Германското ми село

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Германското ми село

Мнение от calico »

Витанова, :tzvetoman: не блъскай така главата де. Аз още местя 4 годишни рози, пък свикнах вече.

Кажи какво ти се иска, и някой може да помогне. Какъв ефект очакваш, щом розите са там значи догодина ще има фойерверки, вече трета година :ieeee:
Ако изобщо нещо ще махаш оттам, моя съвет е да не пипаш катерачите. По-скоро махни нещо по-дребно. Катерач орязан до долу при местенето си е все едно новопосаден и губиш двете години. Докато храстите и флорибундите лесно се рестартират, те и без това търпят рязане. Помисли как да ги разместиш, че да освободиш място за насадените вече катерачи без да ги пипаш тях.

п.п. и изкарай оттам дребосъци като Лаваглут и Братя Грим, те не са за такава редица, това са малки рози
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Германското ми село

Мнение от d_vitanova »

Не са никак добре подредени розичките ми, знам аз.

От начало -

1. празно - това място сега се оформи като направиха окончателно площадката
2. Purple eden - хубаво стои , ето толкова е порастнала
Изображение - тя ми е най-първата роза , след нея
3. Eyes for you - от миналата есен , едно ню-ню, нямам снимка, след нея

4. Queen of Sweden - 2 годишна, 1,70
Изображение - тук е началото на юни /после я подряза градушка жестока/- местя я твърдо

5. Lavender ice - тоз мъник го посадих временно, не е за там никак

Ако преместя кралицата на онова полукръглото отстрани на верандата, какво да сложа пред пърпъла и след очите? Дали да не преместя пърпъла и него с кралицата на малко засенчване? Там има място за 3-4 рози. Коя от другите налични да сложа?


Отивам точно в другия край. Тук имам :

Sorbet , който въобще , ама въобще не стои до Jubilee du Prince de Monaco, който пък на свой ред е прекрасен и не го пипам

Изображение

Sorbet - a го местя.
След Принца - Burgundy ice,Heritage,Munstead wood
Много ми харесват цветово, обаче са през 40 см. :ufff: :ufff: :ufff: и стана нещо ужасно гъчкано
Изображение
Изображение

няма такава грозня! Heritage засипа всичко с прецъфтели листчета, гъсталак ужасен! Трябва обезателно да го преподредя.

До Munstead wood е Tineke - тука има повече разстояние /за разкош :lol: / и пред тях уж "в краката" на Tineke - Pastella. Прекрасна розичка, но като погледнеш - бяло до бяло.
Изображение това е август 2013

Да започнем от подреждането на тези две крайчета, а? И онова място отстрани на верандата да орозя /от наличните рози/
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Германското ми село

Мнение от Таралас »

Прочетох цялата тема, интересна ми е, но така и не разбрах кой "дорф" е това , накратко , как му е заглавието на селото ?
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Deleted User 1445

Re: Германското ми село

Мнение от Deleted User 1445 »

Витанова, от розите, които си изброила имам доста и някои са наистина много ниски за тази редичка. Lavaglut, Lavender ice, Easy does it, че и Purple eden може би трябва да отидат някъде в отделна леха. Особено Лавендера, той е с височината на Хайди Клум и Biedermeier.
Аз бих преместила Heritage и Burgundy ice, а на тяхно място до Jubilee du Prince de Monaco бих сложила Пастела – или редичката да е:
1. Jubilee du Prince de Monaco
2. Pastella
3. Munstead wood
4. Tineke и т.н.

Heritage отива при Остин розите

Lady Emma Hamilton
Heritage
Jubilee Celebration
Molineux

Gedruder Grimm е еднаква по височина и формата на храста с Timeless

Moon stone е ЧХ, изправена, строена, тя би стояла добре до Пиер Ардити, от него очаквай височини до 1.80, при мен в момента е толкова, короната е 1 метър в диаметър. И пред тях Носталгията. :hmmm:
Black magic я нямам, но и тя би трябвало да е до ЧХ
Бургундито някъде сама или групирана с другите айсберги - нали помниш култовата снимка на Роузловър.
Дано се включат и другите момичета.

п.п. Залисана в розите забравих да кажа, че къщата е прекрасна, а двора с камъните, бордюрите :potekoha: :tzvetentze:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Германското ми село

Мнение от Светката »

Супер е къщичката. Дворът е голям. Много рози и всякакви други цветя могат да поникнат там. С много любов и труд се постигат желанията.
Развихряйте се! :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
elena kirilova

Re: Германското ми село

Мнение от elena kirilova »

чета ,чета и мъничко акъл да ръсна :dovolen:
не щото кой знае колко съм си подредила и моите рози,но имам какво да кажа..
аз съм сложила до бургундито моите очички :dovolen:
стоят прекрасно една до друга :daaa:
можеш да комбинираш и с нещо простоцветно в розово
например Регенсберг
уникално красива!!!
търси я ,трудно се намира
колкото до Херитаж ,тя ми е от най първите рози
става грамадна,отсипва се бързо и иска много място
не е от най удачния избор
при мен не подлежи на местене ;)

при Никола Кавина има от брилянтния айсберг
виж го ,той на мен ми е голяма мечта
оставих го за следващия път :snif:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Германското ми село

Мнение от краси кубарелова »

На мен пък тази комбинация много ми харесва! Изображение
Едната е бургунди айсберг, а коя е другата роза? Еднаква по форма и ръст ли е с айберга ? Бих преписала тази комбинация :angelche:
Светът е пълен с непознати хора...
mama_li

Re: Германското ми село

Мнение от mama_li »

Витанова, хубаво село, прекрасна къща и двор!
Не мога да давам акъл с подреждането на розите. Само да споделя, че пастелата няма да ти остане такава мъничка. При мен тази година пусна едни шишове по метър и нещо.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Германското ми село

Мнение от d_vitanova »

Благодаря за включването , момичета! Ще пиша довечера от къщи :dovolen:

Краси, и на мен много ми харесва комбинацията Бургунди-Херитаж са розите. Обаче са много нагъсто и всъщност цялостното впечатление е на храсталак хаотичен и наблъскан! Нямам снимка в друг план, защото то първо не беше за снимане и второ с този строеж гледните точки не бяха много възможни. Този оранжевата мрежа , която се вижда тук там е ограда насред строежа заради розите. Две години майсторите ме гледат като луда, но ММ ги предупреди, че ще им " счупи краката"ако ми пострадат купешките розета :lol: :lol:
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Германското ми село

Мнение от Анемоне »

Витанова, според мен очите са роза за солитер, идеално съчетаеми с лавандули, тази роза е уникална като външност и за да не си изгуби от чара, не я смесвай с други рози.
Иначе хубава къща, спретнато селце.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”