Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Благодаря , Emilly1212 ! Важното е цветята и градините да ни доставят радост. Аз си я обичам и тя се опитва да ме радва. Не винаги успявам да се преборя с природата и понякога тя ме надвива .Тогава градината заприличва на гъсталак. После окосявам полянката , подрязвам ,поливам , скубя треви и заприличва на градина . Това ме кара да се усмихвам и съзерцавам. Докато избирам цветя мечтая и така се чувствам добре.
А когато някой я харесва съм наистина щастлива.
Благодаря :tzvetentze: :tzeluvka: Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Есен ,есен ... златно медна и красива. Изображение градината

Изображение пред къщи

Изображение на улицата

и отсрещния склон Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Но в градината все още има цветя Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение и даже рози

А това е за довиждане Изображение
Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от маргото »

Много е хубаво, Миленка! :tzeluvka: Навява спокойствие и топлота! Горд и величествен е този Балкан! :daaa:
И прекрасни есенни цветя в градината! Само за снимки и релакс е...,е и за работа... :lol: ,но при толкова
красота...ще го преглътнем./ няма да мрънкаме, че е много работата, а да се наслаждаваме на тази есенни
багри, докато все още ги има/.
лалесъм

Re: Там , на Балкана !

Мнение от лалесъм »

Великолепна балканска есенна разходка - благодаря, МГХ :tzvetentze:
Тази ли леха ще трансформираш - ми тя чудно изглежда сега :nod:
Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Тази е , но е хубава само пролет и есен , а през лятото не ми харесва .Проблемът е ,че лятно време е сухо и сянка ,а пролет и есен е влажно и понеже няма листа на дърветата не е засенчено. Добавих още два ацера - "Нана Матой" и един с нарязани листа , на който му забравих името сега. Зад тях има луковични и хости. Махнах есенните розови анемонета , защото заради сухото лято не стават хубави и ги преместих на друго място. Изрязах и една форзиция ,че стана огромна . Ще добавя още нещо сухо и сенкоустойчиво , ако измисля какво.Да е ниско ,да се стели по почвата и да е цветно /да привлича погледа/.Не знам дали ще виреят ония цветните аюги или пък нещо друго пъстролистно.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4380
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1928 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Emilly1212 »

Прекрасна есенна разходка, Миленка, благодаря ти! :tzvetentze: Толкова е красиво при теб на Балкана, и природата около теб, и цветята ти, и къщата...Мястото е приказно!

А тази снимка ме омагьоса: :tzeluvka:

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от mariyanag »

Миленка,
ама много красиво при теб и уютно, успокояващо, а тези зидове на улицата са уникални.
Напълни ми душата с есенна радост.
Малката Ида

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Малката Ида »

Миленка,снимките ти ме омагьосаха :shock: :o :o :potekoha: :potekoha: Неповторима атмосфера,умирам за тоз балкан, ей... :nod:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Благодаря , Emilly1212, mariyanag, Малката Ида !
"Моят Балкан " не е много висок , при това е южен склон и закътан, но най-голямото му достойнство е ,че е истинско всичко наоколо и няма хора. Последното е и хубаво и не чак толкова. Хубаво защото не се нарушава природата и е напълно запазена. Лошо защото е диво и малко ме е шубе , ако сме съвсем сами и в радиус от 3 км няма хора. Добре е ,че съседите обикновено идват с нас и така хем ни е весело , хем има компания за барбекюто и салатката с още нещо :ieeee:
Ето я гората на отсрещния хълм срещу масата ни Изображение
и автентичен сайвант от кирпич и греди /любимата ми част от двора/ , под покрива на който е барбекюто.Изображение Там прекарваме по-голямата част от време.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”