ново начало

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

ново начало

Мнение от mimivd »

Тази есен поставям поредното второ начало на това малко местенце.Същата участ ще я сполети и същинската ми градинка.Аз много харесвам всичко изградено от камък.Имайки под ръка солидно количество от съборена стара къща,заедно със свекър ми решихме част от него да оползотворим така.Тогава свекърва ми беше в чужбина и всичко беше наред.Когато си дойде настана една...Не харесва жената камък.Трябвало да се махне и изравни както преди.По тази причина два сезона аз сея и садя само ед ногодишни цветя там.Тя обаче е само по командите,в градина не влиза,цветя обича на букет.Изпълнители на нейните команди няма.Мм и свекър ми ценят моите усилия и аз имам тяхната подкрепа.Уверена,че подпорната стена остава,имам нужда от вашите идеи за постоянното решение.Все пак,за да угодя на свекървата,ми се иска с някакви растения да поскрия камъка.Сега се сещам,че в темата на саша, подпорната стена беше като тапицирана с едно пъстролистно пълзящо растение.Помагайте,кое е и къде мога да го поръчам.Скоро не съм снимала мястото,тази снимка е правена след проскубването на калифорнийския мак.В горния десен ъгъл сега съм насадила пъстролистен корнус и вайгела.Останалата площ -отново временно едногодишни.Мястото е три на три,с целодневно огряване. Намира се вляво от пътната врата.Ще чакам идеи от вас.Всички вие се справяте стахотно!
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: ново начало

Мнение от mimivd »

Изображениеето го и въпросното място
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: ново начало

Мнение от milena02 »

Мими, казвам аз какво бих направила с този терен. По средата храстова роза - ярък кълбовиден или фонтановиден храст. В четирите ъгъла по една по-пищна почвопокривна роза от типа на "Четири сезона". След две-три години розите ще покрият цялото петно, като почвопокривните ще надвиснат ефектно над камъка. Ако случайно между храста и почвопокривните остане място - по-високи многогодишни: маргарити, ехинацеи, рудбекии, лавандула и т.н. Това решение е и страшно лесно за поддръжка.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: ново начало

Мнение от libra »

Част от почвопокривните може да са Фаири/розово/ и Ред Балерина/която не е червена,а има пембяно в нея/-те падат на фонтани ,широки са около 1.5м
На Саша е храст До зида,който се постригва,не е катерливо.Другите ще кажат какво беше.
Между камъните:арабис,аубирета,ниски кампанули,нисък флокс,теменужки,алисум.
Като се изпипа мястото , може да се хареса на свекърва ти. :stiskam:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: ново начало

Мнение от Noel »

Помпонела задължително :daaa: може и две...
На Сашето храста е еунимус-има ги в различни нюанси,но като ги нападнат еунимусните въшки е чудо.
Треви две-три високи-каламагростис пъстролистен,мискантус грацилимус,стипа...
Един юниперус ауреа,за цвят зимата-и пълнеж-ехинацея,гаура,салвии и непета :daaa:

Стената е :potekoha: -комплименти на свекър ти.
Стискам палци да се споразумеете(Мими,може да вадиш снимки от форума и да и ги показваш на мама-свеки)
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: ново начало

Мнение от mimivd »

Знаех си,че ще помагате.Снимките не могат да убедят моето съкровище,тя си е мърморко,но не е лош човек.Ще го хареса като стане готово,стига да успея да позакрия камъните.И мам сапонария,дали ще свърши работа?Момичета,хареса ми идеята за розите.Аз си поръчах десетина,но за друго място.Дали не съм изпуснала момента за тях?
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: ново начало

Мнение от Noel »

Ще има още поръчки :nod: Ако се спреш на помпонелата,Незабравчето я има.
Пъстролистната винка прави фонтани и е по-ефектна от зелената,
сапонарията можеш да я насадиш в малки дупчици с десет грама пръст,дето се казва.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: ново начало

Мнение от mimivd »

Сега се сещам,че някъде четох за българси производител, или нещо подобно,който предлага рози, отговарящи на истината.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: ново начало

Мнение от Noel »

mimivd написа:Сега се сещам,че някъде четох за българси производител, или нещо подобно,който предлага рози, отговарящи на истината.
Бритрозако :daaa:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: ново начало

Мнение от mimivd »

Отивам да разгледам има ли незавършили поръчки.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”