Градината на Звездичка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градината на Звездичка

Мнение от elmaz »

Звездичке, аз съвет не мога да ти дам, но искам и моята градина да стане като твоята :dovolen:
Харесва ми! :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Благодаря за милите думи, elmaz :tzeluvka:
libra, благодаря за списъка. Част от тези рози са и в моя списък, но именно въпроса с гъвкавите клони ме притеснява и мен. Жалко, че темата за рози за арки и перголи е замряла :snif: Някой от изброените от теб рози ги имам. Рurple Skyliner е една прекросна роза! Моите са едногодишни бебешори от резници пък много цъфтяха.
И тук да поправя една моя вчерашна грешка. По невнимание съм качила снимка на Port sunlight свалена от нета. Надявам се да не съм подвела някого с цвета. Ето я моята сто процента натурална
Изображение
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градината на Звездичка

Мнение от libra »

Кажи колко рози и какъв цвят са ти необходими и ще ти направя предложение.
В руската енциклопедия можеш да проверяваш вида на храстите.
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Libra, замислих се за готовата пергола. Смятам да я боядисам в бяло. В ляво от нея да направя малка около метър, метър и нещо ограда също в бяло и да пусна по нея Florentina. Noel :gush: ти ме ошашави с онези снимки. Имам и една от БГ червена със страхотен аромат, гъвкава и здрава хубавелка отново в червено, която да се катери по самат пергола. Чудех се също в дясно да набода Еlfe, но ми става много шарено сякаш. В дъното по пътечката има полукръг в който са насадени първите Еден-и от зимата и мисля тук да идва контраст, за това залагам на червено.
Проблем ми идва със арките. Дълбочината е около 3,70м. и височина около 2-2,20м. Тук мога да си позволя шарения и понеже спомена Пърпъл скай., то вероятно ще заложа на него. Смяташ ли, че по един корен ще свърши работа при тази дълбочина или? Много се точих и на Rimosa, но я няма в поръчките, така че ще залагам резници и ще чакам. Това ми идва на ум към момента и сякаш само това са цветовете, на които съм се спряла.
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градината на Звездичка

Мнение от libra »

Имам и много харесвам Елф ,не мисля че ще настъпи компрометираща шарения .Но тя е с твърди клони и може да е проблем управлението около арка.
Пърпъл Скайлайнер като гледам е доста мощна роза ,като нищо може да изпълни тази ширина като не я режеш.Много харесвам лилаво с жълто,при Дал има такава комбинация с Пилгрим катерлива и е страхотна.
P.P Тук ме опровергават за Елф :dovolen:
http://i170.photobucket.com/albums/u261 ... 012044.jpg
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

:gush: Благодаря за линкчето, Libra.
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

През последните 2 дни настана едно местене, разбутване, преформяне... Луд умора нема! И да покажа какво направих, преди да реша, че не ми харесва

Изображение това е мястото преди. Най-пренебрегваната част от двора.Първо извадих есенните астри. Ужасен плевел! Това нещо няма място в двора ми! На улицата!

Изображение Вчера изкорених Леспеденза-та и я преместих на място, където да беснее на воля. На това растение му трябва място поне три метра, за да разкрие потенциала си. Заформих това

Изображение

Изображение

Изображение

Остана да преместя хризантемите и продължавам със следващия етап :idea1: Нещо постничко ми се струва. Някакви идей?
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на Звездичка

Мнение от renimoss »

Леле, колко работа си свършила и колко китки си набола, браво! :tzvetentze:
Що да е посничко, нали растенията тепърва ще правят обеми, аз не бих слагала повече. Догодина, като тръгнат да растат ще разбереш какво/дали е нужно още нещо.
Обаче като виден туйомразец да дам акъл - тази по-голямата туя като толкова си я харесваш, че да я сложиш въобще в двора си, поне я засади по-към оградата, защото толкова близо до пътеката в някакъв момент ще ти пречи. Освен това ми се струва, че е по-добре да е по-назад, на мястото на розовата роза (ако е роза), като нарасне ще ти закрива гледката към задната част на лехата, а и визуално тежи на преден план.
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

:srofl: като нарасне много знаеш ли как бързо си решавам проблема с храстореза. Вече натрупах опит с една такава. Едната година ако е кълбо, следващата е конус, а после каквото дойде. Носи на рязане :D Знам, че затварям задната част, но всъщност целя точно това. Истината е, че тази част от двора е като фуния и такива ветрове брулят, че губя всякакъв стимул да стоя тук. Земята изсъхва за минути, цветята полягат, а в момента да стоиш там без шапка е невъзможно. Целта ми е максимално да озаптя вятъра и затова се спрях на този вариант. Щом си го забелязала вероятно ще постигна някакъв успех в това начинание. За цветята като се замисля си права. Само в ъгълчето до оградата ще боцна някоя винка, че ми вади очите тая дупка и ще мисля за мястото, което ще се освободи от хризантемките. Благодаря ти :tzeluvka:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на Звездичка

Мнение от renimoss »

Звездичка написа::srofl: като нарасне много знаеш ли как бързо си решавам проблема с храстореза. Вече натрупах опит с една такава. Едната година ако е кълбо, следващата е конус, а после каквото дойде. Носи на рязане :D
Още повече браво за смелостта с храстореза! И аз имам едни туи, дето от 4 метрови конуси станаха 2 метрови цилиндри и накрая ще станат 30-см цепеници :twisted:
Ще стане много красиво, може да позапълниш празното сега пространство с някакви цветни почвопокривни според условията ти - жълта нумулария, шаренки аюги, карамфилчета и разни други, които после ще проскубеш, когато основните ратения нарастнат, а и ще имаш храна за размишление кое ти харесва и кое не. И да покажеш резултата :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”