение
Изображение

България – тази дума за мен е вълшебна. Има особени вибрации. Закичила съм я до сърцето си и с нея бродя по света... Тя ми е силата, тя ми е съдбата...
Българите – това не са смешните, уяли се чичковци и лели от парламента и реалити програми за умопомрачени. Българите са скромни, трудолюбиви, гостоприемни, магнетични, хора с излъчване... Такива хора намерих тук, сред вас. Те не политиканстват, не се перчат, не броят жълтици - те творят красота, започвайки от своя дом, от своята градина...
Мария Николова – цветята на тази жена пристигнаха на 2-ия ден от отпуската ми в България. Два големи кашона – всяко цветенце, перфектно опакованo, надписано (дори и с латинското му наименование)... Дъхът ми спря – толкова много обич ми бе пратила Мария, цялата си магнетична душа бе изляла в цветята, пратени до мен – за нея една непозната... Мария – тя е българка...
Изображение
Имената на цветята на Мария никога няма да успея да науча – наричам си ги „цветята на Мария”...
Изображение
Флоксът на Мария цъфна в нежно лилаво-синьо...
Изображение

Приятелите, които открих тук – всеки от тях със своята харизма, излъчване и стил... Calico – орисницата на розите, Pepina, Dar, Ljuboznatelna, Незабравка ...
Обич, пратена отново по Еcont - цветята на Dar и чудните чашки, вече мои любими...
Изображение
Изображение
Розмаринът е на почит в градинката и в кухнята ни.
Изображение
Алеята с подправки и билки.
Изображение
Чемширът е болен – пръсах го с Нуриле, ако не помогне – ще садя нов.
Изображение
Алеята с най-уханните рози.
Изображение
Тук пием чай и кафе с приятели. Приятелите ни са много –затова и често пием чай и кафе :)
Изображение
Още снимки
Изображение
Изображение
Изображение
Здравецът – любим ми е. Едно от най-българските цветя.
Изображение
Тук засях тревна смес
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Небето над дома ни
Изображение

Нова оранжерия – вътре садим български сортове домати.
Изображение
Изображение

Мама – за 8-ми март и подарих два ... стари стола. Единият измъкнах от кокошарника, вторият бе затирен на тавана. Изтупах им праха, шкурих, боядисвах, шивачката Добромира им уши възглавнички. Столовете, купени с първата й учителска заплата, се завърнаха при нея. Нови пердета с рози, постелка за леглото с десен на рози - стаята на мама кръстих „стаята с розите”.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
MAMA
Изображение

Мъжът ми e музикант в известен немски оркестър. Цял живот „духал” на тромпет, сега иска да майстори с ръцете си нещо видимо за очите... После сяда и му се радва като дете... През лятото на 2014г., когато строеше навесът на колите, падна от една турсkа стълба ( в Германия такива вече са забранени). Счупен таз, 45 дни неподвижен на легло, 1 година в болнични. Силната воля и шопският инат го изправиха на крака. Стана от леглото, проходи, патерици,... после понакуцвайки, сега почти не си личи... болката му спомня за премеждието... Сега пак майстори, сякаш с двойна сила... Жажда,... жажда за живот,... поривът на твореца...
2014, Болница във Варна
Изображение
1.04.2016 - eдин час преди тръгване – няма време :shock: ...
Изображение
Не му стигна времето и за плочките под навеса за колите - освен навес за коли това ще е и "открита механа"- тук ще празнуваме големите празници...Изображение

Още много работа ни чака - тук ще e кокошарника. Изображение

...Моята градина не е за чудо и приказ... Къщичката ни е малка, скромна, градинката - садена безпланово ... Но точно заради тези „богатства” се връщаме в България... Да работим земята й, да садим цветята й... когато дойде нашият ред... да си идем в нея...

...Мъжът ми свири и на китара... вечер пеем тази песен... Това е нашата песен... Тя разказва нашата история...

" onclick="window.open(this.href);return false;

С много обич: Dewina и тромпетиста
Изображение[b
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от calico »

Девина, почти ме насълзи. Толкова е хубаво това окето правите, това което разказваш. да сте живи и здрави да имате повече време за вашата къща тук.
Чудесно местенце сте си направили, всичко ми харесва, хубава българска къща. Пожелавам ти често често да спиш в нея.
А стаята на мама е прекрасна...

...само ме е яд че не съм разбрала кога точно си тук и не можех да ти пратя от моите цветя :cry: Другия път не прави така, обади се че си тук още в началото, ами искам да пращам, ааааа :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”