Слънчевата градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Слънчевата градина

Мнение от Миша »

Замислях първоначално да пусна само тема "Разсади 2016", но се отказах, реших да направя истинска моя тема, в която да ви представя моите градински вълнения , открития, развитие .Тук мисля да разказвам за новооткритите за мен неща, които са ми безкрайно интересни и любопитни, а и са невероятно предизвикателство .Обичам да гледам как от малкото семенце се ражда живот, всеки ден нещо сея, разсаждам, пресаждам :dovolen: , за мен ден без да посея или посадя нещо сякаш е незавършен ден .Темата я пускам доста по-рано,отколкото предполагах, главно заради многобройните запитвания ,които получавам и на които нямам възможност да отговоря винаги и на време ,за което много се извинявам :tzvetentze: .Тук ще ми е по-лесно да отговоря , вместо да пиша едно и също на лични по няколко пъти .Все още работя по новия каталог,защото е голям,имам над 100 нови предложения, от които почти всичко ми е непознато, и информацията, която давам,е почти изцяло от това, което съм прочела в нета .За мен ще бъде интересно да наблюдавам как се развиват новите растения, за някои от тях съм убедена,че ще ги имаме ние първи в нашата страна .Тази година се насочих най-вече към сухоустойчиви , предимно диви видове, доказали издръжливостта си в градините по света,четох,четох, главата ми бръмна от факти, мнения , впечатления :dovolen: .Потърсих и повече растения за сянка, защото се оказа, че и те са рядко срещани.Разходих се из студена Аляска , посетих Андите , бях из Азия, Европа ,май пропуснах Африка,но оставям за друг път :D ,много е интересно да пътешестваш,седнал удобно в стола пред компютъра :D ,пътешествах,пътешествах,четох за местообитания,четох характеристики,слушах легенди, научих за целебните отвари на индиаци и ескимоси, изобщо търсенето на нови растения се оказа едно голямо приключение .Открих и няколко изключителни български растения, за които по чужбината се хвалят като че имат златно съкровище, ако успеят да ги отгледат, защо пък ние да ги нямаме в градините си :D .Ще почакате още няколко дни за каталога, много бавно става, застъпи се с поръчката за семената + някои мои неотложни ангажименти, но до Нова година би трябвало да е готов .

И сега да се похваля,официално моята ферма вече се казва Слънчевата градина , отделили сме един дка за нещо като разсадник ,или по-скоро експериментална градина , в която започвам да засаждам събраните интересни растения, искам да ги видя как се развиват при мен, защото до сега ги развъждах като разсади , но на много малко от тях можех да видя развитието им по-нататък, честно казано, като видя как вървят в чуждите градини хем им се радвам, хем мъъъничко ме гризе отвътре "а защо аз не си го засадих туй нещо ,искам го " :mrgreen: Не изоставям и другата част от Слънчевата градина-зеленчуковата Слънчева градина, там продължаваме да отглеждаме най-вкусните зеленчуци , според мен, естествено :mrgreen: , ако аз не се фукна ,преувеличавайки, кой друг 8-) .Опитвам се да събера старите вкусни бабини сортове, не трябва да ги губим,те са безценни съкровища !,опитвам и най-новите , в стремеж да намеря най-доброто, което може да се предложи , мисия, явно обречена на неуспех :hmmmmmm: ,но пък интересна :dovolen: .Обичам да експериментирам, все търся да опитам нещо ново ,което често се оказва бездънна яма, поглъщаща невероятен финансов и физически ресурс :eeeh: ,но не мога другояче , искам всичко да ми е най-най,и да имам всичко , и за това често не достигам доникъде :snif: ,май :hmmm: .Тук може да питате, да показвате, да критикувате,а, и да хвалите ! ;) , да покажете нещо ново, което ви е направило впечатление и което може да се опитаме да намерим и отгледаме заедно , изобщо това е колкото моя, толкова и ваша тема :tzvetentze: Надявам се това да е едно наше общо приключение , интересно и забавно.А, ще има и снимки, когато има какво да покажа :sgiggle: .

Това беше нещо като представяне ,след малко започвам лека полека да разказвам :dovolen: ,надявам се да не съм досадила с дългото изложение ,но като ме хване музата .... :angelche:
Последно промяна от Миша на Дек 15, '15, 21:50, променено общо 1 път.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4889
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 345 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Слънчевата градина

Мнение от Di_Va »

Мишенце, браво мила :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: !
Ще четем и ще черпим от твоите знания и опит, и на всички градините ни ще хубавеят все повече и повече!
:tzeluvka: :liubov:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Слънчевата градина

Мнение от shoshy »

Мише, успех :daaa: !
Очаквам с нетърпение представянето на градинските ти вълнения в т.ч. растения.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31667
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1006 пъти
Получил благодарност: 2295 пъти

Re: Слънчевата градина

Мнение от Мария Николова »

Мише, това ще бъде най-интересната тема. :ieeee: :ieeee: :ieeee: Като отворя форума, първо ще гледам какво ново има в Слънчевата градина. :mrgreen: И после нататък.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
lera62
Кана кафе
Мнения: 561
Регистриран на: Мар 30, '15, 21:01

Re: Слънчевата градина

Мнение от lera62 »

Мила,Миша! Очакваме с нетърпение този нов каталог!Отсега предвкусвам колко приятно ще прекарам времето си,четейки го! :sflower:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Слънчевата градина

Мнение от calico »

Мишенце :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: обичам те :tzeluvka:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mama_li

Re: Слънчевата градина

Мнение от mama_li »

Чудесно! Ето една добра новина!
Прекресно име, зареждащо със светлина!
Ще следя с интерес! :liubov:
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Слънчевата градина

Мнение от sofy »

Давай,Мише!Обичам я твойта муза :angelche:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Слънчевата градина

Мнение от Миша »

Благодаря ,момичета ! :tzvetentze:
Отдавна се чудя как да кръстя градината си,но все към слънцето ме тегли и някак това име ми е най-близко до сърцето .Може би заради спомена за моята баба,която ми казваше "Сутрин погледни към Слънцето и му пожелай добро утро,и то ще дари денят ти с топлина и ще ти помогне да свършиш всичко,което искаш !" От детството ми е останал този навик,сутрин да погледна през прозореца към планините и да се усмихна на Слънцето ,така естествено си дойде и името на моята градина .А може би това име ми е прошепнато от древните богове :dovolen: ,от времето,когато още не са имали имена,а просто са били творителите на живот . Обичам да си фантазирам,слушайки вятъра ,кой знае,може би наистина древните все още са тук,просто ние сме изгубили способността си да ги чуваме.Ако се вслушваме по-често в нечутите думички на Природата може би ще бъдем по-добри и по-красив ще бъде светът ни .Помните ли легендата,която ви разказвах за перуниката? Казват,че там ,където цъфтели перуники,бог Перун е погледнал с благо око и е дал благословията си ,надявам се и в моята градина боговете да поглеждат с усмивка и да даряват живот . И само като погледна цъфналата ми перуника,ще знам ,че Перун се е усмихнал .За това обичам местните наименования на растенията,защото всяко от тях носи някаква история ,сякаш е някакво послание ,което древните се опитват да ни предадат и което ние можем да чуем .И понеже мозъкът ми е настроен на вълна древност така и не мога да запомня съвременните латински наименования,не ми се сърдете,ако не мога да проговоря на латински,моля :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Слънчевата градина

Мнение от Tanet »

Ехе Мише, малко градинско слънце посред зима никак няма да ни е излишно пък и идеята за отделено специално място за ТВОИТЕ разсади и градински любови много ми харесва. Ама нали ще има дървена табела с името , ако няма да ти спрятаме една винтидж стайл.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”