Моята градинка в Гласгоу

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Lois

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от Lois »

Дени страхотни сини саксии, сподели с какво ги боядиса, виждам че са от различни материали? как се държи боята на дъжда?
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от ToBo »

Струва ти се, че нямаш нищо, защото си свикнала с тукашното си изобилие :lol:
Постепенно и съвсем естествено и там ще зацветиш :nod: То ще те бута отвътре 8-) Само че тук сме подминали фазата "вижте ми градината" и сме стигнали "добре сме, при вас нещо ново?" Затова така ти се радваме :D
Никога не е късно да засадиш клематис...
denitsavm

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от denitsavm »

Либре, не разбрах какво точно питаш за кампанулите :hmmm: Тази, за която говоря я домъкнах лятото от БГ, Campanula poscharskyana, расте като бурен и покрива много бързо. Иначе имам и от най-продаваните Campanula portenschlagiana на няколко места, но тя не покрива толкова бързо, затова пък тук расте измежду камъните по оградите и като нацъфти е голяма красота :liubov2:

Луйза, ей тук някъде писах за саксиите - латекс и лак отгоре, нямат проблеми с дъждовете, но както казах - тук не замръзва особено, та не мога да гарантирам за БГ http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... &start=210" onclick="window.open(this.href);return false; Ще трябва да ги позамия, ама все още вали бая - вали на моменти, едни порой се изсипват, за секунди мокрят всичко, хахава работа е времето тук :dovolen:

Столчетата ги забърсах от един приятел, чакат си реда да да ги постегна, даже и маса има към тях ... патиото е готово дето се вика, само да стане време и да поседнем там :angelche:

Продължавам да разчиствам като мога, вчера с шал, шапка и ръкавици ... ма зор, то се не трае :angel2: , утре ще трябва да измия алеята малко, и саксиите явно и ще снимам още малко отпред :nod:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от libra »

Дени,да,за местната кампанула питах,иначе тези двете са ми известни.
Хайде,да спират дъждовете от океана,ама-дали!То,и тук времето е една боза,поне в наше село.
Lois

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от Lois »

Мерси, Дени, намерих го аз обяснението, само се чудя ако изтипосам сини делви в моя двор как ли ще изглеждат :lol: май не много добре :) но за морска къща ще са супер!
много се цапат пустите саксии, и мен ме нервят, дори да не вали като поливаш отдолу подложките са все мърляви, ама това е положението. Аз си купих скоро едни големи пластмасови ама маскирани като теракотени саксии, доста добре направени, намислила съм едни лилиуми да садя в тях, ако ми се получи, ще се показвам :)
denitsavm

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от denitsavm »

Няколко снимки от последните 3-4 дена. Тук стана 20 градуса :shock: и градината взе, че се посъбиди почти :mrgreen:

Изображение цъфтят ягодките, Мише :ieeee: :tzeluvka:

Изображение това виждам през прозореца, тая ограда все мисля какво да я направя ... тя горяла, потрошена ... ама не мога да я махна, не мога и да я скрия, едвам я закрепвам, че тук ветровете си я шмиткат накъдето си искат, разваля ми гледката :evil:

Изображение, лаленца, нарциси и почти нищо друго, обикалям магазините и търся разни евтини нещица да сложа за лятото

Изображение този жълт риган, дето в БГ не можах да завъдя, тук направо се скъса да расте, не спря и зимата даже

Изображение ацер съм садила тук, казвам, щото иначе е абсурд да се види :angelche:

Изображение, това е Цветелинката, скоро ще цъфне :dovolen: , имам и още една розичка в двора

Изображение

Изображение тук даже се вижда, че и ацер има :dovolen: , ма е една педя, даже 3 купих

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение - имам вече цели 7 клематиса :ieeee:

Изображение


И това е, бях наснимала саксиите, но не намирам снимките :glupav:
Lois

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от Lois »

ами Дени, то при теб по-топло от тука!
става си вече градинка, сърце не трае хич :)
за оградата си мисля, една бяла боя? дават ли ти да й пернеш :angelche:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от tili »

Ооо! Ами то вече си е градина! Такива прекрасни кътчета си направила, Дени :ieeee: Браво, браво! :tzvetentze:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от Noel »

Градина си е вече :D
Като знам какво беше в началото,сега е неузнаваемо.
Аз пък ги харесвам тези полуизгнили дървени огради,магично ми е някак...
Ако дадат може лекичко тук-там да ги мацнеш с беличко,ама без да прекаляваш...
Искаш ли да спретнем един кашон китки и да ти пратим?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
denitsavm

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от denitsavm »

Мерси за милите думи :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: Че не е градина като градина - не е, ама ако взема и се поразработя малко в нея ще я доукрася :dovolen: , само още малко топли дни ми трябват, че днес търсих папратите къде са, ми че те едвам тръгват, а по горите вече са се показали :evil: , поне оплевих половината градина, търсейки :angelche: , намерих сред бурените и още една цъфнала дицентра :oops: Не ми пращайте нищо, много са скъпи тия пратки, каквото мога да си донеса лятото и така. Гледам, че и повечето ми розени резници са се хванали, тисченца самозасели се из парка съм си пренесла, ама са едни дребчовци ... диасцията ми в саксия оцеля зимата и сега я местих в градината, тя си е бая туфа, дано се почувства добре и ще прави цветно петно лятото :stiskam: Ще я мисля още тая ограда, най-многото да обърна паната и да ги боядисам бели ... те са едни гнили, горени, ма може и да стане :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”