Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от elmaz »

Ама много сте хубави! :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Благодаря, elmaz ! :liubov: :tzvetentze:
Чак сега виждам колко бързо растат децата. Моите като си бяха при мен растяха сякаш по-бавно. Това съкровище на баба си идва два пъти годишно и расте като гъбка. Още година две и няма да иска да се гушка както сега. Затова му се радвам докато е още малък. Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Колкото и да е странно в градината ми, изоставена за 20 дни в най-голямата жега, все още цъфтят рози .Обаче красивото са тревите и хелениумите . Астрите са почти готови.
файрито е свежо на най-големия пек Изображение
До него нов новалис /доста хилав/ от пролетта Изображение
Но тревите ... Изображение втора година му е.Беше едно стръкче.
Панисетум на повече от пет години Изображение
И добре познатата градинска дебела мара /седум Sedum spectabile/ Изображение
Повече не снимах , защото ден и половина се разхождах с маркуча да спасявам положението и садих ириси /мнооого/ , флокс , хортензия и ламиум.
Grace
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Юни 12, '17, 14:32

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Grace »

МГХ, моят син е като гледам на възрастта на внучето ти -и аз съм се замислила до кога ли ще иска да се гушка ;)
Много е сладък, да ти е жив и здрав.

Градината ти е много естествена и хубава, и за да не е спам да попитам може ли сега да се садят флксове /паникулата/ - сигурно може, де, щом си садила... аз се чудих, пък реших да отложа за пролетта, но ако става сега, хич да не отлагам :D
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

В саксия с корени може да се сади по всяко време. Моят е от последната поръчка от Шмид. Имам няколко вида -розов обикновен , някакъв бял садих , но е още само полужив, лилави три видя, но сега падна съседската къща и затрупа единия от тях, а този , който садих би трябвало да е оранж , но май пак ми розовее. Обичам флоксове всякакви. Не са капризни. Искат само вода за да цъфтят .
Колкото до внука-на пет и половина е . Радвам му се защото са в България за месец и половина и си заминават пак в Германия . Аз ходих за две седмици и това е . Другата година пак.
Градината ми е доста дивичка. Търсеният от мен стил е природна градина Summer Cottage Garden . Ама с гледане по веднъж седмично за ден и половина ,че и с отсъствия по две три седмици понякога, се получава малко "запуснат" стил.
Но пък ми е запазена марка. Искам доста неща да променя и подредя . За това обаче трябва време. Желанието е налице , останалото е дефицитно.
Grace
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Юни 12, '17, 14:32

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Grace »

Благодаря за разясненията, значи може и аз да си посадя флоксчетата сега :dovolen:
Градината ти е хубава точно в този си вид - естествена :tzvetentze:
Иначе, и аз ходя в моята само събота и неделя, но това е положението.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4935
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 61 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от къщичка »

Много са хубави картините.
Салфетки за декупаж има в Евас в Русе, в магазинче по средата, за художници се води, нещо като книжарница
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Благодаря ,Светле.
Ще погредна и там. Като си заминат децата и се захващам пак. Натрупала съм доста идеи в главата си.
Имам намерение да си купя платно и ще майсторя нещо , но като стане тогава ще показвам .
Сега се радвам на малкия ,че остана само един ден и си тръгват.„
На вас желая много късмет и вярвам , че ще успеете. Веднъж да видиш детето си добре , няма по -голяма радост от това. :liubov: :tzvetentze:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Там , на Балкана !

Мнение от tili »

Съкровището на баба! :) Много сте сладки двамката.
Като видя такава просторна градина, та сърцето ми премалява. Всичкое перфектно! И декупажите ти са супер. Много ме впечатли това кракле, придава старинен вид на работата. Показвай още :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Благодаря, tili !
Ами , аз сега нищо не съм правила , освен да се радвам на Михаел и щерката. Ходихме къде ли не.
Денят ми се определя от малкия юнак Изображение и неговите развлечения. Днес е последен ден и заминават.
Ето нещо старо Изображение
Бурканчета за подправки в нежно лилаво и пеперуди.
Изображение

Изображение
Тези ще си ги ползвам на балкана. Снимките ми са кофти. Не мога да снимам блестящите частици по тях. Фотоапаратът ми сдаде багажа нещо.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”