Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

ИзображениеСега като се замисля ,ако не бяхме я свалили от там ,вероятно щеше да излезе на покрива ,досущ като двореца на заспалата Снежанка от приказката. Изображение
Най-хубавото време на Балкана е пролетта. Изображение Тогава не само всичко се събужда ,но всяко камъче сякаш е живо.Всичко цъфти и е пищно зелено ,от всякъде тече вода ,но слънцето е топло и живително . Изображение Не е чудно ,че първите цветя , с които започнах бяха пролетните луковици.
Пред къщата има площадка по висока от останалата част на двора ,с подпорна стеничка и закътана между нея и дувара .Там беше първата ми градинка. Изображение Сега малко съм я занемарила ,защото мисля как да я обновя и засаждам нови растения.През лятото е повече сянка заради дърветата наоколо ,но пролетно време слънцето си играе през клоните и е красиво.
Най обичам сини и жълти цветя, разбира се и лилави.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от katina »

[quote="МГХ"]ИзображениеСега като се замисля ,ако не бяхме я свалили от там ,вероятно щеше да излезе на покрива ,досущ като двореца на заспалата Снежанка от приказката.
Ехаа, такава красота :shock: :shock: :shock: А балкончето :o Обожавам такива къщи :daaa:
Наистина пролетта, април месец е най-красиво, свежо и зелено навсякъде!
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Там , на Балкана !

Мнение от laydidi13 »

Миленче,и къщата и двора са прекрасни!Как ми харесват такива къщи,в стар стил,дувари от керпич.Снимките ,които досега си показвала от твоя двор така са ме грабвали ,че съм ги разглеждала с часове.Благодаря ти за тази красота.А розовия облак е ....спира ти дъха,браво! :dovolen: :daaa:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Времето си летеше.Градината ставаше все по голяма,т.е. отнемах всяка година по малко от тревната част и беше огромно удоволствие да опитвам различни растения .И по китна. Тогава реших ,че мога да опитам да гледам и зеленчуци.Направих си разсад у дома и засадих домати ,с които събрах очите на малкото старци в селото.За късмет първата година се народиха и всички салатки бяха от мен.Макар че първия домат откъснах на 1 август ми излезе името на много оправна градинарка. :lol: :lol: :lol:
Този е от тогава Изображение
И това Изображение
Решихме да построим баня и тоалетна и стая над тях като съединим къщата и сайванта Изображение
Но още не сме го завършили защото дъщерята се омъжи и се роди най-прекрасното внуче на баба.Прелитането до Германия измести строежа като време и пари.Ама здраве да е.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

И малко да се похваля Изображение
и лук Изображение
и даже чушки Изображение
от еко градината ми Изображение
Не е кой знае какво ,но чисто .
Последно промяна от МГХ на Фев 7, '15, 20:27, променено общо 1 път.
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: Там , на Балкана !

Мнение от danita »

Е,много обичам такива истории!С дъх на стари дворове ,изпълнени с нов живот!Дали сте душа на това място!
А Балкана ...без думи!
Колко добре разбирам преживяванията ти!Чувам себе си!Пък имаш като мен "глухарена" поляна.Красота!
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от elmaz »

Олеее, ми то става още по-хубаво.
А розта пред вратата е великолепна :ieeemyzh:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
troll

Re: Там , на Балкана !

Мнение от troll »

Много хубаво!
Много свежо!
Много приятно!
А темата е най -добре да не я четеш, щото в началото нямаше снимки. И да се включиш на четвърта страница. :mrgreen:
Ами зад нея е част от живота, при туй красив.Много красив.
Няма по-добра илюстрация на личноста на човека от неговата градина, двор, къща и как са се променяли с времето.
На МГХ и НМ едно мнооого голямо браво!
:tzeluvka:
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от gabi123 »

Еееее много е красиво Миленче!Поздравления за теб и ТМ :tzvetentze:
Обожавам балкана и такива стари къщи в който е напито с минало и дух :daaa: ,
а розата е великолепна :potekoha: :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Благодаря ви .
Има няколко растения ,които така си харесаха мястото ,че са неизтребими , освен розата. Едното е текомата.Няколко пъти се опитвах да я засадя и все не ставаше.Накрая се хвана ,но не цъфтеше.Докато реших да я преместя пред сайванта ,въпреки протестите на ММ ,че ще повреди кирпича и ще събори постройката.Не е съвсем неоснователно възражението му ;) ,защото като почна да расте и за кратко време мина през циглите и се покачи на покрива.Сега аз започнах да мрънкам ,че не го реже достатъчно.Както и да е.Резултатът е красиво цъфтящ храст и огромен.
Изображение
Изображение
Пуска издънки където му падне и расте ли расте.
Другото нещо ,което всяка година кастря обилно е берберисът.На повече от 10 години е и ако го оставя би превзел голяма площ.На слънце и върху плитка почва ,територия едва отвоювана от някакъв местен не толкова агресивен ,но много жизнен тросък . Изображение Тук е ранна пролет преди да е наел и да се е разлистил.Пред сайванта .А в дясно е текомата ,преди да я поизрежа.
Само антената на Булсатком разваля общия изглед ,но това е единствения начин за гледане на телевизия от мъжете у дома.
Една по стара снимка : Изображение
А ето ги през юни : Изображение
При мен растенията или не искат да тръгнат или ако тръгнат няма спиране.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”