HobbyKafe и моята градинка ...

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
батко ви Санди
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 21, '10, 12:46
Местоположение: 19 hole teebox...
Обратна връзка:

HobbyKafe и моята градинка ...

Мнение от батко ви Санди »

Доста се чудих се какво заглавие да сложа на темата... И така осъзнавайки значението на HobbyKafe и мястото, което заема в изграждането на градината, първо искам да благодаря на организаторите на поръчки, благодарение на които се снабдяваме с различни растения, да благодаря на Марияна и Деница за семената и луковичките които ми изпратиха...

И така - дойде време да се размърдам и аз и да започна реализацията на "проекта"... Някои сигурно знаят, че съм започнал да си правя градинка на 3 декара място, които съм оставил за тази цел. Трудна задача върху гола поляна... Трябва да си направя първо ограда и резервоар за вода. Засега съм засял няколко дръвчета, които съм закупил от поръчките от форума...

Все още няма с какво да се похваля, но ще слагам снимки за да виждате как се развива градината...
Най-старите ми "екземпляри" са една брезичка и чинарчето...

Изображение
Изображение

Иглолистните от поръчката от Полша са още дребосъци и няма какво да се види - дано тръгнат да растат.
А това е цъфналата дива циклама, която съм засял под брезичката...

Изображение
От 7 години не пия кафе... :)
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: HobbyKafe и моята градинка ...

Мнение от libra »

Радвам ти се,че ти предстои реализация на толкова голям проект.Какви са ти плановете-3 декара са си доста?Предполагам,ще имаш различни сектори?
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 875 пъти

Re: HobbyKafe и моята градинка ...

Мнение от greeneyed »

Е, хубаво, имението на Санди! ;) Въобще не се съмнявам - ще бъде направено професионално. А водата?
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: HobbyKafe и моята градинка ...

Мнение от Noel »

:o :o :o
Три декара!?
Разкош,това е грандиозен проект :nod: Санди,имаш ли вече някакви планове?
Каква е почвата?Ще запазиш ли някои наследени растения?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
батко ви Санди
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 21, '10, 12:46
Местоположение: 19 hole teebox...
Обратна връзка:

Re: HobbyKafe и моята градинка ...

Мнение от батко ви Санди »

Да карам наред...

След задълбочено четене на фън шуй, васту шастра и разглеждане на картинки на градини в японски стил, реших да комбинирам елементите, като ги съобразя с нашата си балканска даденост. И така - парцелът съм го оформил с правоъгълна форма и градинката ще си има сектори. В югозападния сектор ще са най-високорастящите дървета - чинарът, като за начало имам приготвен един розовоцъфтящ кестен и са ми обещали една дугласка. В южния сектор ща си правя нещо като алпинеумче - имам засята юка и един кактус. Ще сложа 3 агавета и още някой едрогабаритен кактус, а после и други шаренийки. От там започва цветната ми ливада и продължава на югоизточния сектор - напролет като поникне едно-друго и като засадя растенията ще добиете представа. Северният сектор ще е също с дървета за изолация, защото е открито и духа вятър - имам засято гинко и едно кедърче, ще сложа дъбчета, местен клен и разни други още... В северната част на центъра, ако издържа с финансите ще си спретна едно малко водопадче и поточе, което ще стига в североизточната част в едно езерце със всичките му салтанати. В източната част съм посял елички и борче и ще слагам и още неща после. Югоизточната част имам една офика и ще сложа още някоя сребриста ела. Има момина сълза, която ще трябва да преместя. Западния сектор който е най на завет ще е по-тропически - ще сложа бамбук, студоустойчив банан, ще пробвам и един евкалипт от Полша и няколко палмички.

За водата мислех да направя резервоар с фолио около 200-220 кубика, но се оказа че предлаганото фолио не е подходящ по размер и ще се огранича на около 100-150 куб.м. Водата ще се пълни с помпа от едно дере наблизо, в което няма вода постоянно, но когато вали дъжд няма да е проблем.

Почвата е възможно най-лошата - плитка и с рН 3.9-4.2, но ще се оправям някак си с торене с оборска тор и насипване на друга пръст за растенията за които е необходимо. Наследени растения нямам, тъй като си беше гола поляна.
От 7 години не пия кафе... :)
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: HobbyKafe и моята градинка ...

Мнение от Роза1924 »

Много вълнуващо приключение си предприел, поздравления :daaa: Скоро няма да имаш спокоен сън, щом това ти е в главата :dovolen: Понеже и моята почва е подобна, мога да ти препоръчам розмарин - това е единственият храст, който при мен расте неудържимо. Вечнозелено, постоянноцъфтящо /поне при мен е така/, студоустойчиво. А предвид района - смокини, нарове, рошкови, хинап - имат и декоративна стойност, освен, че ще имаш какво да си хапваш, обхождайки парка :lol:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: HobbyKafe и моята градинка ...

Мнение от краси кубарелова »

Не плашете човека, три декара не са чак толкова много :lol: Моето място е два декара и половина :lol: . Да си жив и здрав да се радваш на дърветата, които ще засадиш, а иначе бързай бавно... Аз всяка пролет съм на поправителен :lol:
Светът е пълен с непознати хора...
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: HobbyKafe и моята градинка ...

Мнение от laydidi13 »

Мечтая си за такъв голям двор :eeeh: пожелават ти след време да се похвалиш с твоята градина! :daaa:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: HobbyKafe и моята градинка ...

Мнение от lenuza73 »

:mrgreen: Още един ентусиаст ,здравей Санди... очаква те голямо приключение с тая градина. Виждам очертават се някакви кътове,изток,запад ,север ,юг .
Късмет в това начинание ,а ние ще следим развитието :daaa: .
Тази тема май трябва да е в Нашите албуми :tzvetentze:
Аватар
батко ви Санди
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 21, '10, 12:46
Местоположение: 19 hole teebox...
Обратна връзка:

Re: HobbyKafe и моята градинка ...

Мнение от батко ви Санди »

Ааааааааа - като стане за албумни снимки - чак тогава :dovolen:
От 7 години не пия кафе... :)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”