Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Isa Bel »

ауууууу Миленка ... и нататък всички преди мен ми взеха думите от устата - то за мен не остана възклицание ... :hihihi:
само ще допълня че снимката с теб е прекрасна - първо помислих че си с красива черна блуза на лилави цветя ... ама то не било така - пак съм се пОплела /както казват чехите :sgiggle: /.... :gush:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Е,момичета , направо цвърча от удоволствие :tzeluvka: :tzvetentze:
Снимката е стара.Тази част от градината е доста променена. И аз също ;)
Тогава това беше една съборена постройка за животни и на нейния фон имаше треви. Около дървото / старо и почти изсъхнало/ са ми част от дивите есенни астри. Сега там има сума ти и чуждоземни красоти от поръчки :hihihi: :hihihi: :hihihi: .
Ровичках да правя нещо като алпинеум ,но на лято ще се разбере дали се е получило нещо .
Честно казано е много приятно да се правят планове за градината , защото иначе омръзва.Както казва ММ : "какво все снимаш като всяка година е все едно и също". И за да не е така аз реших да променя някои неща. Може и да разваля нещо , но пък може и по-хубаво да стане. :lol: :lol: :lol:
Цял ден майсторя този пуст декупаж . Напредвам с мравешки стъпчици. Сега съхне. На времето правих едни масички и тогава ми се получи по-лесно . Сега все не е това , което искам. Но пусти мерак.
И ... абе , nesysamy е виновна :lol: :lol: :lol: с нейната прекрасна кухня :tzeluvka: :tzvetentze: , която показа .Сега ми е влязла една муха в главата и няма отърване :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Daniela Pargu »

Мила Миленка,днес скитайки се из форума/в откраднати минутки от раб.време :oops: /,нали още го изучавам и - ооо!
Открих темата с градинките- е, започвам с твоята !Мила,разкошно е !Красиво,носталгично,очарователно и ..познато!
Този Балкан е толкова скромен, но изумителен!
Историята е подобна на нашата,къщата-почти близнак-тук ги наричат "къща на пищов".С една дума-уникално,като че времето е спряло.
Бъдете здрави мноооого години,за да поддържате,дооформяте и се наслаждавате на тази красота!
Е,връщам се в по -предните страници -нали съм на разходка :gush: :tzeluvka:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Два дни на балкана - рязане , чистене и съзерцание. Пролетта плахо пристъпва и при нас .За сега много срамежливо. На всичкото отгоре се оказа ,че нямам ток във фотоапарата и... все пак мъничко успях да запечатам.
Едно срамежливче засадено есента Изображение много ги харесвам тези ранни пролетни мъници. И като гледам търтея -не само аз.
И кукуряците започват да надигат главички Изображение
Първите иглики Изображение
Изображение още съвсем омачкани от големия сняг тази зима.
И първите "диви" ,защото бяха заварени в двора , много ароматни нарциси Изображение
И полянка от диви теменужки Изображение
За една седмица смело градината е прекрачила от зима в ранна пролет.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от радост-31 »

Ех, Миленка, на балкана си е истинска пролет. Приказна пролет! Миналата година си бях изпросила от теб от дивите теменужки. След многото сняг тази зима не личеше да има живот на мястото, където ги бях сяла, но те се оказаха много издръжливи! Благодаря, че често ни радваш с красоти, и за това, че частица от твоята градина е в моята!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Благодаря , радост-31 . На Балкана сега се показват листенцата на теменужките , които съм показвала. Нацъфтели са дивите , които съм оставила на места в двора, за да им се радвам, докато се събудят останалите растения. Още не е цветно при мен . Само някои мъничета Изображение разнообразяват скучните изсъхнали треви и листа. Предстои още работа , но идваааа пролет :ieeee:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1650 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Emilly1212 »

Много е красиво при теб на Балкана, Миленко! Пролетта настъпва, имаш толкова цъфнали красотички, страхотно е! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Уфф,никога не е съвсем както трябва. :ufff: :ufff: :ufff:
С такова нетърпение отидох на балкана и какво да видя . Къщата до нашата , която е изоставена и не посещавана от години от собствениците си , но пък същите отказват да я продадат или поддържат , паднала и част от нея върху растенията ми. Почти цялата ми сенчеста част , където с такъв мерак съм засадила кукуряци , папрати, пролетни ириси, примули , момина сълза , иглолистни и какво ли не още, е затрупана с купища керемиди и прочие строителни отпадъци. Направо ми се плаче. Изображение
Пълен погром. Мъчих се да разчиствам , но това е сложна и времеемка работа. Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Там , на Балкана !

Мнение от calico »

Миленка, голям проблем :snif:
дано не са ти повредени иглолистните, другото ще издържи. :stiskam:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Daniela Pargu »

Ох,мила...Такива са къщите наоколо...
Е,но пък сега ще ти се отвори простор! Не се ядосвай,мила!
Всичко ще се подреди-е, с повечко усилие,но ще е нова възможност! :tzeluvka: :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”