Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1667 пъти
Получил благодарност: 1832 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Тутти »

Аз си чакам снимки от градината ти.Като си тук,снимай и дори да няма цветове,пак.Харесва ми премислянето на всички детайли.И как се организира изграждането на градина от разстояние.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Tanet »

Сигурно този филм е гледал онзи Оуен Патерсън и от него си е направил извода, че българите не могат да ползват мобилни телефони. Ако и на мен нечувала за България ми покажат този филм и аз това ще си помисля - каква хубава природа и какво просто население състоящо се от малцинства с нисък социален статус. Абе същото като ние да гледаме филм за Африка.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от маргото »

Девина, :tzeluvka: този филм отнема и малкото самочувствие, което крепи и задържа някои по-млади още тук!
Егати представата за българина пред света! Язък, че страната ни е богата с такава красива природа!
Как точно пък на тези ли, най-изостанали от малцинството, успяха да попаднат авторите на филма?!
/не бива да се отрича обаче, че сред тях има и доста интелигентни, красиви и богати/. Но... погледнато
от друг ъгъл, голяма част от българите мизерстват днес, и затова заслуга имат единствено некадърните
ни управници, щото тях ги ръководи максимата " Прост народ , лесно се управлява!". Така, че и на
някой беден и изстрадал българин да бяха попаднали...все тая, представата ще е една и съща... :snif:
А нищо чудно, може и това да е била целта на авторите...
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Истината е, че България не я познават на запад. И на мен ми е много мъчно, че освен с прекрасна природа с друго май не можем да се похвалим.
Oтдавна съм ги зарязала политиците :sno: , защото се срамувам, че такива хора са "лицето" на страната ни пред света.
Аз за себе си съм избрала начина да работя за България, за доброто й име...
Но съм готова и да "хвана гората" :smuscle: , щото вече не се търпи...
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от маргото »

Що ли някой българин, който има нужните възможности естествено, не се заеме с нов български филм за българина, за хубавите му страни,
с които би се наредил редом с уникалната ни българска природа. Българина е трудолюбив, гостоприемен, с душевна красота, може и по малко,
но разбира от всичко. Бива го и в строителството, и в техниката, и на полето, справя се и в интериора, и в градината, и къде ли не. За разлика
от един германец например, който е тясно специализиран само в една област и от нищо друго не разбира и не умее...
Да се извади на фона на хубавата ни природа, положителното на българина, а то не е никак малко. Сами да се изтъкнем и похвалим, и така да
изпъкне и българина пред света. От вън никой няма да го заболи за нас, че да ни показва в хубава, положителна светлина...Защо да чакаме някой
друг да ни хвали?
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

:daaa: :sheart:
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4940
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от къщичка »

Dewina написа:Истината е, че България не я познават на запад. И на мен ми е много мъчно, че освен с прекрасна природа с друго май не можем да се похвалим.

Тези дни показваха как децата във Финландия били отличници.

http://nova.bg/news/view/2016/10/30/163 ... %BD%D0%B5/" onclick="window.open(this.href);return false;

Аз не разбрах кво толкова ги хвалят и не съм съгласна напълно със системата им. Не ги карали да учат наизуст исторически дати-ок. Ама да не знаеш елементарната политическа география на континента, на който живееш е смешно.

Когато през 1994 нашите футболисти станаха четвърти в света, преди това като победиха Франция и репортер излезе сред французите и ги пита за България - повечето от тях даже не знаеха къде се намира на картата. Абе и аз може да съм проста българка, ама знаех наизуст всички столици в света и коя държава къде се намира на световната карта.

То така и аз мога да съм отличник-само да играя на телефонче в час, да не уча история и география, а пък и същевременно да съм с добър коефициент на интелигентност. Въпреки че той е една друга тема.

Я този финландец да отиде да учи у някой Хамерикански колеж, да го видим отличник ли ще е там с тази финландска подготовка. Дразнят ме телевизиите как изкарват нещата, видите ли, ний, българите сите сме прости!

И не, не можем да се похвалим само с хубава природа, не е така! Много гордост има в нашата история, въпреки сегашните продажни и корумпирани политици, въпреки, че сме мачкани, мачкани, и още ни мачкат-е, да, затуй сме прости. По-скоро всеки се е затворил в неговите неща, не сме единни, някои ценности се губят вече и ревем за нещо само ако ни е допрял ножа. И аз съм така, опитвам се да не съм вече, но една птичка пролет не прави.

България е хубава страна за живеене-но! Ако имаш пари и ако семейството ти няма сериозни здравословни проблеми, иначе си жив сиромах. Материално сиромах, но духовно богат.... Някои...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1667 пъти
Получил благодарност: 1832 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Тутти »

Филма е създаден от двама любители на природата,походили по планините на България.Не им е стигнало времето или средствата,за да навестят и Рила.Ако бяха отишли там,нямаше да покажат нищо особено,предполагам и седемте рилски езера щяха да са премълчани,както и в другите ни планини не са си дали труда да са обективни.Дори конете,които обслужват хижите са показани като поминък на българите.Белоградчишките скали са отразени като купчина камъни,дали пък изобщо са стигнали до най-интересните скални образи?Съмнявам се,или просто са го спестили във филма.Това беше поглед на скалите около същинския природен феномен.
Пещерите също са маркирани,не са споменати,дори не са си дали труд да покажат Леденика,Магурата,Венеца-уникална красота.Също премълчана.
А какво да кажа за беглото посещение на морския бряг-някак наречен екзотичен,а не изглежда добре,не са показали нито един хотел,сграда,град,а хората заснети във филма са представени като основното население на страната ни.Дори Празника на розата е маркиран като случаен радостен повод,породен от мизерната печалба на отрудените и сбръчкани розобери.Аз ако не живея в тази държава,няма да знам,че тук има красиви градове,пълни с остория,красиви сгради,интелигентни хора с широки интереси.Не такива,които се интересуват само от бирата в петък вечер,коледната украса да е по,по,най и къде да си прекарат ваканцията.Е,навсякъде си има изключения,разбира се,но ако си недобронамерен,така може да изглеждат нещата.
А как да приема твърдението,че част от населението на Родопите се завърнало към първичната си родина Турция?Това как го разбраха тези филмаджии?Жалко че не са прочели нищо,за да добият по-пълна представа къде отиват.Но как да очакваме от тях да го направят,като широкия поглед и любознателност не е присъщо на всички нации?
А климата е толкова неблагоприятен,че по-добре е нежните немци да не се насочват във ваканциите си към този източноевропейски рай,пълен с диви животни и опасни влечуги.По-добре да ходят в Гърция,Турция,абе другаде.
Филма има обаче едно достойнство,което не са могли да принизят авторите му-прокрадват се и красиви гледки,просто защото е сниман в България-природата е прекрасна и това ще продължава да е причина дела на немски туристи да расте всяка година.А той расте,и то много,отново е отбелязан ръст на немските туристи за тази година.Освен,ако подобни филмаджии не снимат подобни филми,които да откажат немците дори и от прекрасните им спомени от България.Допускам обаче,че авторите на филма просто имат свой поглед към това,което са видели.И малкото хора,които са срещнали по пътя си.Всеки има право на собствен мироглед.
Dewina,надявам се не се сърдиш,винаги съм докрай откровенна.Нямам представа как за този повърхностен филм може да се каже,че представя България като прекрасна страна.А тя е такава наистина.За който иска да я види.
В крайна сметка,всеки може да си интерпретира видяното.Аз си представих двама туристи с камера и огромни раници на гърба,които са минали пет тегела,не са прочели нищо за страната,която посещават,снимали са каквото им попадне пред погледа,и дотук.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Tanet »

Мила Девина, усещам колко обичаш родината как в твоите очи тя е най-прекрасното кътче и дори в този филм ти отново видя само красотата, но ако си готова настина да се "биеш" за родината ето имаш възможност да пратиш на авторите на този филм нашето - на българите живеещи тук мнение за това, което за представили на немската аудитория. Просто ми хрумна, не че непременно трябва да го направиш :tzeluvka: .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4940
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от къщичка »

Тоя филм го прецъках само, ама нямаше ли заглавие в началото, че става дума по-скоро за дивият живот в България?
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”