Градината на Звездичка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Благодаря, момичета :tzeluvka: Вили, заемам се веднага със задачата и да си знаеш, че винаги си добре дошла :tzvetentze:
Calico, при мен панорамите са относително нещо. Градината е много млада още предвид нещата, които съм замислила, но как да ти откажа :gush:
Снимах отново само задния двор. Отпред есента отново ще се разбутва, защото ММ реши, че съм надценила възможностите си. :hmmm: май е прав, но все пак си оставих вратичка :lol: Посреща ни тази градинка, в която почти всичко е от есента и пролетта, пък имам и още растения за наместване. Не знам кога ще спра да размествам. Предполагам, че до месец ще добие по-завършен вид.
Изображение
Тази част вече сте я виждали.
Изображение
и тази също. Това е градината срещу барбекюто
Изображение
и тази отляво, но снимана откъм двора
Изображение
Ето и мястото, където започнах своята епичната битка с плевелите преди 2 год. Перголата ще я боядисам в бяло, само веднъж да спре да вали. В ляво ще се монтира ниска дървена ограда и върху нея ще пропълзи една Флорентина :lol: Все още не съм посипала камъчета между плочите :oops: Срам не срам, но тази година сякаш съм загубила част от ентусиазмът си. Ще се поправя.
Изображение
В дъното, в полукръг ще се оформи нещо като беседка. Само маркираща конструкция, без покрив. Останалата работа ще чакам да свършат едените.
Изображение

Изображение
Металните Кауфландски арки, които стърчат в дъното трябва да изчезнат това лято, но ще се наложи да увелича мрънкането до три пъти седмично, а може би и по-често :twisted:
Изображение Тази конструкция беше предвидена за клематиси, но насадих бял Еден и ще чакам чудеса от него, така че и клематисите ще се местят.
Този участък много ме дразни в ляво и дясно от Филаделфус-а, но не ме допускат до тази част в двора
Изображение
Гледка отдолу нагоре по диагонал
Изображение
Следва кътът за Остин розите. Шеговито я наричаме "Английската градина", но има много лета да минат, за да се доближи до такава. Нещо ми убягва тук, така че търся идеи. Иглолистните са малки още, розите също, може би в това е проблема, но засега не мога да преценя :idea1:
Изображение
от друг ъгъл
Изображение
и от терасата
Изображение
Това е сякаш за момента, пък и снимките станаха много.
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
denitsavm

Re: Градината на Звездичка

Мнение от denitsavm »

Звездичке, голяма прелест е твоята градина :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1877 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Градината на Звездичка

Мнение от pepelqshka71 »

Ауу :potekoha: :potekoha: :potekoha: ВПЕ ЧАТ ЛЯ ВА ЩО!!! Нямах представа, че се бориш с такава огромна площ. Няма да е сега, но непременно ще дойда да я видя на живо. Всичко ми хареса-пътечките, арката, иглолистните, храстите, розите-абе всичко :tzvetoman:
Как успяваш да се справиш с треволяка не знам, аз имам три къта и все някои е тревясал, а при теб красота от всякъде. Браво Зори :tzeluvka: . Продължавай да пускаш снимки и да ни радваш с градината си :liubov:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на Звездичка

Мнение от маргото »

Звездичке, градината ти е избухнала в цвят! :ieeee:
Много хубави рози! Как се представят Lady of shalott и Белведере?
А Очи за теб колко е годишна? Ами тя се е отрупала с цвят!
Навярно си е цъфтелива?
Много е хубаво при теб, приятно ми беше! :tzvetentze:
Deleted User 1445

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Deleted User 1445 »

Я, как съм пропуснала да разгледам тази разкошотия :potekoha: Звездичке и градината, и обемите, и кътовете са впечатляващи :daaa: Пътеката и арката много ми харесаха :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Звездичка

Мнение от calico »

Прекрасно, прекрасно Звезичке, спомних си градината. Понякога забравям коя градина на кого е :oops: :oops: , трябва да ровя в първите снимки, пък то в това време пущат едни красоти, и градини, и рози, и Дарби, и гледам нищо да не изпусна

Виж как панорамите променят усещането, на човек му става едно такова хубаво, градинско :ieeee:

имаш направо чудно прекрасни кътчета, имаш и цялостна гледка и визия, има простор, има и закътани неща
абе имаш всичко, отлично, красиво :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Kaira »

Честита Нова година, Звездичка! :tzeluvka:
Посрещни я с радост, изживей я с любов и я изпрати с успехи!
Късметът и здравето да бъдат постоянни гости в дома ти! :liubov:
Изображение
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Благодаря ти, Kaira! Пожелавам на теб и на всички момичета преди всичко да сте здрави, да посрещате всеки ден с усмивка и късметът да е винаги до вас :tzeluvka:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Днес осъмнахме така :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на Звездичка

Мнение от маргото »

Бяло и приказно! Много е красиво! :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”