Градината на Тили в полите на Витоша

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Градината на Тили в полите на Витоша

Мнение от ljuboznatelna »

Успехи и творчески дръзновения пожелавам! (малко като на рожден ден :lol: ) След две години ще е водопад от цветове!
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината на Тили в полите на Витоша

Мнение от tili »

ljuboznatelna написа:Успехи и творчески дръзновения пожелавам! (малко като на рожден ден :lol: ) След две години ще е водопад от цветове!
Хе хе :) Разконспирира ме, Люб :D Благодаря!
Днес имам небесна торта - ето я:

Изображение
wenche

Re: Градината на Тили в полите на Витоша

Мнение от wenche »

И аз от сутринта не мога да откъсна очи от този облак. Метнах снимки в Метео, гръм и мълнии.
Последно промяна от wenche на Юни 8, '15, 08:10, променено общо 1 път.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на Тили в полите на Витоша

Мнение от Noel »

Този облак и Венчето го е снимала-направо е извънземен :nod:
Красота!
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината на Тили в полите на Витоша

Мнение от tili »

Да, нещо омагьосващо. И аз го гледах дъъълго, чак се възнесох за малко :)
Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината на Тили в полите на Витоша

Мнение от tili »

Да пусна и аз малко снимки от вчера. Пак забравям да снимам и изпуснах доста красоти от първата цъфтежна вълна на розите, но пък се появиха други неща. Цъфнаха и дори прецъфтяват английските лилиуми.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Хемерокалисите са като машина за цвят. Появиха се и първите цветчета на новичките :)

Изображение

А това ако някой ми каже какво е? Купих го от кварталния разсадник, не му знаеха името. Харесва ми, да видим дали ще презимува.

Изображение

Изображение

Изображение

Рододендронът и лалетата отдавна прецъфтяха тук, но ги заместиха циганчетата. Ще растат и цъфтят до октомври.

Изображение

И хостите цъфнаха, дори някои от новите.

Изображение

Изображение

Обратната страна на алпинеума (по-скоро повдигната леха) под ореха.

И хортензиите. Бялата е местена три пъти, но май си намери добро място под елата. Старите са розови и започват да се оцветяват. Сигурно съм сложила повечко тор за рододендрони на средната, та нещо ми лилавее :)

Изображение

Изображение

И нещо като рози на втора започваща вълна. Някои май са постоянно цъфтящи. Малки, но за мен са възхитителни. Цъфтят даже под черешите!

Изображение

Изображение

Изображение

Пускам този Леонардо за сравнение, че нещо ме съмнява. Но е още малък от холандската поръчка, има време да се изяви. :)

Малко мушки и други. Полуумрелите полякини май ще покажат нещо като ябълков цвят :) Тези на прозореца са стари, а цинията и аспарагуса Майери са ми от Мишето. И много други имам от нея :tzvetentze:

Изображение

Изображение

Изображение
И накрая - прекрасната Красива булка. Както го насадих пролетта този клематис от поляците, не е престанал да цъфти с огромни цветове! От цвят не може да порасне на височина.

Изображение
лалесъм

Re: Градината на Тили в полите на Витоша

Мнение от лалесъм »

Брей, Тили, много хубаво :liubov2:
Ако правилно навръзвам снимките и текста, от кварталния разсадник си си купила Pulmonaria с много хубаво българско име - медуница. Цъфти много рано пролет и захранва пчелите.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината на Тили в полите на Витоша

Мнение от tili »

Еха! Медуница значи. Pulmonaria. Ще ида да им кажа :) Сега бях при теб да чета за остинките. И аз имам няколко, но по розите съм много боса :( И благодаря за комента :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1009 пъти
Получил благодарност: 2306 пъти

Re: Градината на Тили в полите на Витоша

Мнение от Мария Николова »

Я, колко е хубаво в твоята градина!!! :slove: :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Изображение

Бабешкия хемерокалис и от хеликоптер да го покажеш, няма да го сбъркаме. :hihihi: Обаче, на този красавец :potekoha: искам да видя с какво се различава като сорт. :daaa: :ieeee: :ieeee: Пък ако и името му знаеш, супер! :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината на Тили в полите на Витоша

Мнение от tili »

Това са ми новите хемерокалиси от поръчката "Хости и хемерокалиси". Бяха натъпкани, садих ги в една кал, та никакво име не мога да кажа. След няколко дни ще цъфнат и още няколко. Тогава ще ги търся по списъка и снимките в поръчката, че сега ми е пълна каша.
Приятна става градината, Мери. Вие, всички тук ме вдъхновявате :)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”