Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

zeleno написа:аз бордюр от чемшир не бих правила / най-малко всеки път ще го прескачаш за да си обгрижваш растенията зад него
доколкото разбрах иглолистните и розите ще са заедно и в двете петна , но не симетрично
и сега въпроса - ще мулчираш ли ?
розите накупени ли са ?
Ама бодюрчето придава по-спретнат вид, затова. Предвид инвазията на чемшировия молец може би трябва да избера друг вид, напр. Lonicera nitida, обаче много харесвам чемшир, а и имам подходящ много бавно растящ компактен сорт, от който съм си произвела доста растения.
Да, ще мулчирам всичко и навсякъде, Тутти ме убеди в това, което съм чела като теория.
И да, розите са купени, само от белия Morsdag трябва да заложа няколко резника за бройка. Защо, имаш възражения за избора ли? Казвай докато е време.

Танет, благодаря за пояснението! Значи тестото "става", а Мара "втаксва", разбрах :dovolen:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от zeleno »

възражения точно - не
аз просто съм си набутала при иглолистните рози , които искам , а е трудно да бъдат съчетани с други рози
Чинко де Майо , Ла Севиляна и прочие
относително ярки и простоцветни
м/ у впрочем , не , че е за твоята тема , но от Чинко-то съм очарована
от миналата есен , вързана да не пречи на татко да взима завоя ... :mrgreen:
Изображение
зад нея ще се протяга Голден хоризонт , който още е малък и не се вижда
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Мда, имам го Чинкото и аз смятам, че е много удачна роза. Аз виж каква комбинация съм му спретнала, на букет изглежда добре :hihihi:
Изображение
На снимката горе Cinco de Mayo и Gebruder Grimm, долу Hot Chocolate, Easy Going и Honeymilk
Есенни са, та цвета му е малко по-дребен, а и на него обърках рязането тази година, но пак се отчете повече от добре.
Deleted User 5091

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Deleted User 5091 »

remimoss, фасадата ти е много подходяща за малко, но добре подбрани растения.
Какъв цвят ще е къщата? Питам заради цвета на розите, които си подбрала.
Ако е светъл, страхотно ще изглежда иглолистно топиар в градинка 2 или червен ацер. И аз съм за нисък чемширен бордюр и при розите по-големи топки чемшир, без непета- остави я за задния двор.
Другият вариант е 2-3 тънки кипариси в градинка 2 и някакво изчанчено по-ниско иглолистно.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Цветът на фасадат го избирах така, че да е неутрален и да изпъкват розите на него. Светъл е, но не мога да го опиша - аз му викам пепел от мушмули или мляко с малко кафе ама не баш, не знам точно как се казва.
И аз ги мислих топиарите, но ми стоят твърде изкуствено, а и са доста скъпи. Предпочитам по-естествени форми.
Едно нещо, което ме безпокои е как (и дали) да вържа вертикалните растения (тисовете) с вертикалните линии на къщата. Има вариант да са разположени или край линиите, които дефинират входа, или единия по страничната линии на къщата и по вътрешната линия на гаража. Или пък в средата на стените край входа? Не го обясних както трябва, но не мога да го илюстрирам в момента с реален модел.
По принцип най-високите растения трябва да са разположени встрани за да образуват рамка, като към центъра (входа) височината намалява, като може да има по-ниски съподчинени стърчащи растения. Да се получи усмивка. Чудя се, дали при мен дърветата ще бъдат рамка. Идеята е, че входната врата е фокусната точка, а ако има нещо по-високо, то не трябва да е много високо за да не отвлича вниманието от тази точка.
Много ме бива в теорията :mrgreen: , ама практиката :tyzhnoangelche:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Tanet »

Изображение

чемширени бордюри и две щамби или две малки плачещи ябълки с червени листа и цветове и атрактивни плодчета.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Noel »

И аз не съм за непетата в този случай.
Лавандула и то hotecod най-добре ми се вижда.Има я Миша,а по-големи растения предлага Булланд.Лавандулата има неутрална форма като структура и лесно се съчетава.
Друго-изнесла си мисленето отвън-чудиш се за минаващите !?
За коя врата става дума?Усещанията са в градината,в растенията.Когато се потопиш в нея околното избледнява.
Ти виждаш ли блока чудовище когато идваш при мен?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Ноел, мислиш ли, че лавандулата ще вирее при слънце само до обяд? Имаш предвид да я използвам за пълнеж или да заменя чемширеното бордюрче с нея? Иначе аз съм си поръчала семена точно от hidcote blue и смятам да си произведа разсад, защото ми трябват доста бройки и за верандата, където ще я пече почти цял ден. Дали да не взема да увелича бройката на семаната :hmmm:
А разсъжденията ми относно входа на къщата (не портата) произлизат от факта, че тази предна градинка е само 3 м и после опира в къщата, която не е висока и се възприема като част от градината. При теб е различно, защото като погледнеш градината не виждаш върха на блока ако не вдигнеш глава така, че да ти падне шапката (но тогава не виждаш градината), т.е. той е фон. Да не говорим, че твоята градина като я погледне човек и не вижда нищо наоколо, освен нея :liubov: При мен като застанеш на портата и виждаш покрива. Задната градина е различна, защото тя ще се гледа главно от къщата и някак е по-лесна, въпреки, че има повече видове и грешките няма да са фрапиращи (надявам се). Отпред ми е по-трудно, защото не мога да мисля подредено, а пейзажно.
лалесъм

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от лалесъм »

Изображение
Пълнеж от здравец сред строги форми :daaa:
Рени, по повед групата с Чинкото - Горещата шоколадка, не е за отдолу, нали, а за отзад - височка е.
Освен това тази група е с много специфични нюанси и внимавай как ще е в общ изглед с другите групи рози :nod: Аз така по групи-по групи, по тераски-по тераски и като цъфна общото цяло, като блесна таз ми ти панорама бях :ufff: :oops: :cry:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Миша »

Рени, държиш ли да е с геометрични форми? Не става ли много строго , защо не помислиш за дребни почвопокривни до 15 -20 см височина ,има и вечнозелени, които ще поддържат вид през цялата година ,и някои дребни луковични можеш да сложиш, от тези, които не се вадят, така ще имаш различен изглед през всеки сезон , признавам, пристрастна съм, много обичам дребосъците :oops: но така няма да затвориш пространството, прехода става съвсем плавен , при по-високи растения стои малко като изрязано
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”