Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Светка, приятелю,
имах тежък делник и тази песен ми дойде като мехлем за душата. Благодаря!

Стари селскостопански постройки, които са точно до кокошарника, ММ в момента събаря и е страшна пушилка... не искам да ми опушат табелата...
Решихме да я поставя аз лично :ieeee: след месец, кoгато съм там :daaa:

Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Светката »

Супер е! :dovolen:
Много ми харесва :daaa:
Щастливи кокошки ще се отглеждат в Марковия Кокошарник :ieeee:
Браво! :ieeemyzh:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от tili »

Ден след ден, все по нещо ново тук :potekoha: А Светката си е един :angelche: , откъдето и да го погледнеш :)
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Светката »

Хах-хахах!
Благодаря Тили! :dovolen:
Ей готини момичета сте.Ще се замисля да спретна някоя среща, някога във нас :ieeemyzh: :ieeee:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Розата-пират или легендата за Störtebeker

Störtebeker e нов сорт (2016) на Тantau. ЧХР, надиплен траен голям цвят 10-12 cm, светлочервена багра, розата има вече награди за аромат: Nagaoka City Mayer’s Award, Echigo Japan 2014.

Купих тази роза в поръчката директно към Tantau и я посадих ноември 2016 на най-личното място - до масичката, където пием кафе. Така и мама може да я вижда от прозореца си. Посадих пирата Störtebeker до бялата роза Irina - руската красавица. Много атрактивна двайка са - който влезе в градинката ми, първо там се спира.
Тази роза Störtebeker избрах само по името й, без да чета характеристиките й. Оказа се истинска находка - като пирата, чието име носи...

Кой е Störtebeker?
Störtebeker е бил член от пиратския флот на легендарните братя Виталий, плавали през 14 век в Северно и Балтийско море.
Според легендата, името си Störtebeker е получил заради ненадминатата cu способност да пие: "Störtebeker" значи "пий до дъно".

По онова време Ганза опитва да защити морската търговия с Англия и Холандия от пирати. На 22 април 1401 е удържана победа над Братята Виталий и Störtebeker и екипажът му са взети в плен. Половин година по-късно /20 октомври 1401/ всички арестанти били обезглавени.

Според една от легендите, Störtebeker помолил съда него да обезглавят първи и да се пощади живота на тези от 12-те пирати от екипажа му, край които той успее да мине, макар и с отрязана глава. Съдът се съгласил - обезглавили Störtebeker и той, с отрязана глава. провървял по пътеката/редицата от 12-те негови пирати. Когато стигнал да 12-ия, последния, неговия най-добър приятел, палачът подложил крак и Störtebeker се строполил на земята... Комендантът не удържал на думата си и всички 12 пирати на Störtebecker били обезглавени... :sbrokenheart:
...Störtebeker става един от прототипите на Робин Худ.

В Германия има паметник, шадраван, марка бира и кораби, носещи името на легендарния пират.

И нашето объркано, смутно време има нужда от герои. Затова тази приказна роза-пират е посята на най-личното място в градинката ми. :sheart:

Изображение

Изображение

Изображение

в градината ми
Изображение

в най-големия розариум-разсадник край Berlin (мои снимки)
Изображение

Изображение

Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Светката »

Поздравления Dewina :daaa:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 155 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от marka »

Не харесвам червени рози, но тази изглежда много красива.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от маргото »

Интересна информация, Девинка! :sclap: Не рядко случайностите са много точно попадение! :daaa:
Кажи нещо и за компанията на Пирата - Irina? :lol: Навярно и тя е достойна по красота? / и за ориентация при поръчките, разбира се.../ :lol:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Марго :liubov: , ето тук сам писала за Irina:

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 30#p754818" onclick="window.open(this.href);return false;

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 30#p754863" onclick="window.open(this.href);return false;
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Daniela Pargu »

Прекрасна роза и интересно име !
Благодаря за увлекателните ти разкази -така умело ни поднасяш фактологията,мила, че всеки се зачита!
:tzvetentze: :dovolen:
Покажи и снимка с компанията на пирата,ако обичаш :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”