Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 577
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Там , на Балкана !

Мнение от ili.ko »

Moже ли и аз да приседна до вас,че тук е много интересно :nod: .
Като гледам снимките ти Миленка все повече се възхищавам на куража и смелоста на теб и ТМ браво на вас постигнали сте невероятни неща :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Докато рових из снимките намерих и от казана за ракия и си заслужава да ви покажа как си варят от турско време до днес по балкана.Този е малък ,за няколко къщи от махалата . Изображение Сега вече го няма ,защото го няма и дядото дето се занимаваше с него.
След като завършихме барбекюто ,което си има и пещ, то заработи по Великден и беше съответно изпробвано и одобрено. Изображение
Изображение
А утрините такива : Изображение
Изображение
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от katina »

Милена, благодаря за темата, градината ти ми е от любимите в този форум :tzvetentze: Това,което сте започнали преди доста години е едно голямо приключение, всичко, което сами сте направили по къщата е много красиво, запазили сте духа на старата балканска къща. Да, виждали сме снимки от градината ви, но това, което сега показваш не сме го виждали, а е толкова интересно да се започне разказа отначало, наистина като приказка!Очаквам с нетърпение продължението! И дай снимка на къщата с цъфналата роза до втория етаж, сигурно е безумно красиво!
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

И тогава решихме ,че трябва да решим въпроса с водата.Първо мислехме да докараме вода с тръби ,но в селата там няма водопровод и се оказа задача почти невъзможна.Тогава ни посъветваха да "бием" сонда.Водата е на дълбочина около 25-30 метра в него район,като почвата е 20-25 см , а под нея мека песъчлива скала сива или пясъчен цвят ,ронлива и разпадаща се на пясък при обработка, която наричат леска.Лошото беше ,че трябваше да съборим един дувар за да влезе сондата -голям камион като чудовище.Можете да си представите как ми изпотъпка градината и на всичко отгоре през нощта съседът забравил маркуча с водата в нашия двор и на сутринта почвата се размекнала и камионът потънал до средата на гумите.После подлагали камъни под тях за да излезе.Резултатът беше разоран двор и градина като след военни действия.На връщане от София ММ ми съобщи ,че имало две новини.Хубавата ,че вече има силна вода ,а после се оказа и добра за пиене,а лошата ,че няма да ми хареса градината като се върна.Това беше меко казано.Всичко беше покрито със сив прах от скалата,която сондата е пробивала, дворът в кал и коловози , а растенията не се познаваше какви са и има ли ги.Идеше ми да ревна и... не набих никого , но с градината започнах отново.Първо един месец вадихме огромните камъни от двора...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от libra »

Сдобиването с вода си струва известни ядове!
Впечатлява ме духа и излъчването на стари дворове с каменни зидове и къщи.Всичко,което сте направили е в унисон с това излъчване.Бъдете щастливи там!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Мария Николова »

И камъните извадени, и "нараненото" място рекултивирано, и още по-хубави китки цъфтят, а вода си имате завинаги! Това е най-хубавото! :daaa:
Добре, че никого не си набила тогава! :sbear: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

А,розата.Тя дойде в кофичка от кисело мляко, без име, бодлива ,с дребни листа като шипка ,но с невероятната енергия да расте и цъфти и ... порасна до втория етаж на къщата.Беше стигнала почти до покрива .Два пъти сме я намалявали .Когато цъфти сме като в индийски филм.Много цвят , Изображение розов облак. Изображение
Старая се тук да слагам снимки ,които не съм показвала до сега.
Ето тук е след драстична подстрижка : Изображение
Но дори и намалена счупи тази арка и сега брат ми й направи яка рамка от винкел.Малко е грозничка ,но тя бързо ще я покрие и няма да се вижда.
zlatina74
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Юли 7, '14, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Там , на Балкана !

Мнение от zlatina74 »

Просто е прекрасно!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

И Балкана наоколо : Изображение
Изображение
А този сребрист смърч посадихме в годината ,в която купихме къщата .
Изображение Тази снимка е от 2011 г.
Това е помощникът ми ,който за съжаление вече е в котешкия рай ,надявам се.
Изображение страхотен ловец.Дори къртици и змии ловеше.
Изображение и дворът през лятото,след като вече има вода за поливане.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Noel »

Моля те,слагай и снимки,които си качвала :tzvetentze:
Това си е твоята тема,нека пълним очи отново и отново :D
Живот и здраве,като режеш тази хубавица,ще примоля за резник :oops:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”