Градината на Звездичка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Здравейте съфорумци,
От миналата година воаьорствам в този форум и с нетърпение очаквам всяка следваща снимка. То усещането не може да се опише... мисля, че ме разбирате. Престраших се да се включа и очаквам компетентните ви съвети за създаването на бъдещия "буедак" :D :nod: Градината ми през последните 10 години претърпя много промени и много пъти оставаше само на райграс и плевели, но тази година поставих ултиматум: плевелите или аз :ufff: вместо да голословя представям хронологично историята си през тази година Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение това беше през м.април. Изображение Изображение една малка част от новите ми придобивки. Изображение Изображение след дъждовете хванах голямата ножица и сега вече спирейте са наполовина и не толкова зле изглеждащи. Изображение Изображение тези клематиси уж трябваше да цъфтят цяло лято, но в момента изглеждат ето така Изображение Изображение в тази част също падна голяма борба, но ефекта ще го видим след месец ;) Изображение още придобивки Изображение и още :nod: добре, че милото не знае колко е скъпо това хоби иначе има да :svekurva: Изображение появи ми се обаче проблем, за който нямам идея на какво се дължи, така че моля за помощ! Изображение Изображение ако някой знае този кипарис как расте, нека сподели, защото в разсадника не успяха нищо да ми кажат. Горчив опит имам с два, които вече много си пречат, а уж трябваше да са по-компактни. Изображение и есента ми се наложи да режа от тях. Изображение това е градината днес. Изображение Изображение тук борбата продължава. Имам корени от пировина да оплевеля целия форум по няколко пъти. Всяка копка пълни една торбичка, но аз съм си голямо магаре, така, че... Изображение това е друга част от двора, където предстои подмяна на оградата. Изображение Изображение това го нарекоха жасмин в разсадника, но какво е и как расте, нямам никаква идея. Е, това май е всичко. Давайте дизайнерски идей и решения, щото вече ме боли главата от мислене. Имам доста вайгелии в двора, керия, спирей, будлей, булчин венец и какво ли още не и всичките ги сложих на заден план, но може би понеже са мънички и ми е толкова голо :cry: ! Искам всичко да се случи тук и сега. Веднага! Но вече всичко ме боли, а плевелите нямат умора :ufff: :eeeh:[/quote]
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13710
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 192 пъти
Получил благодарност: 380 пъти

Re: Градината на Звездичка

Мнение от zeleno »

първото , което ми дойде наум , е да не слагаш все още растения там , където предстоят строителни работи
/ там където тепърва ще оправяте оградата /
денят ще ти минава в усилия да ги опазиш
и не бързай да направиш всичко накуп - то сладостта е в това да имаш къде да добавяш ;)
пп на препоследната снимка виждам три брезички - чудесни са
това зад тях е съседа вече , нали :?:
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Брезичките ми бяха три, но миналата година едната изсъхна за няколко дни. :cry: Идеята ми беше да пусна нещо увивно по ствола, но клоните се оказаха много чупливи и може би ще я нарежем. Страхувам се, че съседния двор през последната година почти не се обработва и май ще трябва да се боря и с нахлуващия от там буренак. :idea1:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Noel »

Добре дошла,Звездичке :tzvetentze:
Каквито и съвети да ти даваме да не бързаш,да планираш и т.н.,да знаеш че никой от нас не го спазва :D
Единственото,което аз ще дам като съвет е да оформиш групите от храсти и около тях да оформяш лехите с цветя.
Там ли живеете или е вила?Как поливаш?
Напиши и какво те влече?
Рози?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Светката »

Хубава и просторна градина имаш Звездичке.Можеш да се развихряш из нея както си искаш.За тази лиана,за която питаш -наистина е Жасмин и ми се струва, че е от зимния Жасмин който започва да цъфти още от януари в жълт нежен цвят.Има и летен жълт и бял Жасмин от които само белият е ухаещ и то с много силен и сладък аромат. Имаме ги и трите вида.Прекрасни са!
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Да, тук живеем, но като цяло времето ми е ограничено, понеже работя в друг град и докато се прибера... Повечето неща ги насадих през последните 2 седмици. Не залагам много на многогодишни цветя именно заради храстите. Идеята ми в общи линии е като на повечето тук-буедак :D
Изображение
Тук смятам да създам своята "тайна градина" :stiskam: дано се получи! Утре ще монтираме перголата сътворена от ръцете на половинката и с малко фантазия от моя страна и ще снимам. Надявам се до година да придобие някакъв облик! :D всички познати ми се смяха на закачалката в двора, но смятам за компания да и сложа и едно столче покрито с тревички и цветенца като му дойде времето.
Имаме изградена поливна система, но в момента там, където оформям двора маркучите са извадени.
Ох, какво ме влече!? Не знам дали това е проблем, но нямам само едно или две любими цветя.
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
valentina64
Кафевар/ка/
Мнения: 934
Регистриран на: Дек 1, '12, 18:19
Местоположение: Нова Загора

Re: Градината на Звездичка

Мнение от valentina64 »

Добре дошла и от мен, Звездичке! Това с воайорството ми е познато много добре, имам по-дълга практика от теб в това отношение :lol: :lol: :lol: , но все идва един момент, когато трябва да излезем "на бял свят"! Чувствай се спокойна и като у дома си тук, всички са много мили и отзивчиви, а освен това и много компетентни по отношение на цветята, градините и всичко, свързано пряко или косвено с тях! :tzvetentze:
Моята градина: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=6&t=4927" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/valentina.ilieva.5686" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/6369842 ... ment_reply" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Градината на Звездичка

Мнение от ivanina »

Звездичке , Привет и от мен!
Още едно напористо , амбициозно цветно момиче... :daaa:
Тук ще стане градина за чудо и приказ , нещата са много обещаващи като за начало :D
Приятно градинарстване ! :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Много благодаря за топлото посрещане!
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Изображение
Бъдещия вход към моето тайно цветно кътче :dovolen:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”