Цветя и гущери върху скали и камъни

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
SashaP
Кафе с мляко
Мнения: 226
Регистриран на: Юни 4, '15, 22:41
Местоположение: Велико Търново

Re: Цветя и гущери върху скали и камъни

Мнение от SashaP »

Червените парцалчета ги вързах за поливачите като отивахме на море. Растенията бяха съвсем мънички и прясно засадени и исках да се презастраховам. А и така изглеждаше респектиращо ;) Всички бяха обгрижени много старателно.

Засега това са ми по-високите растения:

Helichrysum italicum
Salvia officinalis tricolor
Berberis
Chamaecyparis pisifera Boulevard

Не съм много уверена как трябва да разположа храстчетата. Бербериса почти го уморих от местене. Може би като направя снимки в общ план ще проличи къде биха стояли добре.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Цветя и гущери върху скали и камъни

Мнение от ljuboznatelna »

Страхотно изглежда! Картината вече си има страхотна рамка, с нетърпение чакам да видя боите :)
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Цветя и гущери върху скали и камъни

Мнение от boggy »

Тук ще следя с интерес :)
Да покажа и моя алпинеум живот и здраве лятото ,но върху керемиди и вертикалните ми изпълнения тази пролет ще направя в камъните по оградите ми :)
Благодаря за съветите :)
Аватар
SashaP
Кафе с мляко
Мнения: 226
Регистриран на: Юни 4, '15, 22:41
Местоположение: Велико Търново

Re: Цветя и гущери върху скали и камъни

Мнение от SashaP »

Тъкмо и аз надничам в темата за алпинеумите :dovolen: . Имам подобна на твоята висока подпорна каменна стена, която тази пролет ми предстои да освежа. Имаше залепени за нея две малки постройки, които съборихме. Остава ми да махна мазилката, с която камъните са оплескани. Като е готово ще снимам и ще се радвам да споделяме опит :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Цветя и гущери върху скали и камъни

Мнение от calico »

Ооо, това е градината със знаковия алпинеум. :ieeemyzh: Чакам да я видя напролет, много хубава скала и камъни. Те като плъзнат растенията и ще стане приказно. Нали си засадила от ниските флоксове- субулата и още някакъв имаше шиловиден. Ръсни и семенца кандилка, при мене расте в процепите на плочите, не знам как го прави но се оправя. И калдъръмчето също. Напомни ми на пролет да ти пратя от оная ниската кампанула, синичка, дето се стели.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
SashaP
Кафе с мляко
Мнения: 226
Регистриран на: Юни 4, '15, 22:41
Местоположение: Велико Търново

Re: Цветя и гущери върху скали и камъни

Мнение от SashaP »

:dovolen: И аз нямам търпение да се разпролети и да видя всичко ли ще се събуди. Доста неща успях да сложа миналата година, а за тази съм планирала два пъти повече. Но засега съм предпазлива и слагам по едно коренче от вид. Така няма да облека скоро скалите, но искам да съм сигурна кое ще върви при мен и къде му е мястото.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Цветя и гущери върху скали и камъни

Мнение от nadin »

И аз чакам пролетни снимки с нетърпение :D
Само да не забравиш
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Цветя и гущери върху скали и камъни

Мнение от boggy »

Някой да има Пирински мак?Кога цъфти, как се държи?Мисля и него да сложа в камъните :)
Както да пробвам и с папрат изтравинче.И кампантула муралис,дано им хареса и стане интересно.Разбира се и няколко сукулента ще бодна пък каквото стане :)
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Цветя и гущери върху скали и камъни

Мнение от nadin »

boggy написа:Някой да има Пирински мак?Кога цъфти, как се държи?Мисля и него да сложа в камъните :)
Както да пробвам и с папрат изтравинче.И кампантула муралис,дано им хареса и стане интересно.Разбира се и няколко сукулента ще бодна пък каквото стане :)
Пиринския мак е защитен. Няма да го намериш по разсадниците. Евентуално от семена, но аз ти препоръчвам на първо време да пробваш с мака дето го предлага Миша или с обикновения алпийски мак papaver alpinum. Те си приличат. По принцип тези алпийските макове се държат като двугодишни, но се самозасяват успешно за следващата година. Само веднъж са ми попадали семена от пиринскиа мак, но не можах да го захвана.
Изтравничето трябва да е на сянка иначе му се спаружват листата.
mygardenflower
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Окт 22, '12, 09:43

Re: Цветя и гущери върху скали и камъни

Мнение от mygardenflower »

Изображение
Здравейте, може ли да използвам темата за името ? Беше публикувано на предната страница.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”