Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Deleted User 2919 »

Миша написа:След такава оран не бих вкарала фреза , чак напролет , когато буците премръзнат и се разпаднат от само себе си, ако вкарате сега след дъжда без да е хубаво натръпнало отново ще имаш чакъл , ако пък е толкова натръпнало, че да се разпадат буците значи е много мокро и тракторът ще утъпче , извинявам се, ама никога не бих повярвала на тракторист, който на това нещо му казва оран и "Ще стане" , ще стане сега ....на Мукавей :evil: мразя "баш майстори" в каквото и да било :svekurva: Сега може след дъжда само там, където ти трябва да вкараш малката фреза , стига да са се разпаднали канарите , ако не-поливате и подскачате с малката фреза няколко пъти докато разбиете кариерите
Вярно е.Буците през зимата измръзват и се разпадат.Миша написа правилно.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Мария Николова »

Рени, слушай Миша! :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Единствената файда от сегашното прибързване да се свърши едно голямо нищо, ще е за тракториста - да си прибере паричките. :sangry: :sangry:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

ОК, прави сте. Няма да бързам повече. И без това имам съмнения, че есенното садене може да не е особено успешно, предвид хроничния вятър и евентуалния по-голям студ (знае ли човек каква ще е зимата). Когато съм садила напролет никога не съм имала жертви, а при есенно садене съм имала измръзвания на недобре вкоренени растения. Все ще устискам зимата. Хем ще имам време да обмисля посадъчната схема, защото с дърветата и храстите горе-долу съм наясно кое къде, но при тревистия пълнеж още нямам представа кое с кое.
Ще пускам периодично идеи за мнение и разчитам на критика :tzeluvka:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от zeleno »

айде и новите на терасата :hihihi:
досущ като мойте
после ще си ги броим и сравняваме :lol:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Миша, аз плахо да попитам, тия дни доста вали, другата седмица пак ще е дъждовна. Като ударя с лопатата най-големите буци вече лесно се разпадат, преди 2 дни отскачаше като от гранит. Дали все пак няма да мога да фрезовам (с дискове и после с малката фреза) като се поодцеди и преди пролетта :oops:
Не веднага, а като минат 3-5 дни след края на дъжда (колкото трябва)
Ако кажеш НЕ, слушам и изпълнявам, ама все пак, пусто сърце не трае :angel2:
Дано хвърлиш един поглед насам, че си ми най-достоверният източник на съвети точно за моя тип почва ...
лалесъм

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от лалесъм »

Рени, слушай Миша, че е много напред с материала :daaa:
Обаче аз все си мисля, че сега, есента, е хубаво да засадиш поне дърветата...и храстите ;)
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Не смея да садя преди да съм приключила с почвоподготовката, а не смея да я обявя за приключена докато не каже Миша, че може. Нека си вали, тя все ще хвърли поглед насам :daaa:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Миша »

Изчакай , ако вкарате трактора на много мокро отново ще утъпчете, с дисковете не става, калта се захваща между дисковете .Ако засуши след дъждове може и да стане ,лично аз не бих фрезовала , но вие сами си преценявате

Лаленце, в нашия край есенното садене на дървета не винаги е успешно, нямам представа защо, обикновено всичко насадено пролет се хваща, засадените есен дават страдат , често и не тръгват .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
лалесъм

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от лалесъм »

Ясно, извинявам се, че подстрекавам и без това жадната за градина душа на Рени :tzvetentze:
Значи няма да има есенен дървесен скелет на градината, а направо цялостна нова градина на пролет :daaa:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Миша, благодаря за мнението! Много е важно за мен :tzvetentze:
А това за дърветата и аз го потвърждавам. Не знам защо, но трудно се хващат по нашия край. Аз есенно време имам успех само с рози на гол корен. Чудя се, дали ще е така и с дърво от саксия, но не ми се рискува. Щом са издържали до сега, ще устискат и зимата в саксии и после - напролет с песен и лопата!
Дано до тогава успея да организирам пътеките, така че после въобще да не ми се пречкат крака на майстори в Светая Светих, а само из къщата :D
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”