Розите на Ели - на вилата

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ЕлиМ
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 31, '14, 12:09

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от ЕлиМ »

Благодаря ти Di_Va, ще се поровя и прочета! :tzeluvka:
"Ако до всяко добро същество застане поне още едно,
ех ще започне такъв живот, че само си викам "Дано". "
Албум "Рози 2017"
https://goo.gl/photos/CuxunBefV8gDin3o8" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от calico »

Не, не може мила. Всички мед съдържащи препарати са сини, медта придава такъв цвят. И Фунгурана, и всичко е все синьо.
наистина е беля при теб, аз покрай оградата дето може да се боядиса просто не ги пръскам.
Трябва да питаме Мишето дали някой от другите фунгициди може да свърши що годе някаква работа, или просто няма смисъл.
Последно промяна от calico на Ное 27, '14, 22:31, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ЕлиМ
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 31, '14, 12:09

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от ЕлиМ »

calico написа:Не, не може мила. Всички мед съдържащи препарати са сини, медта придава такъв цвят. И Фунгурана, и всичко е все синьо.
наистина е беля при теб, аз покрай оградата дето може да се боядиса просто не ги пръскам.
Трябва да питаме Мището дали някой от другите фунгициди може да свърши що годе някаква работа, или просто няма смисъл.
Благодаря ти за светкавичния отговор :tzeluvka:
Оф, ами ще завиваме, няма начин :ufff: То и досега като пръска ММ асмите и все нещо се завива под и около тях - ягоди, домати, краставици. ;) Няма как, предпочитам да мия ограда, но да са ми здрави розите. :snif:
"Ако до всяко добро същество застане поне още едно,
ех ще започне такъв живот, че само си викам "Дано". "
Албум "Рози 2017"
https://goo.gl/photos/CuxunBefV8gDin3o8" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bettym
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Яну 17, '13, 11:24
Местоположение: Плевен

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от bettym »

Ехе-е-е...каква страхотна плевенска красота има тук!
Здравей, ЕлиМ! Много скипрена градинка!
И аз от две години се опитвам да ставам градинарка, ама съм мно-о-ого зад теб.
Дерзай и показвай снимки!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от Гео, граф »

Ели, аз не разбирам от рози, но мога да оценя красивото, а при теб го има, че и отгоре :nod: ! Направили сте си разкошно местенце с ТМ ( специални поздравления за него - и за идеята, и за изпълнението :daaa: ). Семплата виличка с подобренията изглежда съвършено различно, оградата придава особена елегантност, а розите... ех, розитееее :sooo: :sooo: !!! И аз като Мама Ли чак сега намерих време да разгледам темата ти и се ядосвам на себе си, че съм изпуснала такава прелест :glupav: ! Но няма да си позволявам повече такова нещо, ще ти бъда верен фен :nod: :daaa: !!!

Впрочем така се захласнах, че забравих да те поздравя с добре дошла :oops: :tzvetentze: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ЕлиМ
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 31, '14, 12:09

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от ЕлиМ »

Благодаря ви Бети и Гео за милите и хубави думи за моята градинка. :sbear: :sbow: В този форум няма съревнование и аз не мисля, че съм пред вас или напред, просто както и вие, правим всичко с много любов , жажда за красота, уют и спокойствие.И цветята ни го дават! Много ви харесвам всички и затова съм при вас и споделям с вас! :tzeluvka: :liubov: Имах желание да се запознаем на срещата, но се появи здр. проблем и я пропуснах. :eeeh: Нооо от снимките виждам, че всички сте страхотни мацки! :smakeup: Бети ще се радвам да заформим плевенска среща и да се запозная с всички ви! Дал вече си я гушнах! :sheart:
Ще се радвам да ми дойдете на гости на вилата като цъфнат розите! :tzvetentze: :tzvetoman:
А нови снимки - напролет! :ieeee: Сега там вече е студено, голо и бордолезово синьо!!!! :ufff:
Бети виж снимки от линка към албум в профила ми - под подписа. :dovolen:
"Ако до всяко добро същество застане поне още едно,
ех ще започне такъв живот, че само си викам "Дано". "
Албум "Рози 2017"
https://goo.gl/photos/CuxunBefV8gDin3o8" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от Миша »

ЕлиМ написа:
calico написа:Не, не може мила. Всички мед съдържащи препарати са сини, медта придава такъв цвят. И Фунгурана, и всичко е все синьо.
наистина е беля при теб, аз покрай оградата дето може да се боядиса просто не ги пръскам.
Трябва да питаме Мището дали някой от другите фунгициди може да свърши що годе някаква работа, или просто няма смисъл.
Благодаря ти за светкавичния отговор :tzeluvka:
Оф, ами ще завиваме, няма начин :ufff: То и досега като пръска ММ асмите и все нещо се завива под и около тях - ягоди, домати, краставици. ;) Няма как, предпочитам да мия ограда, но да са ми здрави розите. :snif:
Спокойно можеш да напръскаш и с някой системен препарат-Акробат,Инфинито,Ревус,Верита ,те няма да оцветят оградката
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ЕлиМ
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 31, '14, 12:09

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от ЕлиМ »

Миша, много, много ти благодаря! Ще успокоя ММ, че няма да разпъваме найлони до розите. Благодаря ти мила за бързия отговор! :sbear: :sbow: :tzeluvka:
"Ако до всяко добро същество застане поне още едно,
ех ще започне такъв живот, че само си викам "Дано". "
Албум "Рози 2017"
https://goo.gl/photos/CuxunBefV8gDin3o8" onclick="window.open(this.href);return false;
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от laydidi13 »

ЕлиМ,чудесен избор!Вилата е страхотна и преди и сега,градината също! :daaa:
Аватар
ЕлиМ
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 31, '14, 12:09

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от ЕлиМ »

Ето малко пролетни снимки и от нашият двор.Не е много цветно, но все пак е пролет :ieeee:
Първи естествено са игликите
Изображение
и малко зюмбюлчета
Изображение
Изображение
няколко лаленца
Изображение
дърветата вече са в цвят
Изображение
а поляната е цяла в парички
Изображение
А розите къде са? :?: Пред новата пергола 3 остинки/в средата Дарби/ са засадени преди Великден ,пред всяка колонка да я красят - е сега не се виждат, но само да се хванат и тръгнат, ееех... :tzvetoman:
Изображение
И пред всяка колонка на новия асманлък също има .... нови рози естествено!
Изображение
А това под двете туби са посяти семена тиквички, до тях ще са краставици и домати. :daaa:
"Ако до всяко добро същество застане поне още едно,
ех ще започне такъв живот, че само си викам "Дано". "
Албум "Рози 2017"
https://goo.gl/photos/CuxunBefV8gDin3o8" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”