Моята градинка в Гласгоу

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от ToBo »

Ето къде сте се скрили :mrgreen:

Дени, не пипай туите, ще ти трябват :nod:
Нали не трябва да ти изреждам клематиси за сянка ;)
Изображение
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от ljuboznatelna »

Дени, хубаво ти е дворчето, само е малко скучно. Не знам да давам ли съвети.... Чуждото място обикновено е временно. Имаш големи растения, малко цвят ти трябва, ама бързорастящ, да имаш време да му се радваш. И да не даваш много пари. Според мен тревисти цъфтящи - едногодишни и многогодишни. Лесно можеш да ги местиш, ако не им е подходящо мястото. 15 градуса лятото, зеленясали дъски.... много е различно от тук. :hmmm:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13671
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от zeleno »

тъкмо за латинки
те обичат да им е по-хладно
wenche

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от wenche »

Дени, сигурно вече си надничала в съседските дворове. Не за преписване, а само за информация, какво се чувства най-добре там. Може да сложиш няколко снимчици и за нас.
Остави за по-късен етап да се мъчиш с растения, дето са за друг климат :ufff:
denitsavm

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от denitsavm »

Рано е още и не се вижда нищо интересно по съседските дворове /те половината са си за темата с неуместните градински щуротии - джуджета, разнообразия от нахвърляни саксии и автомобилни гуми ;) /. Има рододендрони, много :potekoha: , някой ги окълцаха жестоко като живи плетове, ей така без въобще да им пука, че махат всички пъпки :evil: , други са прекрасно оформени на дръвчета или компактни храсти :potekoha: и си чакат времето да цъфнат. Иначе са нацъфтяли много минзухари, наболи са нарциси /има нарциси и по "дивите" места, много нарциси :nod: / Понякога се виждат рози, повечето офъкани по стара българска традиция ;) , на 2-3 места видях и катерачи, на които си личи че са такива, сиреч не са орязани много. Не съм попаднала на наистина грабваща окото градинка засега ... но попаднах на дърво-камелия :potekoha: :potekoha: , вече цъфнала, трябва да съм я снимала някъде набързо :hmmm: В един двор наблизо има голяма араукария /не че ги харесвам много/, червени корделинета в саксии навън също могат да се видят, хебета всякакви ... Очевидно ще трябва да ги разглеждам по-подробно, но ще трябва да си изчакам сезоните :nod:

Днес ще ми е първия шофьорски ден :ieeee: :ieeee: :ieeee: Да посвикна малко, че не очаквах толкова да ме уплаши обратното движение, а и тия автоматични скорости са ми неясни/ и ще пообиколя по-сериозно :dovolen: Вече и двете деца са на училище /големия от вчера/ :D и е време да се позанимая малко със себе си :D

Люб, давай съвети :nod: , все нещо ще се върже с моите усещания, да не говорим, че въобще не ми е хрумнало още нищо конкретно за оформлението отзад :hmmm:

Боряна, може и да ми пльоснеш един списък за сенколюбиви клематиси, но засега не мога да купувам такива растения ако не са някъде намалени по супермаркетите /ееех, това не го бях предвидила ;) , но нямам банкова карта и не мога да си правя покупки от разни сайтове без да минат през ръцете на момчето :oops: /, т.е за момента забравяме розите от Маргаритка и клематисите от Тайлърс :snif: , много ми е сложно да му обясня очи в очи, че 7 паунда за прилично голям рододендрон не са много... и си трая, но като ги намалят /ако/ ще трябва да направя нещо :hmmm:

Та очевидно бавничко ще стане
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от libra »

Абе,я си вземи 3 пакетчета лесни семена и ще се зацветиш като за изложението в Челси!Сигурно можеш вече и навън да ги ръснеш. После скубеш и разсаждаш.И се молиш да няма охлюви. :stiskam:
Рододендрона,всичко хубаво,но ще цъфти максимум 3 седмици!
П.П.Предлагам тагетис,пламъче и петунии.За постигане на "клематисовия"ефект-предлагам телефончета.
Ама,ти ще си идваш през юни :hmmm:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от ToBo »

Ама то в момента не ти е нужно изобщо да харчиш пари за зарозяване и оклематисяване :D
Като нямаш нищо, е лесно да си купуваш и от ограничения избор на намалените :nod: Специално клематисите не се чакат толкова дълго. Някои и на първия сезон се изявяват ;)

Това става за сянка:
Alice Fisk
Andromeda
Asao
Bees Jubilee
Boskoop Beauty
Fair Rosamond
Hagley Hybrid
Ivan Olsson
Jeanes Pink
Lady Northcliffe
Lawsoniana
Mrs. Nelly Thompson
Nelly Moser
Omoshiro
Patricia Ann Fretwell
Pink Fantasy
Princess Alexandra
Scartho Gem
Snow Queen
Sylvia Denny
Tae
Twilight
Veronica`s Choice
Capitaine Thuilleaux
Chalcedony
Duchess of Edinburgh
Joan Sandeman Allen
Lemon Chiffon
Mrs. James Mason
Vyvyan Pennell
Louise Rowe
Barbara Jackman
Fujimusume
H.F.Young
Miss Bateman
Wadas Primrose
Walter Pennell
Will Goodwin

Също, предполагам, добре ще се справят и
Jackmanii alba
Ville de Lyon
Kiri Te Kanawa
Piilu
Multiblue
Повечето витицели също могат на по-сенчесто.

Гледала съм или да са много популярни, или британски сортове :hmmm:
Аз имам някои прекрасни цъфтежки, купувани за 2 до 5 лв. ей така в движение. Това имах предвид, а не да правиш грандиозна поръчка. Защото после ще ти е криво, ако се преместите. А ако не си дала много пари, с радост ще оставиш цветята на следващите хора там :nod:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от Noel »

Дени,ще ти пратим по-непретенциозни растения,имаш толкова по-належащи неща за набавяне.
Цял списък съм подготвила от мен да ти откопая,Мишето ме възпря,че е рано още.Изтрай още две седмици да се стопи снега,че в Борово е ужас и ще те зарадваме :tzeluvka:
Семенцата тръгнаха ли?
Препарати от там трябва да купиш,питах-не става :snif:
Режи ,оформяй и чакай изненадите :gush:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от nora »

В Глазгоу има две оранжерии в една градинка на гърба на университета.Там ще видиш повечето неща подходящи за климата им.Мисля ,че се води някаква ботаническа градина. Много инфо можеш да вземеш от там.
troll

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от troll »

Здравей Деница!
Познато ли ти е името Alan Titchmarsh?
Пусни търсене с него за video.
Тоз мъж разбира от градинарство, а и говори бритиш инглиш.
:mrgreen:
Например това http://m.youtube.com/watch?v=2ueoV5kkIa8
Моето любимо е това: http://m.youtube.com/watch?v=NkAkpl_bzVE
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”