Аз, "къщичка"

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

:)

Нямам особено много какво да снимам, почти всичко е в плевели, растенията са малки и няма панорамни кътчета.
Тази градинка отпред я садих най-набързо миналото лято, беше напълно гола, но тя засега е най-подредена горе-долу. И интересно, че там една част беше строителни отпадъци и пясък, а растенията се развиват много добре.
Снимки в близък план колкото искаш, ама не ги пускам, защото си мисля, че ще дотегнат. Иначе често снимам, но не мисля, че ще са толкова интересни. Може би другата година градината ми ще има повече вид, защото почти навсякъде я започнах от нулата миналата година.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

Събирам си разпилените снимки из темите. Това лято свършихме доста работа, но и още доста има. Вече сме с ново лице и подплатени с 10 см изолация. Надявам се тази зима да го няма вече конденза и гадния мухъл.

Изображение

Под задната тераса достроихме едно помещение, там стана малко сложно с нивата и трябваше да измисля преход на цокъла.

Изображение

От оградката съм най-доволна. Повече подробности за нея в темата "Огради", степ бай степ;)

Изображение

Изображение

Градината е малко зле, тази година почти никакви дъждове, а за поливане нямаше много време. Но доста растения ме радват. Ето кардиоспермума, зимата ще раздавам семенца.

Изображение

Носталгията, една от любимките.

Изображение

Мушкатото Денис, откога го чаках!

Изображение

Черната скабиоза - елегантна и нежна:

Изображение

Малко ружи, събирам семенца:

Изображение

Тази е почти черна, много трудна за снимане. На живо цвета е по-тъмен.

Изображение

И бонбонена:

Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

Моята къщичка-подарък от Тихомир. Още не съм решила къде да я закача.

Изображение

Стипата е вече с есенно настроение:

Изображение

Ей това нежно създание, за което преди време Джулитобос ми каза името, аз естествено забравих, много ми е симпатично, издържа всякаква суша и се самонасява из всякакви процепчета, даже и по стените.

Изображение

А тази градинска цикламка ли беше, и нейното име забравих, държи цвят вече трети месец. Колко пъти я настъпвах докато правих оградата, беше се изравнила със земята, но пак изправя цветчета, толкова траен цвят май не съм срещала досега на друго растение.

Изображение

Имам и едни разкошни тревички от Миша, но докато ги снимам и те прецъфтяха. Сега обаче е цъфнала една страхотийка, ама много е трудна за снимане, ще опитам пак да ви я покажа.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от lenuza73 »

Всичките ти разпилени снимки съм виждала :hihihi: и пак ще ти кажа,че си талант :nod:
това влечащото дето си забравила как се казва е сапонария.Ружите са ти сладурки,имах ги същите ,но след втората година нещо им стана и загниха.Скабиозатат ти на сянка ли е,че е така изправвена :hmmm: при мен се търкаля на където и харесва
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Нашата градина № 2

Мнение от Димана »

Колко красота си създала, Светланке! Това с рисунките по къщата е за патент! Семпло и много изискано! И оградата...и всичко! :tzeluvka: :tzvetentze:
Гале

Re: Нашата градина № 2

Мнение от Гале »

Светла къщичке, прекрасно е всичко създадено от теб.
Имаш усет към красотата. :tzvetentze:
Поздравявам те и ти се възхищавам! :tzeluvka:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

Благодаря момичета :tzeluvka:
Ленуз, не е сапонария, имам я, тя е с по-едри листа и даже друга форма. Това е толкова дребно, ама много дребно, джулито като надникне ще каже.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Нашата градина № 2

Мнение от renimoss »

Ситното е Cymballaria muralis :tzvetentze:
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Нашата градина № 2

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Къщичке, къщата ти е уникална. Сътворила си страхотни неща.
Това дребното цветенце го имам и аз не знам как се казва. Мисля, че с подаръците от Noel е пристигнало при мен ;).
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от mimivd »

Къщичке,ум и сърце влагаш във всичко,което докоснеш!Умееш и да го покажеш през обектива.
И цветната феерия пред оградата,и изрисуваната фасада на къщата,а за новата ограда...думи нямам.
Събирай семенца и се подсигури с нови алцеи,защото се губят след някоя и друга година,а имаш прекрасни цветове.Аквилегията от семена ли си я сяла ?
А пълзящото сухоустойчиво растение според мен не е сапонария.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”