Моят неочакван подарък

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
denitsavm

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от denitsavm »

Много хубаво местенце :daaa: :ieeee: Очаквам прекрасна градина

Моят съвет - пропускаш декоративните храсти, а те дават обеми и форми :nod: Не само иглолистни, има прекрасни растения, които заслужават внимание
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 293
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от may4o »

:daaa: ще разгледам
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от calico »

И аз ще ти пращам някои неща по напролет
те са обикновени китки, ти после като се понапълниш с маркови луксозни, тия ще ги метнеш някъде

имаш ли сенчести места дето да се чудиш какво да засаждаш?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 293
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от may4o »

имам да.
Имам орех ;) и някалко джанки, сях под ореха малко папрати и хортензии. Имам насяти астилбета, 1-2 лупини (ама май не им е там мястото) доста хости, но са още мънички. Някоя горска теменужка и циклами си засях . Имам и няколко кукуряка :D - грижливо ги дундурках в кофички и оцеляха, че първите нищо не станаха.
Ще ти бъда благодарна :tzvetentze: :tzeluvka:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от calico »

астилбетата не им пречат толкова орехите, колкото искат кисела почва, вероятно твоята не е такава.
Под моите орехи- световно известни у форума :lol: - има основно луковици- лалетата виреят отлично там. Има и камъни тук и там, и разни нещица дето е по-светло.
Ако нямаш маса под ореха, или кътче някакво с плочник или каквото и да е, те съветвам да поразхвърлиш малко камъни и между тях да слагаш разни неща. Щото иначе е много мястото, и става малко хаотично.
Под ореха ще върви брунерата, ириси всякакви цъфтят напролет и луковични, ажуга, кандилките си цъфтят, юката върви но не цъфти, чимшира става, ламиума върви, арум италикум, стелария, анемоне обикновено и др.
Ако е по-светла сянката, става и за вероники, традескания, разни иглолистни има дето понасят сенчесто- абе не са малко нещата дето можеш да гледаш под ореха. Само тревата не върви, да не опитваш, в смисъл райграса.

ей това тук всичко ми е под сенките на два ореха, те са един до друг с обща корона
това е средата на март Изображение

това е началото на април Изображение

това е началото на май, вече е джунгла Изображение

после вече става по-голо, като се извадят лалетата, ама като има камъни и треви тук и там, бива.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 293
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от may4o »

may4o написа:Изображение
е това ми е сенчестото - дълга е градинката около 15м.. По средата е пъстра сянка( тоест снимката хваща точно пъстрата)
Под ореха не съм сложила маса и няма да слагам. имам само една импровизирана пътека от плоски камъни за пътека към голямата кръгла маса.
За лалета не съм се сещала :hmmm: но няма да сея там че на майка къртиците ще ми ги измъкнат. А може и в телена мрежа да засея, но ме е страх да не се прехвърлат в двора. За сега само по някой заблуден идва но котето го вади :mrgreen: :mrgreen:
Когато се стопи снега ще щракна :daaa:
А за изброените растения и идеи благодаря! ще си купя от тях за да запълня. Там поне пръста е страхотна.Няма нищо общо с глината на други места. Харесвам кандилки - ще си сея там :ieeemyzh:
Последно промяна от may4o на Яну 17, '16, 21:37, променено общо 1 път.
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 293
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от may4o »

сях и 2 бръшляна и малко от ония сините фунийки за да скрия тази стена от майкина постройка , но растат бавно. :hmmmmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от calico »

Бръшляна няма да тръгне по тая мрежа, той си иска стена да се захване.
Ако имаш котки, те държат подземните гризачи настрани. Къртиците не са така опасни, по-скоро ако имаш сляпо куче ,те мъкнат луковици, къртиците са хищници, ядат мръвки.
Не купувай нищо преди да видя какво ще ти пратя напролет. Имам доста неща, но наесен разпращах много, обаче то винаги има останало :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 293
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от may4o »

Ок. Супер :liubov: :tzeluvka:
лалесъм

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от лалесъм »

Калико е права за бръшляна по телена ограда, но не е била на зор да експериментира и да види, че става. Само, че тогава на бръшляна трябва да се помага и да се провира 1-2 пъти през оградата. докато стигне догоре и после да се поведе надолу и после пак обратно и така. След време спираш да се занимаваш с него - той се е обучил вече :nod:
Последно промяна от лалесъм на Яну 18, '16, 11:32, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”