Една сбъдната мечта

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Една сбъдната мечта

Мнение от gyulcem »

Реших и аз да си отворя тема, където да споделя опит да събирам опит, да черпя информация, да взимам препоръки. Тук взаимно много си помагаме и аз съм много щастлива, че съм част от това общество и че се запознах с прекрасни хора, във ваше лице виждам добри приятели готови винаги да помогнат и само един цветар може да ме разбере тоест вие.
Ще почнат от самото начало, за да видите в рамките на 5 години до каква джунгла докарах градината, но аз си я обичам тази джунгла.

Изображение бях напоръчала есенни луковици Евробулб, впрочем май луковиците от там са по качествени защото няколко лалета купени от там ми се размножават и не потъват, а купени от други места същи сортове ги няма следващата година.

Изображение-
Изображение бяхме засадили трева и направихме 3 кръгчета с различни размери, правех си разсад от теменужки и сядах тях, това беше преди да почнат поръчки от чужбина и да станем лакоми за още :potekoha:
Изображение-първият ми клематис Д-р рупел, бил е малък но се отчел добре.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Една сбъдната мечта

Мнение от gyulcem »

Това са от 2009 г.
Изображение за да има цвят няма значение какъв.
Спомням си как всички бяха луднали по тази роза на Флоров, Изображение напоръчаха я много хора, аз организирах поръчки и макар и без именни имаха хубави попадения.
Изображение-вижда се празно около розата после до червената роза беше настанен савой хотел и други растения.
Изображение Кралица Елизабет захваната от резник и неизтебима, уж я махнах обаче упорито излиза пак някоя издънка.
Изображение Тази роза ми е от баба, макар че не и знам името сия обичам.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Една сбъдната мечта

Мнение от gyulcem »

Изображение-снегът беше паднал рано май като гледам съм имала рози и сняг.
Изображение

2009 г. си напоръчах си сумати лилиуми от Евробулб повечето ориенталци, и няколко трумпета, незнаех че ориенталците искат по специална почва и разбир асе следващата година не поникна нищо от тях, но за сметка на това се размножиха трумпетите
Изображение
Изображение-Гизмо в момента е с 3 пръта по 2 метра .
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Една сбъдната мечта

Мнение от краси кубарелова »

Ех, Гюлче, много интересен фоторазказ си започнала! Нямам търпение да продължиш! Като знам каква ти е красива в момента градината, ми е много интересно колко е лъкатушила пътеката докато стигнеш до тук! Браво, момиче!
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Една сбъдната мечта

Мнение от gyulcem »

На този му забравих името но също се е размножил.
Изображение
През 2010 г.
Поръчах от евробулб Микс зюмбюли Изображение, част от тях цъфтят още в градината макар и с по малки цветове
Изображение-тези бяха много хубави, розовия се размножи.
Изображение-някой може ли да разпознае това лале то не потъна и се размножи купена е от стрелиция
Изображение-
Изображение
Почнали са поръчки от холандеца започнали да се появяват рози:
Изображение
Изображение-носталгия влюбих се в нея по снимките на Доби, тя беше една от първите от холандеца.
Изображение- започнало да се разнобразява и 2 та ацера са били засадени от есента.
Изображение-портокали лимони една от първите рози от холандеца.
Продължение друг ден.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Една сбъдната мечта

Мнение от Роза1924 »

Гюлче, чудесна приказка си сътворила! Ще чакам с нетърпение следващ епизод :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31644
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2192 пъти

Re: Една сбъдната мечта

Мнение от Мария Николова »

Роза1924 написа:Гюлче, чудесна приказка си сътворила! Ще чакам с нетърпение следващ епизод :daaa:
Всичко да мине гладко като по вода в София :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: и като се върнете, да продължиш разказа. И аз чакам с нетърпение!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Една сбъдната мечта

Мнение от gyulcem »

Продължавам с разказа:
През 2011 година намерихме англичанина Ричард от който си накупихме доста лилиуми, жалко че вече не може да купуваме от него.
Изображение- Любимата ми Нимфа, цъфти и се размножава не я пипам изобщо.
Закупих си сумати ориенталци без да знам че при мен няма да оцелеят единствено трумпетните (дървовидните оцеляха и се размножиха).
Изображение-ето за какво става дума.
Изображение една друга любимка пурпъл хеарт
Изображение- градината почнала да се разнобразява
Изображение
Изображение- много красива ниска, размножена.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Една сбъдната мечта

Мнение от gyulcem »

Започнахме да намираме нови и различни производители аз главно правех поръчки за рози:
Изображение-Бритроза
Изображение-Димов а преди тях от Ирис дей, Флоров, Фидус плант-от там са ми тези хубави ацер фламинго
Изображение
Изображение- Гавота, Малко непотъващи лалета купени от Евробулб.
Изображение
Изображение-
Изображение-мики маус
Изображение-люляк присаден от мъжо
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
mama_li

Re: Една сбъдната мечта

Мнение от mama_li »

Гюлче, продължавай, моля!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”