Аз, "къщичка"

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Deleted User 5091

Re: Нашата градина № 2

Мнение от Deleted User 5091 »

Къщичке, моля те сложи още снимки :tzvetentze:
lera62
Кана кафе
Мнения: 561
Регистриран на: Мар 30, '15, 21:01

Re: Нашата градина № 2

Мнение от lera62 »

Къщичка,благодаря за това,че ме направи съпричастна с тази красота в един непознат за мен край от България.Пътуваме по света да разглеждаме красоти,а в нашата България какви кътчета има!Поразена съм!Ще преосмисля посоките си на движение!Градината ти е станала чудесна и ще става още по-по-най.Много труд-да,но приятен.Радвам се,че сподели това с нас! ИСКАМ Б А Б А Т А-А-А-А!!! Да ти е жива и здрава! А като видях оранжерията ти-можеш да правиш списък на всички желаещи,а аз съм първа! :dovolen: :tzvetentze:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

Мда, тук отдавна не съм писала, забравила съм се.
Баба има нова градина, там местихме всички клематиси и рози, аз пък местих всички растения от другото село тук :D
Почти всички растения са малки и градината няма завършен вид. Има и дупки, чакащи нови растения, но и идеи.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

Това е една от първите снимки на къщата, още преди да стане наша, била е изоставена 10 години.

Изображение

Това е задният терасиран двор, тук разхвърлям тревната смеска:

Изображение

Тук сме още в ремонт, преди да се нанесем. Много си харесвам този фототапет:

Изображение

Това са първите ми петунии на новото място:

Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

Като си гледам снимките от тази година масово съм снимала цветенца отблизо, нямам много панорамни снимки.

Този терен беше в ягоди, които изкорених и направих тревен килим, засадените растения са още малки и не се открояват. Г-образната пътека със стъпалата е нова, от това лято. Покрай нея е сенчесто, там садя разни сенколюбиви, има и чемширчета. Първата снимка е преди да сея тревата, а втората с вече поникналата тревичка и нападалите листа и ябълки:

Изображение

Изображение

Малко е замазана втората снимка, ама като я качих я видях, нямам друга.

И от друг ъгъл стъпалата, любителска изработка от ММ и мен:

Изображение

Мина лобатата, която се беше разположила доста нашироко, много си я харесвам:

Изображение

Общо взето тази година на пръв поглед почти нищо не свършихме, а се скъсахме от работа. За години напред я има.
Засега толкова със снимките, че от 1 час ги чакам да се качат.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

А, да, и снимката на баба щях да забравя. Всъщност това е един страхотен човек, казвам го не защото ми е баба, ами наистина е уникална.
В моят живот така са се стекли събитията, че аз като малка не съм я виждала (другата ми баба ми е забранявала), може би по-често в последните години, като баба я почувствах вече като доста голяма. Защото един близък/роднина за мен е такъв не само ако сме от една кръв, а просто наистина да усетиш, че този човек го е грижа за теб, обича те истински и винаги можете да разчитате един на друг. Тя ми е повече баба от тази, която ме е отгледала, но трябваше да стана на тези години, за да го разбера. Историята е цял роман, но пожелавам на всеки такава баба, която в много, много труден за мен момент, в който цялото ми семейство остана без жилище, тя ми дари тази къща, която сега е наш дом. Помага с каквото може в трудни моменти, беше много търпелива за всичко и за всяка ситуация ще намери решение! Какво да ви кажа - съвременна и оправна, компютъризирана, знае подробности и имената на всичките си 40 клематиса (те са и слабост) и поне на още толкова, които още няма, знае няколко езика и да не изреждам още, че ще изглежда много хвалебствено. Да ми е жива и здрава, вчера беше рожденичка, навърши 78.

Ето я бабушка (аз така я наричам), пръска розите в "старата градина"

Изображение

Изображение
Deleted User 1445

Re: Нашата градина № 2

Мнение от Deleted User 1445 »

Къщичке, много работа сте свършили :daaa: градината е голяма и иска време да се обгрижва.Ще стане точно така както сте я планирали.
Да ти е жива и здрава бабушка, има страхотно излъчване :tzvetentze:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашата градина № 2

Мнение от Noel »

Ехаааа,Светулче,страхотни дела :daaa:
Знам,че малко неща могат да ти се опрат,но си е друго да разглеждам снимки :D
Стълбите сте изливали от бетон?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
radiva
Виенско кафе
Мнения: 397
Регистриран на: Ное 21, '13, 09:04
Местоположение: София

Re: Нашата градина № 2

Мнение от radiva »

Светле, много добре сте се справили със стъпалата с ТМ, въобще не изглеждат любителска изработка ;).
Да ти е жива и здрава бабата, разплака ме с тези думи и снимки. :tzeluvka:
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Нашата градина № 2

Мнение от muny7 »

Честит рожден ден на бабата да е жива и здрава и да се обичате, уважавате и държите една за друга още дълги години !
Много ми харесаха снимките, а стълбите са :potekoha: в моята глава се въртяха стълби стандартен размер и площадки между тях, а така с тези по-големи стълби отпада нуждата от площадка :ieeee: :ieeemyzh:

пп Дай малко повече инфо за парника. И как сама си го правила, а заварките :shock: или той е без заварки ?
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”