Пастелната градина на ann

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4943
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 124 пъти
Получил благодарност: 64 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от къщичка »

Много хубаво става!
А защо е наречена "пастелна"?
Извинявай ако ми е глупав въпроса.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Привет на всички и благодаря за вниманието :liubov:

Пастелна - защото обичам пастелните цветове и форми и се опитвам се заобиколя с тях и в градината. Дори ярките наглед рози, които съм избрала, пак са с мек нюанс, поне аз така ги възприемам :dovolen: Явно не се е получила пастелна :lol:
За момента бягам от силните и остри цветове, но кой знае...всичко е в развитие, както казвате и вие :dovolen:

Котараците са приходящи, отглеждат ги в околните дворове, но ние ги обичаме , те си го знаят и редовно идват при нас.
Мушката и сакъзи - много ги обичам и винаги съм имала, освен тази година, и аз не знам защо :hmmm: Някак не остана време да си ги набавя, а предните ги унищожиха гъсениците, колкото и да пръсках.
Маслината - ще и намеря място зимата - или в къщата, или в мазата, не знам още какво предпочита.

Calico, я кажи Дарби ще подхожда ли на Фалстаф?
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13710
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 192 пъти
Получил благодарност: 381 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от zeleno »

чуден двор :ieeee:
така се прави - първо строежите и после растенията :daaa:
албицията , имай впредвид , че става огромно дърво / то навярно си наясно де , но го казвам в смисъл на кое ще прави сянка след някоя и друга година , аз понеже не бях толкова предвидлива - сега Палас Роял е покатерен на нея , а една остинка ще трябва направо да я местя ... /
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

От тази сутрин:

Изображение - Шекспир :liubov:
Изображение Изображение - тимофилката от Миша :liubov2:
Изображение - Royal Jubilee, само това оцеля след пъпкопробивачите.
Изображение -Evelyn, малка е още, но с огромни цветове.
Изображение - продължава да цъфти
Изображение - Jude, в края на третата вълна. Обичам я тази роза :liubov:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

zeleno написа:чуден двор :ieeee:
така се прави - първо строежите и после растенията :daaa:
албицията , имай впредвид , че става огромно дърво / то навярно си наясно де , но го казвам в смисъл на кое ще прави сянка след някоя и друга година , аз понеже не бях толкова предвидлива - сега Палас Роял е покатерен на нея , а една остинка ще трябва направо да я местя ... /
Заръчах и на хортензиите да направи сянка и тя много добре ме разбра - пусна 2 дълги клонака точно над тях и сега имат сянка и следобед :lol:
Обаче това за остинката ще го взема предвид - точно съм намислила една за мястото до хортензиите :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от calico »

е остинките всякак си отиват. Но аз нямам Фалстаф и не знам как е размера и формата на храста. Щото Дарби е голям, ако е на храст ще е поне 170 и ще иска опора, ако е като катерач може и до три метра да стигне, моя например вече е към три метра. А Фалстаф...не знам, рускините пишат че за три години ставал около метър :hmmm: , т.е слабо нараствал, и боледувал.
прочети коментарите тук http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... /falstaff/
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Дарби ще има къде да се подпира, по-скоро се чудех за цвета му - дали розовее или е по-скоро прасковен.
Deleted User 1445

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Deleted User 1445 »

Ан, различен е, има периоди повече розовее, има с прасковен оттенък :daaa:
Градината е станала много красива :tzvetentze: и колко място и простор има, поздравления .
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Nini, благодаря :tzvetentze:

Аз разгледах снимките на рускините и ми се струва, че и в розовия си период, и в прасковения, все ще подхожда на малиновия Фалстав. Формите на цветовете също ми изглеждат подходящи за съчетаване. Фалстав го дават и нисък катерач, като Дарби, така че вероятно ще ги комбинирам:)
Ако някой има мнение, обратното на това, моля да ми пише , да не правя още грешки (като с комбинацията Шекспир-Крокус - не че е лоша, но как не се сетих вместо Крокус да си сложа 2 Маргарити или 2 Лейди Ема , много ме е яд ).
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от lenuza73 »

:tzvetentze: Добре дошла Ан.Още едно варненче в нашата група :daaa: Поздравления за новото начало,добър старт и успешни бъдещи резултати.Пастелна или не,добре се е получило до тук,а пред теб виждам има още много свободно място за това онова :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”