Градина чакаща идеи

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Градина чакаща идеи

Мнение от muny7 »

Калико за почвите така пишеше в някакви наши документи за земята, а и Миша го казва, сигурно е така обаче смолника не знам, това по-лоша земя ли е ?
Мише не я знам тази местност Черни Пешо скоро минавах по стария път, за да видя какво са направили еми до границата на община Сливница е супер ама преди това .... не бих минала отново от там. По-близо е ама на другия като засиля и компенсирам, че сигурно и по-бързо стигам. А камъните са два вида и има резон свинарника да е исторически, защото новите камъни са си варовикови, а старите са нещо като пясъчник (лесно се чупят) ето от старата ограда канари

Изображение
Мисля, че миналата година във войнишка махала направиха параклис само за три дни и само от камък, много добре стана :daaa:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Градина чакаща идеи

Мнение от muny7 »

ljuboznatelna написа:Ами добре дошла и осмелила :dovolen: Нищо не казваш за идеите си?
Моята почва, и най вече вода отиват към алкална, без пролем ми се развиват люляк, будлея, спирея майски сняг, котонеастри. Никога не съм ги виждала хлорозни.
Еми значи да преписвам смело от теб тогава. Аз и без това вече преписах идея от теб с една дървена дограма :nod:
Ще гледам възможно най-скоро да си нахвърлям идеите черно на бяло, за да може да споделите ако нещо не е както трябва, а и идеи ще ми трябват, защото не всичко съм до измислила.
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Градина чакаща идеи

Мнение от muny7 »

С известно закъснение слагам една скица "на ръка" :D , за да се види горе долу формата на парцела (18м на 42м ) и разпределението (дано е ясно).


Изображение

Почвам от градината, защото там е най-малко работата. Мисля да направя една тераса при плодните дръвчета (така ще стане на две нива и "оправям" наклона) и ако останат камъни и пътеката да е с камъни.

Изображение


И с това приключва лесната част. До тук за овладяване на наклона съм решила да има едно ниво на площадката между новата и старата къща което да е от край до край на двора. От него ще се слиза с 2-3 стъпала и след 10м "напред" посока към улицата ще трябва ново терасиране и ето там ми свършиха идеите :snif:

Изображение
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Градина чакаща идеи

Мнение от muny7 »

Идеите ми свършиха, защото на местото на свинарника искам да направя стълби надолу (от камък) леко извити, обаче там почти не мога да пипам нивата, за да не паднат старите сгради (които харесвам) на комшиите. Освен това от към улицата (в къщата) са гаражите така, че не мога да ползвам целите 9метра а само около 3м дето са до оградата към пътя. През лятото там е ад та се замислям за една асма :hmmm: , а розите мисля да са към комшиите със старите сгради :hmmm:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Градина чакаща идеи

Мнение от ljuboznatelna »

Това с подпорните стени е много трудоемко и скъпо начинание, а и не може да се пипа после.

Ако те устройва - нещо такова на първо време:
Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”