Градината на Вили

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
вили цонкова
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Апр 15, '17, 21:53

Re: Градината на Вили

Мнение от вили цонкова »

Благодаря, Breda. И клематисът и глицинията се режат драстично. Само розата е пощадена ,поради невазможност да я режа- покрила е повече от 30 кв.м ламаринен покрив.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Вили

Мнение от calico »

Боже, хем съм писала в тази тема, пък съм забравила великолепната градина на Вили.
Вили, недей така девойко, друг път не изчезвай за толкова дълго, че аз не мога вече всичко да помня и си ми трябват снимки периодично за подсещане :angelche: :angelche:

Обожавам големите мащаби и големите растения, а при теб всичко е голямо и разкошно.
Прелест, прелест. Клематиса, глицинията, композициите, кътчето за присядане - всичко е прекрасно :ieeee:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 1445

Re: Градината на Вили

Мнение от Deleted User 1445 »

Вили, уникална градина, браво :tzvetentze: Като стане дума за клематис Монтана се сещам винаги за твоята ограда, няма друга такава :liubov2: Моля те, разкажи какво значи драстична резитба на клематиса и така ли го решеше и през първите години :hmmm:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Градината на Вили

Мнение от orkud »

Блюбена съм в прекрасната градина :liubov2:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градината на Вили

Мнение от Светката »

Харесва ми много :dovolen:
Великолепна малка градинка :daaa:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
вили цонкова
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Апр 15, '17, 21:53

Re: Градината на Вили

Мнение от вили цонкова »

Kalico, трогната съм от твоята оценка.

Nini, благодаря! Клематисът първите години само го подпъхвах по мрежата. Някъде 7-8 година го орязах до долу и той изби нови хубави леторасли с много цвят. Но не питай как се чисти мрежа от вдървесинили се стебла. Сега пак ми се вижда че ще го орежа до долу.

orkud много, много ти благодаря!

Светка, ти най-добре ме разбираш. С тази моя наистина малка градинка не мога да си позволя растения, които наистина желая. За това съм разположила това , което имам по периферията. И централно е само тази огромна роза върху гаража.

А на всички момичета с от скоро посадени растения пожелавам търпение и след 7-8 години ще им се радвате максимално.

Ето още малко снимки:

Все още цъфтящата магнолия Сюзън
Изображение

4 метров Ацер
Изображение

Малката розичка Жаклинка
Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градината на Вили

Мнение от маргото »

:shi: , Вили! Прекрасни растения, добре обгрижвани! :sclap:
И от страната на съседите ли е така нацъфтяла монтаната? Няма ли опасност да огъне мрежата?
А глицинията на каква конструкция е? Аз есента си посадих, но е лилава, искам да скрия една стена,
но се чудя как да я разположа. Дали да хоризонтирам по стената или да я кача най-горе и да я оставя
да пада надолу, или пък като дърво - да има корона? Кога я режеш и как, има ли някакви тънкости
или я оформяш както ти харесва?
вили цонкова
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Апр 15, '17, 21:53

Re: Градината на Вили

Мнение от вили цонкова »

Здравей,Марго!Благодаря ти!Клематисът изглежда много по-добре откъм съседите,защото е по-слънчево. Относно твоята глициния,щом е засадена до стена най-красиво ще ти стои ако я хоризонтираш.Започни обаче отгоре надолу на здрава конструкция.А щом е синя много красива ще изглежда до бяла стена.Относно оформянето - ти сама ще усетиш растението и кое и как да режеш или подпъхваш по конструкцията.
Последно промяна от вили цонкова на Май 10, '17, 00:02, променено общо 1 път.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Градината на Вили

Мнение от ljuboznatelna »

Умопомрачително! :potekoha:
За пореден път се убеждавам, че не броят и видовете растения имат значение, а размерите, които са достигнали.
вили цонкова
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Апр 15, '17, 21:53

Re: Градината на Вили

Мнение от вили цонкова »

ljuboznatelna,твоето мнение е много ценно за мен.Благодаря ти!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”