МОЕТО ПРОЗРЕНИЕ

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
elena kirilova

Re: МОЕТО ПРОЗРЕНИЕ

Мнение от elena kirilova »

Здравей Лети :dovolen:
добре дошла и от мен :daaa:
много живот внасят тези щъркели в гнездото :dovolen: ,така любопитно надничат
и ние имаме на нашата улица, едно и също гнездо от както се помня

виж сега,хич не се помайвай ,ами вземаш едни ръкавици и почваш :hihihi:
плевиш,садиш,местиш,редиш....
сега му е времето
варненските момичета са страхотни
ще ти наскубят от градините си какво ли не
какво ще кажеш да оформиш различни зони ,с различни цветя според сезона
така ,че винаги да имаш нещо цъфтящо което да ти привлича погледа и да ти радва душичката
Ноел най ги разбира тревите
тя може да ти помогне за една такава зона
после Калико с розите..,с лаленцата
Мери с ириси...
тук всеки си има свойте силни страни и с радост ще ти помага
а има /даже повечето са така/такива като мен дето се пъчат и от всичко по малко и накрая една манджа с грозде

трябва ти Дарби мила,виж в Оакплантс за рози
трябват ти иглолистни
виж при разсадника на Незабравка от Варна
ми там ,на място можеш да си избереш и да обсъдиш с нея
еееех ,морето :dovolen:
вие там сте другата България :daaa:
хайде ,давай и слагай снимки тук
Аватар
LUCKY LETY
Двойно кафе
Мнения: 180
Регистриран на: Яну 23, '16, 16:17
Местоположение: гр.Аксаково;област Варна
Получил благодарност: 15 пъти

Re: МОЕТО ПРОЗРЕНИЕ

Мнение от LUCKY LETY »

Margaritenia написа:Лети, привет и от мен!:))) Добре дошла! :tzvetentze:
А какво направи със сянката под двете овошки? Засади ли нещо или сега е момента?:)


Привет от слънчева Варна!!!
За пустото място под овошките ММ реши да обработва плевелите и да сади трева. Аз доста мислих и умувах какво да сложа, но при тази все още млада и огромна градина засега ще се съглася с него. Иска ми се обем от цвят и зеленина...Да не говорим, че има едни мургави съседи, дето все надничат...Но пък съм отворена за идеи и ще очаквам предложения. Възхищавам се на упоритостта и умението на всички вас да планирате и постигате невероятни красоти в градините си. Аз още се уча :eeeh: :eeeh: :eeeh:
Аватар
LUCKY LETY
Двойно кафе
Мнения: 180
Регистриран на: Яну 23, '16, 16:17
Местоположение: гр.Аксаково;област Варна
Получил благодарност: 15 пъти

Re: МОЕТО ПРОЗРЕНИЕ

Мнение от LUCKY LETY »

Благодаря за милите думи elena kirilova!!!

Щъркелите всяка година идват на Николаевка и не пропускам да ги снимам. А най-красиво е когато се покажат и главичките на малките..........
Относно розите засега нямам "маркови", като вашите. Имам няколко мини рози, няколко безименни и резници. Ще трябва да погледна в Оакплантс за рози,както ме съветваш и да наваксам.
Аз обичам да новото начало и с голям мерак(без много да обмислям) садя де що видя и харесам. Добре, че почвата е благородна и има вода, иначе с моите експерименти милите растения нямаше да оцелеят.
Съответно имам "невероятни" попадения , от които може да паднеш от смях и срам.........Като да отглеждам и пазя като очите си една много красива и мека тревичка - за обем............., но се оказа бял равнец.

Но пък миналата година си имахме лисичка, катерички, таралежчета......Добре че не се появи кумчо Вълчо и баба Меца.......... :D :D :D

Иглолистни имам три и май не искам повече. Мисля ,че е смърч и стават доста високи. Трите отрязани пъна са изрязаните стари, а в градината са техни потомци. Преди да ги изреже на ММ баща му, няколко пъти падаха мълнии.
Ода качвам снимки на младата си градинка, която ме спаси и ме зарежда непрестанно.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: МОЕТО ПРОЗРЕНИЕ

Мнение от радост-31 »

Здравей, Лети! Твоята млада градинка ме смая! Уж градината млада, уж цветарката без опит, а има цъфнали фрезии.
Изображение
Та ти си сбъднала мечтата на много, много опитни цветарки! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Прави нещата така, както ги усещаш и със собственото си темпо. Ако нямаш идея за нещо, по-добре го остави да узрее, отколкото да запълваш пространства и после да се чудиш какво да правиш. Не бъди лакома ( казвам го в хубавия смисъл на онази цветарската алчност, която те кара да купиш всички цветя, които ти харесват и то в много, много бройки ). Например аз от лакомия набучках единадесет кипариса в двадесет квадрата градинка, защото бяха ей такива бебета и можеше и да не се хванат, а нямах и други цветя и ... просто лакомия и цветарска алчност.
Изображение
А сега са огромни, високи са по метър и се чудя какво да ги правя. Не ги искам вече, жал ми е да ги махна, а на всичкото отгоре и ММ не ги дава. :ufff: Ако случайно нещичко ти хареса от моите цветенца, веднага ще го изпратя при теб.
И един последен съвет от мен ( може би аз не съм най-удачният съветник , но ... :oops: ) Тук, във форума ще видиш много градини, коя от коя по-прекрасни и всяка от тях ще те пленява с чара си. Но най-важното е, след като се прибереш при твоята градинка да си кажеш: "По-хубава от теб не видях!". Ето това е истината в цветарството ( и не само в цветарството) - да бъдеш себе си!
Поздрави, щастливке, търпение и любов! :tzvetentze:
Аватар
LUCKY LETY
Двойно кафе
Мнения: 180
Регистриран на: Яну 23, '16, 16:17
Местоположение: гр.Аксаково;област Варна
Получил благодарност: 15 пъти

Re: МОЕТО ПРОЗРЕНИЕ

Мнение от LUCKY LETY »

Не можах да устоя, а иначе съм на работа, ама те мебелите ще почакат........... :D :D :D
Толкова ме стопли определението "щастливка" . БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!!!
Ами така си е .Всички тука сме щастливи да споделяме красотата на природата, която ни заобикаля.

Фрезиите са любимите цветя на мама. За щастие миналата година всичките цъфтяха. Дано и тази е така - ще качвам снимки.

То пак от лакомия де :D :D :D .Малко на принципа - ти ще ми кажеш......... :ufff: :ufff: :ufff:
Това с узряването не го умея. На село ходим събота и неделя и затова садя и после местя.
Но пък ми харесва.
Аватар
LUCKY LETY
Двойно кафе
Мнения: 180
Регистриран на: Яну 23, '16, 16:17
Местоположение: гр.Аксаково;област Варна
Получил благодарност: 15 пъти

Re: МОЕТО ПРОЗРЕНИЕ

Мнение от LUCKY LETY »

Изображение
Кампалулата
Изображение
Мини роза...

Изображение

Дойциния
Аватар
LUCKY LETY
Двойно кафе
Мнения: 180
Регистриран на: Яну 23, '16, 16:17
Местоположение: гр.Аксаково;област Варна
Получил благодарност: 15 пъти

Re: МОЕТО ПРОЗРЕНИЕ

Мнение от LUCKY LETY »

Изображение
Енотера
Изображение
Първата цъфнала роза от резник
Изображение
Аватар
LUCKY LETY
Двойно кафе
Мнения: 180
Регистриран на: Яну 23, '16, 16:17
Местоположение: гр.Аксаково;област Варна
Получил благодарност: 15 пъти

Re: МОЕТО ПРОЗРЕНИЕ

Мнение от LUCKY LETY »

Изображение

Жасмин

Изображение

Изображение
Аватар
LUCKY LETY
Двойно кафе
Мнения: 180
Регистриран на: Яну 23, '16, 16:17
Местоположение: гр.Аксаково;област Варна
Получил благодарност: 15 пъти

Re: МОЕТО ПРОЗРЕНИЕ

Мнение от LUCKY LETY »

Градината все повече се изпълва с обем

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2242 пъти

Re: МОЕТО ПРОЗРЕНИЕ

Мнение от Мария Николова »

За толкова кратко време си постигнала толкова много, браво! :daaa: :ieeee: И такова разнообразие! :mrgreen: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”