Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 291
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 130 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от may4o »

:dovolen: поклон за постигнатото. Сега чакам и цветята да се появят. Ще стане много красиво и завършено въпреки че нещо все не ни достига на нас градинарите :tzvetentze:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от tili »

Какво да кажа и аз, освен БРАВО! А старата къща е трогателна :) България беше пълна с такива скромни и естетични домове, които се замениха по селата с неизмазани тухлени грозилища по някакви типови проекти. Добре че сте я запазили :)
Успешна работа пожелавам и очакваме много снимки :tzvetoman:
GIOIA(Джоя)

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Страхотна промяна!Много красиво става! :shock:
И твоят мъж е от сръчковците,да го поздравиш! :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Девина, боя се, че точно делвата не е подходяща за роза... Площта на дъното е двойно по-малка от максималния диаметър, който пък е на 2/3 от цялата височина. С други думи, центърът на тежестта е прекалено високо и това застрашава стабилността на делвата. Розата ще го издигне неудържимо високо. Мястото й трябва да е без вятър, без преминаване близо до нея.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от calico »

Тази делва, както и Мери ти е казала, не е подходяща за роза. то нико делва не е за роза, при положение че имаш двор.
Обаче, щом те е обхванал мерака, все пак да ръсна аз акъл:
- първо отдолу сложи едър чакъл, около 10 см хем за дренаж, хем да ти направи саксията по-устойчива
-над чакъл сложи 3-4 см пясък и едва тогава пръстта за розата.
- розата трябва да е някоя малка, патио, или нещо като серията циркус на Кордес.. Корданите вече са големи за делвата, тя няма много обем за корените, нито флорибунда, нито ЧХ, те си искат доста почва под тях.

п.п. и защо ще мъчиш роза тук, като една хортензия просто ще стои чудесно, а и ще се чувства добре
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Виола »

Калико, никакъв дренаж не й трябва за тая делва. Тя ще й дръпне всичката излишна вода. Виждам, че не е гледжосана. И според мен керамичните саксии, делви и прочие не са подходящи за рози точно, защото прекалено бързо пресъхват. По-добре засади в нея друго растение, някакво, което е сухоустойчиво, а за розата избери пластмасова саксия с повече дупки отдолу. Правиш дренаж и тогава пръст, розата и допълваш с пръст. Само да знаеш, че розите в саксии искат повече грижи, отколкото тези в градината. Щом имаш градина, е за предпочитане да садиш в нея, но меракът понякога надделява...
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Добре, ще купя тогава стабилна саксия...Голям мерак имам за роза в саксия, много ми харесва - да си я сложа на лично място do масичката за кафе, че да ми ухае "под nosа" :tzvetoman:
...Тук, в Германия, слагат на саксиите крачета /керамични, пластмасови/ отдолу, да се оттича водата ...
Изображение
Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Виола »

Добре, но не избирай като първия модел. Избери си по-широка саксия, за да има къде да растат корените и розата ти да се развива добре.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Какви "придружители" на розите бихте ми препоръчали - да са n-r многогодишни, вечнозелени, ниски (градинката не е голяма) и да не изискват много грижи? Здравец, лавандула u ...?
...Искам да си направя и такава пътечkа ...идеята "откраднах " от Светката.
Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Deleted User 1445

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Deleted User 1445 »

Dewina, много красиво всичко при теб, поздравления :tzvetentze:
За компания на розите можеш да засадиш лириопе, хебе, хойхери, хойхерели, къри, ерика - тези ще са красиви и през зимата. Много добре се комбинират с непета, вероника, салвии, но те през зимата се подрязват - имаме тема Рози и компания :daaa:
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=548" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”