Моята градинка в Гласгоу

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от zeleno »

еееееее , разгеле , появи се :liubov:
чакаме снимките :ieeee:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1722 пъти

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от Гео, граф »

Денииии, :gush: :tzeluvka: !!! Няма да се губиш така повече ей :svekurva: !

Давай камелиите и всичко около теб, че немаме търпение :ieeee: :ieeemyzh:...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от desi_slava »

Дени , :tzeluvka:
драсвай по две думи тук - да знаем че си добре :gush:
п.п. чакаме снимки....
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от Noel »

Дени :liubov:
:gush: :gush: :gush:
Драсвай редче,миличка....мислим те :tzeluvka:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
denitsavm

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от denitsavm »

След като цяла пролет и цяло лято тъгувам за моята си градинка :snif: и след като ме засипвате постоянно със все по-красиви градини, едва събирам сили да снимам дворчето тук, въпреки че редовно правя по нещо ... то както се сещате почти не личи засега :eeeh:

Ето няколко снимки

Изображение - така и не можах да махна камъчетата, отдолу има потънали и разместени тухлени плочки, ползвам го за разсадник в момента :dovolen:

Изображение ,, ей така смятам всичко по-мило да наслагам в саксии и да си го пренеса с мен, ако ще се местим в друга къща. Тук поне времето позволява саксийно отглеждане на всичко - вали редовно, не става горещо, не пресъхват, малко тор и е готово ... няма и много вредители, въпреки че има малко черни въшки на едно от стайните ми растения

Изображение тази леха е насадена с папрати от гората, няколко треви, теменужки ... още нищо не си личи. Като попадна на евтини хортензии ще и накупя 2-3-5...

Изображение любимите ми лаватера спасява положението, иначе съм понасадила разни неща, но са толкова мънички още, че се губят

Изображение тия дни орязаха туите зверски ... поне вече вали и под тях и двора светна, та сега ще излезна да поизчистя клонки и да пооправя ограничителната оградка, която не върши много работа, както е видно от местоположението на топките ... поне има гледка

Изображение пак предния двор - на иглолистното дето на нищо не прилича ще му видя сметката, а другия храст не знам какъв е, но го очаква топиарно смаляване, той се е самозасял на разни места и местя семеначетата под живия плет, ако решат да поотраснат да запълват дупките на туите...

Изображение камъка гепих от един плаж след кратък спор с мъжа дали може да гепя камъните на кралицата ... убедих го, че само го местя, няма в БГ да го нося :hihihi:

Изображение хелиотропа, който сях още в началото на февруари чак сега ще цъфти :nod: Ще ме извиниш, Дал, но тук зимата може и да е 7ма 8ма зона, но лятото е 4та :evil: та тия не вървят...
Изображение

Изображение едногодишните делфиниуми са приказни, жалко че като рязаха туите унищожиха всички от задния двор...

Толкова... много снимки на нищо градинка... но все пак е нещо :ieeee:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от lenuza73 »

:angelche: Нищо,нищо,ама си е напредък Дени...като гледам какво беше в началото ,сега си е цветничко даже :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от libra »

Ще стане,Дени,ще й хванеш цаката на 7 зона!
denitsavm

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от denitsavm »

Тия дни съм в тотална градинарска депресия ... не влизам във форума, не гледам и снимки на градини, въобще се правя, че такова нещо няма :eeeh: Та тук още е зима почти, ама миналата седмица беше едно слънчево и свежо, та града разцъфна в минзухари, даже и дивите нарциси са пред цъфтеж :dovolen: В моя двор, нали е тотален север, та все още нищо не цъфти, освен няколко иглики. Лалетата са покълнали още от средата на февруари, но си стоят на 10 см. и не мърдат, нарцисите едва са се показали, минзухарите въобще ги няма, даже взех да се чудя дали съм садила или само си въобразявам :hmmm: Ама получих разрешение от собствениците да орежа туите и вчера им отделих два часа - сега ръцете ми са все едно съм рязала рози :angelche:, а растителни боклуци има за 3 месеца напред, дето и ни събират кофите по веднъж на 2 седмици, сега се чудя де да скрия купчината. Обещала съм да засадя храсти, малко рози и няколко клематиса за разкош та до края на седмицата ще трябва да обиколя магазините на лов за намалени растения, дано има нещо смислено :stiskam:

Ето я бъдещата леха Изображение

и без туи Изображение

бъдещите лалета, така и не ми покълнаха незабравките, ще се изям :evil: Изображение

И моята саксиена градинка

Камелията :ieeee: Изображение

Ще има и зюмбюли ... и рододендрони даже няколко :stiskam: Изображение

Изображение

А тук насадих от оная бързорастяща кампанула и почвопокривен евонимус, да видим кое кога ще порасне Изображение

Въобще правя нещо, и все едно нищо не съм направила да не смея да си покажа носа тук :oops:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от Виола »

Дени, не унивай така! И при теб ще дойде пролетта, вижда се вече края на зимата. А за градинката не си го слагай на сърцето, нали не е твоята?! Каквото можеш да направиш, за да му се радваш докато си там пак е нещо. Твоята българска градина е разкошна, и ще стане още по-красива докато се завърнеш.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 413 пъти
Обратна връзка:

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от nadin »

Е нямаш лалета ама пък си имаш камелия. :D :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”