Романтичната градинка на Светката

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим

Re: Романтичната градинка на Светката

Мнениеот Светката » Нед Юли 31, 2016 6:04 pm

ljuboznatelna написа:Безобидна е, яде мишки и жаби. Наскоро я издирвах , но забравих точното име.

Безобидна но гадна и всява страх.Като гърмян заек щъкам из двора.Сигурно е смок.Този вече е в историята,но не се знае дали няма още някой из храсти и камънаци.Засега няма.
Магнолиите бяха във вид на храсти и заради змията ,че нищо не се виждаше от тях,ги орязах и придобиха някакъв вид на дървета.Преди бяха по- хубави.
Усмихни се! Безплатно е!

„Цветята винаги правят хората по-добри, по-щастливи и по-полезни, те са слънце, храна и лекарство за душата…“
Аватар
Светката
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Светката » Нед Юли 31, 2016 6:08 pm

Emilly1212 написа:Тази снимка с жабата е уникална... :dovolen: Как е седнала и гледа в езерото дъждовните капки... :nod:

Да снимката е трепач.
Ама жабата е много грозна. Освен мен никой друг не може да ги търпи като започнат да пеят.
Усмихни се! Безплатно е!

„Цветята винаги правят хората по-добри, по-щастливи и по-полезни, те са слънце, храна и лекарство за душата…“
Аватар
Светката
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот mariana51 » Пет Авг 19, 2016 10:13 pm

Ех, Светка, от миналата година си мечтая за пътека от рози като твоята. Опитвам се и аз да направя нещо такова – 2014 и 2015 г. посадих рози, уж гледах височини, съчетание на цветове но не успявам много. Розите ми са чаен хибрид повечето, насадени на разстояние около 60 см и шахматно втория ред. Подхраних ги март с амониева селитра, юли с тор NPK, пръсках ги със Моспилан и Шавит, но ходя по няколко дни в месеца 4-6-10, както дойде, според почивните дни и отпуските. Тогава подреждам всичко, окопавам, , като си тръгна няма плевелче, и така до следващия път, когато всичко се повтаря, през останалото време съседка полива.
Твоите рози са като за реклама, моите - едни стърчат, други цъфтят, а юли като отидох на село, някои се бяха разболели /явно от мъка по мен/ и част от листата им бяха опадали. Ужас!!! Очевидно грижите и любовта са им малко, а и познанията ми.
Есента пак ще садя и размествам. Затова, моля те да споделиш опит – питам се през колко см. си садил твоите рози, така, че да няма празни места, как са такива свежи, как са еднакво високи, с какъв препарат ги предпазваш . Моля те, моля те напиши ми няколко полезни съвета, за което предварително ти благодаря, на теб и на главния градинар! Мечтая си моите рози да станат като твоите, а на теб като са ти омръзнали може да ги засилиш към Плевенско.
Аватар
mariana51
Kафенце

Мнениеот Светката » Вто Авг 23, 2016 9:41 pm

mariana51 ще успееш,не бой се :dovolen:
И нашите са чайно-хибридни БГ рози.На 40см разстояние са една от друга.
Режа ги на 1-2-3 пъпки най-много.Задължително торене с амониева селитра в началото на април.
Голямо пръскане пада при мен през 7 до 14 дни.Ползвам само моспилан и актара като ги редувам.
А профилактично против брашнеста мана пръскам с различни фунгициди,но винаги е неуспешно.Разболяват се.
По някои и ръждиви петна има,и черни не по малко.Като мине пика на цъфтежа при розите и аз си давам почивка.
Спирам с всякакви пръскания и само премахвам прецъфтелите цветове.Писнало ми е да се бода от тръните им.
Нямаш никакви проблеми.Давам резници от всички. :dovolen:
Съвета ми е всеотдайна любов към всички цветя,не само към розите.И работа,работа колкото си щеш да вършиш.
Ще се получат нещата така, както ти желаеш.Ще видиш. :dovolen:
Усмихни се! Безплатно е!

Аватар
Светката
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот mariana51 » Сря Авг 24, 2016 7:41 pm

Благодаря ти много за отговора. Може би съм сбъркала още като съм ги садила - през 60 см., получават се дупки между розичките и все още пробвам с какво да ги запълня. Надявам се след няколко проби-грешки да намеря най-красивото съчетание.
Бъдете живи и здрави!
Аватар
mariana51
Kафенце

Мнениеот Светката » Чет Авг 25, 2016 9:01 pm

Много хубава музика и текст, спокойствие и истински балсам за душата...
Усмихни се! Безплатно е!

Аватар
Светката
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот ivanina » Пет Авг 26, 2016 5:19 pm

Светката написа:Кътчето за отдих

Изображение

...оле- оле!!! :shock:...отдавна не съм влизала в градинката ти Светльо, и днес виждам- кътчето за отдих е готово! ...и точно тъй- както ги харесвам са нещата - с блясък ...пейките блестят - лакирани! :P :daaa:
Всичко е така прекрасно , както някога....че и още по-красиво и забавно, езерцето с баба Жабурана с нашумелият и това лято шлагер "Брррр-брррр"- станал Хит на годината! :twisted:
Думите ми за възхита от нещата които правиш за домът си - никога не ми достигат ...
Това включва и отглеждането ти на зеленчук, снимането ти на забавни клипчета и доколкото долавям - жаждата ти за промяна ,за нови изживявания в градинката - преминаването от буйният, страстен розов разцвет - в спокойна зелена морава, с която аз съм заобиколена отвсякъде....и в това си има известен чар, за това съвет за чужди копнежи и желания - аз не давам. Направи в градинката си всичко така , както го желае и диктува сърцето ти....за да не се впише някой ден в графата ..."за всички мигове пропуснати и Неща от нас не сторени и неизживени..." :mrgreen:
Всъщност , исках да те попитам как се казва това прелестно растение . В момента виждам във форума поръчка за иглолистни , и много ми се иска да си взема това дръвче, ако го има в листата.

Изображение

....и няма как да не те поздравя! :tzvetentze: ....стара , стара ...но никога не остаряваща. :daaa:

Истината съществува , лъжата трябва да се измисля...
Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина

Мнениеот Тутти » Пет Авг 26, 2016 5:41 pm

Светки работливи! Заслужавате си го този кът за отдих-прекрасен и стилен.И той свети.Само едни възглавнички да им сложите и ви желая приказни мигове на отдих и релакс.Поздрав за последователността и труда ви.
Аватар
Тутти
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Светката » Пет Авг 26, 2016 7:33 pm

Благодаря ivanina!
Много си мила.Страхотен поздрав ! :dovolen:
Иглолистното е Лиственица
Благодаря Тутти!
Прекрасна си! :dovolen:
Усмихни се! Безплатно е!

Аватар
Светката
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Kaira » Нед Яну 01, 2017 6:10 pm

Честита Нова година, мило семейство!!!
Посрещнете я в радост, изживейте я в щастие и любов, и я изпратете с успехи!!!
Късметът и здравето да бъдат постоянни гости в дома ви!!!
Изображение
Kaira
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Тутти » Нед Яну 01, 2017 11:03 pm

Kaira като вълшебница предугажда всички,които и аз искам да поздравя и ми спестява търсенето.Благодаря й.
И така,мили светнати хора,да е честита 2017.Петелът и Юпитер да ви донесат здраве,придобивки,усмивки с близки и приятели,любов и настроение.Прекрасни сте и ви желая от сърце красиви мигове заедно. :tzeluvka:
Аватар
Тутти
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Светката » Пон Яну 02, 2017 4:48 pm

Благодарим Ви милички!
Най-актуалната ни снимка от вчера
:dovolen: Изображение
Усмихни се! Безплатно е!

Аватар
Светката
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Светката » Пон Яну 02, 2017 5:02 pm

Изображение
Усмихни се! Безплатно е!

Аватар
Светката
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот stef » Пон Яну 02, 2017 5:05 pm

Светка, да сте здрави, късметлии и с много поводи за усмивки!
stef
Виенско кафе

Години: 49

Мнениеот сюзан » Пон Яну 02, 2017 6:34 pm

Честита Нова година!
Здраве, щастие и благоденствие на цялото семейство.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
сюзан
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 68

ПредишнаСледваща

Назад към Нашите албуми