Една задача с няколко възможни отговора !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Една задача с няколко възможни отговора !

Мнение от muny7 »

Това е силно казано градина по-скоро парче земя малко по-голямо от леха с пипер около7м на 2,5м, но който каквото си има :D . В тази къща сме две семейства, братовчедите обичат тревата (особено, ако я коси друг :mrgreen: ) . Аз мисля, че ако ще поливам, торя и плевя по-добре да са цветя. И така след геройски изскубаната трева съм набола няколко туи и други храсти дето се виждат само с лупа. Добре, че 2013г са минали от гугъл иначе сега нямаше да мога да ви покажа какво е било.

Изображение

И сега

Изображение

Пропуснах да кажа, че изложението е източно, почвата чернозем
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Една задача с няколко възможни отговора !

Мнение от muny7 »

Изображение

Изображение

Изображение

Повечето храсти са за вилата оставени "временно" и станаха по-високи от мен. Обаче имам и много пролетно цъфтящи луковички, които ми галят сърцето всяка пролет, но после остават плешиви петна след тях, а нямам силите на Мери да ги вадя и слагам на есен пак. Ще трябва да го измисля как да стане до следващия сезон :hmmm:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Една задача с няколко възможни отговора !

Мнение от muny7 »

Ето снимка на комшиика постигнала баланса в малката градинка пред къщата си, но това може и да е, защото отзад има сигурно още 1 декар място и си е насадила каквото и душа иска, знам ли ? :mrgreen:

Изображение

Само тревичка и много хортензии, западно изложение. Как се е въздържала ? :hmmm:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Една задача с няколко възможни отговора !

Мнение от lenuza73 »

Привет Мъни... :tzvetentze: без да се обиждаш но по моето скромно мнение,комшийката ти верно е постигнала баланса... аз на твое място съдейки по размерите на дворчето бих сложила една зелена морава,две туи или нещо иглолистно за разкош,две ,три хости ,някоя декоративна тревичка в краката им и една роза за цвят/може и някой катареач по тая ограда/ ...така зимата няма да ти е голо,а лятото ще ти е зелено и спокойно на очите,ще имаш по малко грижи . Kато гледам по снимките ти се е получил един гъч от зеленина между която вероятно няма място да влезеш,а зимата ??? :hmmm: какво има там...
Наистина всеки мечтае за повече ,но при теб размерите са ограничени ...и не мисли че аз съм еталон за подражание и непременно ще се съобразиш с моето мнение ,просто питаш за това и изказвам мнение :gush: :daaa: Дано намериш баланса някой ден и ти. :tzvetentze: Всичко най добро :liubov:
Deleted User 5091

Re: Една задача с няколко възможни отговора !

Мнение от Deleted User 5091 »

Здравей Мъни, ако бях на твое място първо щях да се опитам да орежа в някаква форма порасналите храсти и дървета.
Бих махнала огражденията в градинката-не виждам точно какво е, но не създава ред, според мен.
За да балансирам градинката бих се ограничила в максимум три цвята-единия от които-зелен, другите два лилаво и бяло.
Също заради баланса бих насадила топки чемшир и вдясно на сянка-рододендрони и азалии. Знам, че ги харесваш :tzvetoman:
Съжалявам, но на мен не ми изглежда балансирана градината на съседката ти-тя просто е гола. Въпрос на вкус.
Ето така си я представям, набързо надраскано с paint Изображение
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Една задача с няколко възможни отговора !

Мнение от muny7 »

Ленуца, така е доста претъпкано е на места на други е голо заради лукувичките, тоест пълно е, но само пролетта. А и доста голяма грешка е желанието да имам големи храсти итн. Просто при мен трябва да са съвсем минималистични, за да съответстват на размера на градинката :daaa:

Мая, момиче харесва ми как мислиш :daaa: . Понеже съм доста зле с пространственото виждане на нещата снимката с пейнта доста ми хареса, иначе аз си чертая (старата школа :mrgreen: ) обаче ме мързи да мащабирам и затова на листа има място, а в градината няма :angelche: . А гледам, че мислим и еднакво под черешата вече има азалии обаче явно им дърпа водата, а и е тъмничко и не цъфтяха добре (за разлика от тези на юг). Мисля, че схващам идеята ти това са студени и неутрални цветове, за да не натоварвам и без това малкото място, така ли е ?
Днес като хванах ножицата и стана тя каквато стана ще гледам утре да снимам, за да може да ги "оправиме" на пейнта :daaa:
пп. Не мога да махна оградата, защото тя е към улицата :snif:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Deleted User 5091

Re: Една задача с няколко възможни отговора !

Мнение от Deleted User 5091 »

Имах предвид тези ограждения в градината. Изображение
За цветовете да са само 2-3 във всичките им нюанси ми се струва красиво, а пък и това бялото цвете при теб много ми харесва и се връзва с лилаво.
Няма да ме чуеш да ти препоръчвам нещо в оранжево-жълтата гама :lol:
mama_li

Re: Една задача с няколко възможни отговора !

Мнение от mama_li »

Мая вероятно ти говори за преградките вътре в градинката, които се виждат на снимката правена от високо.
пп тя вече нагледно ти го е показала :daaa:
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Една задача с няколко възможни отговора !

Мнение от muny7 »

Аааа това са едни летвички няма и педа, за да не ми бяга водата, като поливам. А иначе за цветовете НЕ се заричай, аз до миналата година жърто, червено и оранжево не понасях, ама и тръни (рози :D ), а то гледай какво стана, вече имам и червена и жълта роза :angelche: . А това бялото цвете е лилиум (крем) и майка реши, че ще го изтъпанчи най-отпред при ниските, ама я подготвям леко за преместването му назад, че иначе се сърди като дете :hmmmmmm:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”