Градината на aloe2

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Градината на aloe2

Мнение от Роза1924 »

Много хубаво е станало :daaa: Много зелено и цветно. Слагай повече снимки .
Относно кърито - беше ми дала коренче, от което размножих вече няколко растения. Резника го слагам директно в почвата, поливам, слагам отгоре камък /винаги го практикувам/ и толкова. Хващат се на 100%. Аз моите растения къри ги стрижа постоянно, за да се сгъстяват.
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Градината на aloe2

Мнение от краси кубарелова »

На мен очите ми "залепнаха" за кътчето с бялата оградка :potekoha: А за божурите, противно на очакванията ми, са много издържливи. Парче от коренище на божур, затрупано със строителни отпадъци се чуди година, две какво да прави и тази пролет цъфна! :daaa: И парченца от коренището да са останали след време се съвземат и разцъфтяват! А червената роза, сигурно корените и са здрави, защо не я орежеш късно есента и преместиш? :tzvetentze:
Светът е пълен с непознати хора...
aloe2
Кафе с мляко
Мнения: 242
Регистриран на: Авг 29, '14, 23:00
Местоположение: Варна

Re: Градината на aloe2

Мнение от aloe2 »

За божурите разбрах,че се възстановяват бързо,но въпроса е дали ще махнат бетоновите стени и кога, и другият ми въпрос беше-защо божурите ми на вилата,които са от 5-6 години,не са цъфнали нито веднъж.Ще питам в гугъл,може да ми отговори.
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Градината на aloe2

Мнение от laydidi13 »

Красива градина,аранжирана с много любов към цветята!Браво! :daaa:
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1601
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Градината на aloe2

Мнение от tsvetina »

За божурите - те така понякога се инатят и не искат да цъфтят :angelche: Да не са засадени по-надълбоко - веднъж бях допуснала тази грешка, есента ги извадих, засадих наново и още на следващата година цъфнаха :daaa:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на aloe2

Мнение от Noel »

Алое,чудя се ,дали нямаш място за корен Непета,малко катананхе до някой камък и лятна скабиоза бяла и бургунди :tzeluvka:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината на aloe2

Мнение от lenuza73 »

:tzeluvka: Алое съжалявам,че те сполетя това бедствие и най -засегната е градината ти,но пък поне имаш някаква компенсация в лицето на вилното място.След като разгледах снимките ти,мога само да ти кажа,че е чудесно,не съжалявай за загубеното...сега поне ще влагаш цялата си любов в тази градина,която ще те успокоява и радва. Растенията са ти прекрасни,оградката много ми хареса...бяла,романтична...пътечките те канят да се разходиш по тях :liubov2: еххх,размечтах се
aloe2
Кафе с мляко
Мнения: 242
Регистриран на: Авг 29, '14, 23:00
Местоположение: Варна

Re: Градината на aloe2

Мнение от aloe2 »

Днешни снимки-
Изображение -Тази снимка е заради пеперудката
Изображение - Далийка,много красив червен цвят
Изображение - Единствения ми корен богородичка.Мравките изядоха семената,които бях пръснала.

Изображение - Много го харесвам това цвете,с десетки миниатюрни нежни розови цветчета.Само името не ми харесва.Може да го преименувам на " Мария"
Изображение - Това е един корен,саморасло.По това време в градината ми израстват много саморасли обикновени петунии.
Изображение - Тези висящи клонки са на храста леспедеза.Още не са разцъфтяли целите клонки,но е много нежно и красиво. Особено красиво стои в средата на зелена полянка.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на aloe2

Мнение от Noel »

Ех,тази леспедеза :o
Имам четири корена от Незабравчето и нито един не се чувства добре в моята градина.
Алое,по-често я снимай,моля те!
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
aloe2
Кафе с мляко
Мнения: 242
Регистриран на: Авг 29, '14, 23:00
Местоположение: Варна

Re: Градината на aloe2

Мнение от aloe2 »

:dovolen: Аз имам два корена,също от Незабравка.Другият е малък,от миналата година..
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”