Опити да зацветя себе си

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
колориткен
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Мар 13, '15, 07:34

Опити да зацветя себе си

Мнение от колориткен »

Здравейте и тук.По съвет на Калико ще отворя своя тема и тук, за да мога да черпя идеи и критики :).Всичко започна миналата зима,когато във форум бгмама попаднах в рая на Любознателна.Дни наред ума ми беше зает с красотите,които видях там.Започнах да поглеждам към нашият иначе чист и подреден двор,но твърде скучен.Да не говорим, че изпитвах срам :oops: от факта, че работя в цветарски магазин,а от липса на време, работа, ангажименти и лутане в делника, се задоволявах само с тревен килим и сандъчета с летни едногодишни.Да ви обяснявам за опита си в работата е просто .... хората ,които могат да си позволят да наемат фирми за озеленяване (поне при нас) си представят райската градина,като безупречен тревен чим с ред жива ограда от туи, тук таме някоя магнолия,която по възможност да им цъфти постоянно :) и петунии и сакъзи по терасите.Та ,като ви чета тук се притеснявам, че нищо не знам, но пък имам огромното желание да се справя :)
Ето малка част от началните опити в малкия ми двор Изображение Изображение
Изображение
Розата Глория Дижон Изображение
мястото за скалния кът със събрани камъчета
Изображение.
Толкова за сега от мен :tzvetentze:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Опити да зацветя себе си

Мнение от Димана »

Мястото е благодатно за добра градина. Имаш фронт, действай. :tzvetentze:
Кученцето е сладур. :gush:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Опити да зацветя себе си

Мнение от Noel »

Идеално начало и мноооого място за зацветяване :ieeee:
Разказвай какво ти харесва,как си представяш градината...
Ще има ли иглолистни и храсти,а рози колко планираш?
Как ще поливаш?
Изложението?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Опити да зацветя себе си

Мнение от calico »

браво за темата :daaa:
Имаш усет за пространството, поздрави

на тази снимка
Изображение

мрежата към съседи ли е, или към друга част на вашия двор? Мислила ли си да облечеш мрежата в клематиси? Аз ти препоръчвам монтана Рубенс, когато не цъфти ще е зелена преграда, а като цъфти е инфарктно направо. Не че и с други няма да стане, но там една Монтана ти е достатъчна за плътно покритие, иначе няколко други, те искат и подрязнаве и пр, и се оголва тук и таме...

Мислила ли си да облечеш задната част и белите страници на чешмата с бръшлян? Казвам го, щото при мен случайно стана, а ефекта е много добър, създава друго настроение.

Какво е дървото до дънера, вижда се само в основата?

иначе този кът на мен лично ми е много добре балансиран, стои отлично, иска само леко почвено запълване може би

от тази страна до синята фестука има ли нещо посято?
просто ще заспат няколко червени мушката :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
колориткен
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Мар 13, '15, 07:34

Re: Опити да зацветя себе си

Мнение от колориткен »

Мрежата е към двора на съседите , мисълта ми върви в посока клематис,да. Дънерът, съпругът ми го донесе от гората миналото лято и беше много щастлив от находката си, защото е наистина много красив.Аз смятам че там малко ми стеснява мястото,но го издълбахме , запълних с почва и цяло лято там се киприха иматиенси-нова гвинея.Повече ги поливах, защото е слънчево, но като се поизпекоха ме дариха с обилен цъфтеж.Зад дънера до мрежата има бяла роза-беше от минитата -холандските, но се превърна в доста голям и строен храст.Добре цъфти, повтаря по-слабо,на снимките ми не се вижда добре все още.До чешмата има червенолист берберис, миналото лято около него засаждах колеуси,Бръшлян имах ,до беседката огромен ,но съседката не го харесваше защото листата му направиха плътна ограда и ме помоли да го махна-това се случи миналата седмица и така освободих място за катерачката Изображение
До фестуката ,отляво е хебе,харесвам ги много,но наистина стои празничко.Хубавото е че ще имам местенце да пробвам с какво да го запълня.В основата на дънера бях засадила една аренария,но не и беше добре там и сега в момента е някак жалка, ще я пазя за мястото с камъните, там е югозапад. В основата пред евонимуса имам 2 гайлардии, и чакам да поникнат и няколко броя азиатски лилиуми, сложих ги към средата на март и още ги чакам :).И пак ще ми остане място,но имам време при нас все още е ранна пролет.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Опити да зацветя себе си

Мнение от Гео, граф »

Чета името на темата и очите ми падат на клавиатурата :shock: ... Брех, викам си, то бива, то може, верно тук сме все откачалки-цветари, ама себе си, боже мой, как ще зацвети себе си таз жена, викам си :hmmm: ??? Пък то кво било :D ! Колориткен, щом аз даже направих градина, която вече взема да става прилична, значи всеки друг може, а ти си професионалист. Така че грабвай се и пълни лехите, със сигурност ще стане :nod: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
колориткен
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Мар 13, '15, 07:34

Re: Опити да зацветя себе си

Мнение от колориткен »

Пропуснала съм малкия кълбовиден физокарпус и топката от нисък карамфил.Но все още има място :)
А за да отговоря на Ноел, да имам рози и искам много рози и пак рози, но май няма как да събера всички които искам.Миналата пролет(преди да ви открия) засадих 5 на гол корен чаено хибридни на Флоров,не помня вече номерата им, но цъфтяха още същото лято,слабо ,но ги видях и са всичките различни :).Снимката е лоша и не се виждат добре,но оцеляха и започнаха да се разлистват
Изображение Между тях също е голо, затова искам непета ;)
колориткен
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Мар 13, '15, 07:34

Re: Опити да зацветя себе си

Мнение от колориткен »

Гео, Граф, разсмя ме , искрено :D . Самоиронията никак не ми е чужда и обичам играта на думи:) За професионализъм не мога да говоря, но поназнайвам малко, нали трябва търговията да върви :). Но за детайлите и градините имам още много да уча.Надявам се тук заедно с вас :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Опити да зацветя себе си

Мнение от calico »

Рози? Молим ти се, не купувай от Димов и сие БГ производители рози без имена, голямо тото е.

амиии...дали ще намериш местенце за един Абрахам Дарби?
аз имам мисия- Нито една градина без Дарби :P
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Опити да зацветя себе си

Мнение от calico »

Рози? Молим ти се, не купувай от Димов и сие БГ производители рози без имена, голямо тото е.

амиии...дали ще намериш местенце за един Абрахам Дарби?
аз имам мисия- Нито една градина без Дарби :P

https://www.google.bg/search?q=rose+abr ... 66&bih=643
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”